Цегла

Цегла – це мабуть, самий популярний будівельний матеріал, який використовують при зведенні будинків. За поєднанням міцності, морозостійкості і паропроникності він не має собі рівних, до того ж він досить простий і зручний у виробництві і кладці.

цеглаНа сьогоднішній день випускають більше 15 000 форм цегли, які володіють самими різними розмірами, фактурами поверхні і кольорами. Стандартна (одинарна) керамічна цегла має розміри 250х120х65 мм, подвійна – 250х120х138 мм. Колір цього будівельного матеріалу залежить від складу глини. Більшість обпалених глин мають класичний цегельний колір. Існують і «білі» глини, які після випалу надають цеглі білий, жовтий і навіть абрикосовий колір. На ринку будматеріалів можна зустріти і коричневу цеглу. Такий колір виходить в результаті того, що сировина змішують з різними пігментними добавками.

 Міцність і морозостійкість

цегла2 Марка цегли, яка позначається буквою «М» з цифровим значенням, вказує на його міцність. Цифри показують, яке навантаження в кілограмах на 1 см2 може витримати цей будівельний матеріал. Цегла може мати марку від 75 до 300. Якщо будинок,що будується буде мати висоту 2 поверхи, то для його кладки можна використовувати цеглу марок М75-100.

 Морозостійкість – це здатність матеріалу протистояти періодичному повторюванню замерзання відтаювання. Цей показник позначають буквами «Мрз» і вимірюють в циклах. Під час випробувань матеріал опускають у воду на 8 год, а потім поміщають на такий же час в морозильну камеру. Ця процедура і є один цикл. Її повторюють до тих пір, поки цегла не почне міняти міцність і масу.

 Керамічна цегла

 Видів цегли існує досить багато. До одних з найпопулярніших відносять керамічну цеглу. Його отримують шляхом формування, сушіння і випалу глиняних сумішей. За своїм призначенням цей матеріал ділять на будівельний (кладочний), використовуваний для внутрішніх рядів, і облицювальний, призначений для обробки. У будівельної цегли може бути втиснутий геометричний малюнок, що служить для кращого зчеплення з штукатурним розчином.

 Рядова цегла

 цегла 3Перш за все, будівельна рядова цегла ділиться на повнотілу і пустотілу (щілинну). Повнотіла цегла не має отворів або тільки технологічні отвори, порожнистість не перевищує 13%, а щільністю становить понад 1600 кг / м3. Пустотіла цегла має порожнистість до 45% і щільність до 1500 кг / м3. Оскільки пустот в такому матеріалі більше, будинок з нього буде набагато тепліший. Крім того, стіни з пустотілої цегли можна робити меншої товщини. Маса цього виду цегли менше маси повнотілої, тому менше буде і навантаження на фундамент. А значить, можна заощадити на фундаменті. Однак є одне але: при кладці такої цегли отвори можуть забитися розчином, і цегла стане більш холодним і важким. Щоб цього не сталося, краще застосовувати пустотілу цеглу з пустотами меншого діаметру і більш в’язкий розчин при кладці.

 Лицьова цегла

 Для обробки будинків використовують облицювальну цеглу. Стандартні розміри у нього такі ж, як у будівельного, але бувають і винятки. Деякі цегляні заводи випускають фасадну цеглу зменшеної ширини, 85 мм замість 120 мм. Найчастіше облицювальну цеглу роблять порожнистою, і його теплотехнічні характеристики досить високі.

 цегла4Існує кілька видів облицювальної цегли: фактурна (рельєфна), фасонна (фігурна), клінкерна, глазурована і ангобірована. Фактурна може мати різноманітний малюнок, наприклад під «мармур», «антик» і «дерево». Будинки, облицьовані таким матеріалом, набувають вигляду старовинного замку. Фасонна цегла відрізняється від інших видів облицювальної цегли насамперед округленими кутами і ребрами, а також скошеними або криволінійними гранями. З неї виконують декор фасадів, зводять арки, колони і паркани.

 Технологія виробництва клінкерної фасадної цегли була розроблена більше 100 років тому. Його випікають з високопластичної сланцевої глини, яка не містить солей і крейди. Клінкерна цегла має мінімальне водопоглинання і високу морозостійкість – більше 300 циклів. Вона має марку міцності М300, а бруд, пил і фарба змиваються з неї за допомогою миючого засобу. Глазурована і ангобірована цегла використовується при дизайнерській обробці зовнішніх і внутрішніх стін. Ангобірована цегла володіє матовою поверхнею і широкою гамою кольорів. Його отримують шляхом нанесення на сирий блок тонкого шару рідкої білої або кольорової глини і подальшого випалу. При правильному виборі температурного режиму поверхня цегли покривається рівним шаром матового кольору.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>