Антенна система

До складу антеною системи крім антени входять інші пристрої (підсилювачі, розгалужувачі, змішувачі тощо), а також всі необхідні кабелі і роз’єми. Якщо сигнал, що отримується від антени  слабкий, значить вся антенна система велика або містить багато з’єднань.

 Підсилювач сигналу

 антенаЯкщо сигнал від антени  слабкий, значить, вся антенна система занадто велика або містить занадто багато з’єднань. В такому випадку антенній системі потрібний підсилювач. В будинках, розрахованих на одну сім’ю, підсилювач можна встановити всередині будинку або зовні на щоглі антени. Важливо, щоб він знаходився якомога ближче до антени, тоді перешкоди будуть мінімальними. Встановлюючи підсилювач на антену систему, слід пам’ятати про необхідність підключення його до мережі електроживлення. Сигнали, що приймаються кількома антенами, перед транспортуванням до приймача зводяться в один кабель за допомогою пристрою, званого антенним змішувачем.

 Кожному за потребами

 антена2І до супутникової антени, і до наземної можна підключати кілька приймачів. Антенна система повинна бути спроектована так, щоб у кожному окремому приміщенні знаходилося, принаймні, одне гніздо, призначене для прийому або передачі сигналу. Деталі антенної системи слід вибирати залежно від якості сигналу в даному районі, бажаної кількості програм, які будуть прийматися, і роду наявних перешкод.

Установку антеною системи слід виконати так, щоб можлива заміна вузлів не вимагала великих витрат праці і дорогих будівельних робіт. Вибір антени, щогли і обладнання краще довірити фахівцеві, який повинен виконати попередні вимірювання.

 Різновид антенних систем

антена3 Існує кілька типів антенних систем розводки сигналу від антен: прохідна, типу «зірка» чи змішана. Вибір однієї з них найчастіше визначається взаємним розташуванням кімнат, в яких встановлюються телевізори або радіо.

У прохідній антенній системі сигнал проходить через окремі гнізда до останнього, в антенній системі типу «зірка» сигнал розділяється за допомогою разгалужувача і прямує до окремих гнізд. Антенна система типу «зірка» стійкіша до перешкод, що викликані приймачами, так як гнізда не пов’язані одине з одним. Прохідні системи можна безперешкодно використовувати в будинках, розрахованих на одну сім’ю, а також багатоповерхових будинках.

 Кабелі

 антена4Кабелі, як і інше обладнання антеної системи, повинні мати сертифікат типового випробування, що є гарантією їх якості. Кабелі поганої якості можуть мати занадто велике загасання, що може стати причиною поганого прийому досить сильного сигналу прийомними пристроями, такими як телевізор, радіо. В антенних системах, що встановлюються в будинках, використовуються коаксіальні кабелі з опором 75 Ом і загасанням близько 20 dB / 100 м при частоті 860 MГц. Кабелі можна прокладати безпосередньо в шарі штукатурки, трубах або каналах системи. Найкраще цим займатися паралельно з іншими внутрішніми роботами. При прокладанні коаксіальних кабелів потрібно дотримуватися великий радіус вигину. Відстань до інших систем значення не має.

 Антенні розетки

 антена5Здавалося б, банальна річ – антенна розетка. Але на ринку їх безліч і потрібно добре вивчити питання, щоб придбати і змонтувати саме те, що потрібно. Сучасні антенні розетки мають виділені лінії передачі: телевізійну і радіо.

Завдяки цьому до радіо приходить тільки радіосигнал, а до телевізора – телевізійний. Завдяки цьому зменшується кількість перешкод і досягається кращу якість прийому. Для прийому супутникових передач потрібно застосовувати розетки з позначенням SAT. Спеціальні розетки потрібні також для, наприклад, Інтернету. Вони повинні забезпечувати так звану зворотну передачу, тобто пересилання сигналу від приймача до оператора.

Антенні розетки не слід монтувати поблизу від електричних, оскільки, незважаючи на екранування, яким захищені антенні розетки, в них можуть з’явиться спотворення сигналу. Між антенними і електричними розетками повинно бути принаймні 25-сантіметровиое відстань. Антенні розетки можуть бути зовнішніми і внутрішніми. Для внутрішніх розеток потрібно передбачити спеціальні монтажні коробки.

У великих містах або районах замість того, щоб встановлювати одну або кілька антен, часто можна скористатися підключенням до локальної кабельної мережі. Телевізійний і радіосигнал передається підземними кабелями від приймача локального оператора в окремі будинки. В цьому випадку не можна вибирати, з якого супутника отримувати сигнал – це вирішує оператор.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>