Декоративні фарби

Покраска стін | Малярні роботи ціни

Можна дізнатись за телефонами: +38(098)393-00-37, +38(050)245-58-57.

Декоративні фарби

Час монотонних, пофарбованих в один колір стін і стель поступово відходить у минуле. Сьогодні в інтер’єрній моді актуальні візуальні спецефекти, які створюються за допомогою декоративних фарб.

1 Зрозуміло, імітації різних фактур і незвичайну гру відтінків в приміщенні можна створити за допомогою спеціальних шпалер. Але сьогодні все частіше для вирішення таких завдань застосовують декоративні фарби. Багато дизайнерів віддають перевагу саме цьому виду обробки стін, оскільки він дозволяє додати інтер’єру унікальність, створити оригінальні візуальні ефекти і передати практично будь-яку ідею. При комбінуванні різних фарб і технологій їх нанесення на поверхню можна перетворити стіну і стелю в мальовниче багатошарове полотно.

 Ці матеріали екологічно безпечні і можуть використовуватися в будь-яких типах приміщень, оскільки більшість з них виготовлено на акриловій основі. Декоративні покриття надовго зберігають яскравість і свіжість забарвлення. І найголовніше – за ними легко доглядати: їх можна чистити засобами для миття посуду, милом або просто водою. Справа в тому, що до складу декоративних фарб і штукатурок входять елементи, яким не страшна волога.

 Види фарб

 2Декоративні фарби умовно розділені на дві групи. До першої належать ЛФМ, що володіють залежно від свого складу особливими властивостями: деякі з них здатні, наприклад імітувати природні матеріали. До них цілком можна віднести так звані мозаїчні фарби. Зазвичай в їх структуру входять тверді частинки різних відтінків, а їх хаотичний розподіл на поверхні створює неповторність колірного сприйняття. Ці фарби наносять на стіни і стелі за допомогою фарбопульта, в якому діаметр форсунки може варіюватися від 1,8 до 3,5 мм.

 У другу групу входять фарби з особливою структурою, які наносять на поверхню за допомогою спеціальних інструментів. Такі матеріали містять у своєму складі добавку, що сповільнюють висихання, а різноманітні пристосування – фігурні шпателі, кисті, текстурні валики – допомагають домогтися потрібного ефекту.

 Мозаїчні фарби

 Свою назву вони отримали завдяки наявності в емульсійній основі нерозчинних різнокольорових фракцій. В залежності від їх величини і складу можлива імітація найрізноманітніших матеріалів – граніту, дерева або дрібного піску. Мозаїчні фарби наносять на основу з бетону, цегли, керамічної плитки, металу безшовно. Вони легко миються, не вицвітають, не горючі й екологічно чисті. Однак ці ЛФМ вимагають ретельної підготовки поверхні, попередньо стіни і стелю потрібно перешпаклювати і проґрунтувати

 На замітку

 Хороша мозаїчна фарба володіє високою покривістістю, тому буде потрібно не більше одного-двох шарів матеріалу. Завдяки мультикольоковому складу  їх можна наносити з різним ступенем концентрації, і малюнок виходить більш насиченим або більш м’яким.

 Спецефектні фарби

 3Це фарби з особливими ефектами, які закладені в їх хімічний склад. Наприклад, стіни або стелю, пофарбовані люмінесцентними фарбами, в темряві випромінюють сяйво. Як правило, подібні покриття використовують для створення на стіні різних малюнків і бордюрів – це можуть бути квіткові орнаменти, зоряна розсип і т. п. Застосування люмінесцентних фарб для суцільного фарбування стін недоцільно. По-перше, це дорого, а по-друге, в темряві вони будуть світитися плямами – в безпосередній близькості від джерела світла яскраво, у віддалених місцях – тьмяно. Більш стриманий варіант обробки – світловідбиваючі покриття, змінюють вигляд приміщення залежно від освітлення.

 Для досягнення ефекту перламутру використовують фарби з напівпрозорою структурою. Вони здатні змінювати колір і переливатися, як справжні перли, залежно від кута огляду і освітлення. Таку фарбу наносять різними інструментами: пістолетом-розпилювачем, пластиковим шпателем, валиком. Відповідно, при цьому ефект буде різний. Так само, як і у випадку з люмінесцентними фарбами, перламутрові матеріали найбільш виразно виглядають, якщо ними оброблені деталі інтер’єру – бордюри, колони, ніші. При оформленні віталень, спалень, дитячих часто використовують фарби, що імітують тканини.

 Фарби з особливою структурою

 При застосуванні цього виду фарби спецефекти виходять при використанні різних інструментів або за рахунок особливої технології нанесення фарби.

4 Ефект шкіри. Поверхня фарбують базової фарбою, а після її повного висихання наносять другий шар іншого кольору. Потім відразу накладають поліетиленову плівку, що не розправляючи виникли складки і заломи, а через якийсь час її знімають. На поверхні відбивається довільний малюнок, що нагадує фактуру шкіри. Подібного ефекту можна добитися, наприклад, проводячи по сирому фінішному покриттю валиком, обмотаним целофаном, або технікою тампонування, коли до пофарбованої поверхні притискається пожмаканий шматок замші.

 Імітація металу. Таке барвисте покриття особливо органічно виглядає в інтер’єрах стилю хай-тек. Фарба являє собою багатошарову систему. Перший базовий шар акрилової емалі наносять шпателем, фінішні шари – за допомогою кисті або металевого шпателя. Він виходить з певною кількістю металізованих відтінків. Шляхом комбінації базового і фінішного шарів і досягається декоративний ефект.

