Біде

У житті сучасної людини гігієна відіграє дуже важливу роль. Саме тому ванна кімната сьогодні практично немислима без біде.

 бидеЗа формою та розмірам біде мало чим відрізняється від унітаза, функціонально вони теж пов’язані один з одним, і встановлють їх зазвичай поруч. Тому краще вибрати біде і унітаз однієї серії, від одного і того ж виробника. В цьому випадку обидва предмети будуть виглядати гармонійно. Погодьтеся, біля підлогового біде підвісний унітаз виглядає дещо безглуздо. Куди логічніше, щоб і біде, і унітаз були підвісними або підлоговими. До речі, таке рішення зручніше з точки зору установки. Справа в тому, що біде монтується практично так само, як і унітаз. Підлоговий варіант кріпиться до підлоги за допомогою шурупів, а підвісне біде встановлюється на спеціальних інсталяційних системах, прикріплених до стіни і покритих гіпсокартонними листами або керамічною плиткою.

 Система зливу

 биде2Система зливу в біде не відрізняється від звичайного умивальника. Для перекриття зливного отвору тут теж використовуються автоматичні пробки. Важіль закриття та відкриття злива найчастіше знаходиться біля змішувача. При цьому використовується стандартна система захисту від затоплення: якщо вода в біде досягає краю, вона йде в каналізацію. Цікавим рішенням є заміна керамічного злива окремо вмонтованими пластиковими трубами, які створюють разом з біде єдиний комплекс – тоді у біде немає окремого зливного отвору.

 Матеріал

 биде3Більшість біде виготовляються з кераміки різних видів. Це може бути кераміка без покриття або покрита спеціальним захисним шаром, більш стійким до пошкоджень. Якість і ціна в залежності від використаних матеріалів теж відрізняються. Найдешевші біде – з фаянсу, значно дорожче – порцелянові. Поверхня кераміки може бути полірованої або матової. Можливо також застосування спеціального покриття, що запобігає виникненню осаду або допомагає підтримувати кераміку в чистоті.

 Колір

 биде4Найпопулярніші біде – білі, але це далеко не єдиний можливий колір. Сьогодні можна придбати біде, виконане в пастельних тонах: бежевий, салатовий, блакитний, а також в більш яскравих, наприклад зеленому і синьому. Знайти різнокольорові варіанти біде складніше, ніж традиційний білий, часто їх доводиться замовляти і чекати доставки обраної моделі. Але навіть білий колір має різні відтінки в кераміці різних виробників, тому купувати все оснащення для ванної краще в однієї компанії.

 Змішувачі

 Змішувачі для біде точно такі ж, як для умивальників – відрізняються тільки перлатором. Він знаходиться на самому краю змішувача на кульовому згині. Завдяки цьому струмінь води можна направити в будь-якому напрямку.

биде5Змішувачі для біде можуть бути з двома вентилями (окремий вентиль для холодної і гарячої води). Але найпопулярніші моделі з однією ручкою, вони ж найбільш зручні у використанні. Як варіант, можна купити для біде термостатичну батарею, яка буде підтримувати постійну температуру води, встановлену користувачем, незалежно від тієї температури води, яка подається.

Сучасні змішувачі – електронні – вмикаються і вимикаються автоматично. Більшість змішувачів для біде має один отвір, але є і з трьома – злив в одному, регулювальний важіль у двох інших. Під час покупки біде необхідно звернути увагу на кількість отворів і підбирати змішувач відповідно.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>