 5Ефект старовини. За рахунок вапна, що входить до складу фарби, на стіні створюють живописні потертості, напливи, м’які переходи кольору. Її наносять пензлем з довгим ворсом круговими рухами. Там, де сильніше натискають пензлем, і виявляється «ефект старовини». Поверхню затирають губкою, тканиною або щіткою, а коли фарба висихає, покривають воском. Ілюзію «антикварної старовини» часто використовують при фарбуванні гіпсової або поліуретанової ліпнини, а також рельєфних поверхонь. При цьому фарба затікає в глибокі місця малюнка і виглядає темніше, ніж на опуклій поверхні. Для посилення враження «потертості» опуклі місця злегка протирають тканиною або губкою. Є й особливі фарби, що створюють «ефект кракелюра» – тріщин різної ширини і глибини, що виникають з часом на пофарбованої поверхні.

 Ефект акварелі. Інша назва цього способу «накатка матерчатим валиком». Переливи відтінків виходять при використанні фарб двох кольорів. На повністю висохлий базовий шар фарби наносять шар іншого кольору і тут же легко стирається рухами розмивають фарбу таким чином, щоб місцями почав проступати базовий шар. Як інструмент можна використовувати кисть, спеціальний валик з клаптиками замші, пожмаканий поліетилен або тканину, а також губку. Причому кожен інструмент або пристосування буде давати свій оригінальний малюнок. Імітація мармуру. На висохле базове покриття довільно наносять невеликі «плями» – фарби більш темного кольору, які потім з’єднують гусячим пером. В результаті виходить малюнок, що відтворює мармурове покриття з характерними прожилками і розлученнями.

 Ефект інею. Таку ілюзію створює декоративне покриття з мінеральної стружкою, яка не змішується з кольоровою основою і виділяється на стіні витонченими білими вкрапленнями. Через 15-30 хв. після того, як поверхня схопиться, покриття пригладжують за допомогою м’якого шпателя. Це необхідно для того, щоб роздавити стружку і виявити білий наліт.

 Порада

 Кількість фарби, необхідну для роботи, розраховують залежно від площі поверхні, що фарбується. Причому стіни зазвичай покривають у два шари, і на друге фарбування йде близько 80% матеріалу. Також враховуйте рекомендації з упаковки фарби.

 Щоб забарвлення вдалося

 6Можливість створювати декоративні ефекти надихає – ви забуваєте про все в пориві ентузіазму і відчуваєте бажання приступити до фарбування негайно. Не поспішайте, як і при виконанні будь-якої роботи, тут дуже важлива підготовка. Вона має на увазі не тільки очищення поверхні, але й наявність потрібного інструменту, вибір потрібної фарби і придбання її в достатній кількості.

 Про що варто пам’ятати:

 1. ЗАХИСТ. Накрийте меблі, штори і килим старими простирадлами або газетами, щоб уникнути їх псування.

 2. ПІДГОТОВКА. Переконайтеся в тому, що всі щілини заповнені, поверхня відшліфована, пил вилучений.

 3. ізолюють ВІДПОВІДНІ ПОВЕРХНІ. Якщо ви не впевнені у фарбі або користуєтеся пензлем для її нанесення, варто витратитися на придбання малярного скотча. Він ідеальний для відділення однієї поверхні від іншої для отримання рівної лінії. Звичайно їм прикривають поверхні біля вікон, дверей, стель і плінтусів. Малярський скотч краще звичайної липкої стрічки, так як при видаленні він не знімає стару фарбу з поверхні. Малярський скотч також допоможе ретельно обробити кути.

 4. ВИБЕРІТЬ ЯКІСНІ ІНСТРУМЕНТИ. Якщо ви купуєте дешевий пензель або валик, то йдете на компроміс між зовнішнім виглядом покриття і швидкістю, з якою виконаєте роботу. При використанні поганого пензля потім доведеться витратити багато часу на видалення щетинок зі свіжого покриття.

 5. ґрунтування. Незабарвлену поверхню рекомендується заґрунтувати перед фарбуванням.

 6. використовуються високоякісні ФАРБУ. Це правильне вкладення коштів, та як ви можете бути впевнені в довгому терміні служби покриття.

 7. закріпити результат. Нанесіть поверх лак на основі чистого акрилату за допомогою кисті або валика. Це допоможе зберегти результат вашої роботи.

 8. Перш ніж ви почнете. За загальним правилом, перш ніж пробувати створювати ефекти на стінах вашого будинку, потренуйтеся на шматку картону або іншій поверхні. Зрозумійте, яка кількість глазурі слід видаляти, і зафіксуйте зусилля, яке треба докласти для досягнення бажаного результату. Починайте обробляти стіну, тільки коли набудете впевненість.

One Response to Декоративні фарби

  1. Максим коментує:

    Замечательная статья, действительно очень много полезного и интересного указано. Сам не давно делал ремонт у себя в квартире, естественно без покраски не обошлось. По совету знакомого использовал в работе краску марки Снежка. Могу сказать, что остался доволен ей на все 100%. Наносится очень легко, в процессе покраски не плешивит и хорошо лежит на поверхности стен, запах у нее не столь ярко выраженный, как у других марок, вернее он вообще почти отсутствует. Сохнет очень быстро, расходуется безумно экономично. Да, немного дороговато, но её качество того стоит определенно. Так что, рекомендую.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>