Душеві кабіни

душевіПопулярність душових кабін пояснюється як багатим вибором моделей, також і їх функціональністю – вони займають зовсім небагато місця і часто монтуються в ванних кімнатах, в яких вже встановлена ванна.

 Типи душових кабін

 До найменш популярним слід віднести окремо варту («острівну») душову кабіну, – яка не прилягає жодною зі своїх стінок до стін ванної кімнати. Але вони належать до найбільш красивих моделей душових кабін і найчастіше продаються в комплекті з корпусом, піддоном і змішувачем. Інші душові кабіни встановлюються біля стіни. Кабіни, які прилягають до стіни ванної кімнати тільки одним боком, часто називають «пристінними». Велика частина їх корпусу виготовлена зі скла або з пластмаси. Підстава душової кабіни може мати форму прямокутника або півкола.

душеві2Найпопулярніші типи душових кабін – це кутові кабіни, які встановлюються в кутку ванної. Ми можемо вибирати серед моделей з основою у формі квадрата, напівкруглим, п’ятикутника, прямокутника, шестикутника чи неправильної форми. 

Останній вид душових кабін, які встановлюються біля стіни, – це так звані «ніші». Дверцята займають тільки одну сторону цих душових кабін, а всі інші – це стіни.

 Двері в душову кабіну

 Найпопулярніші – розсувні дверцята, закріплені на роликовому механізмі або направляють. Вони можуть складатися з однієї, двох або навіть трьох частин. Бувають одностулкові або двостулкові.

душеві3Другий вид дверей, що зазвичай використовують в душових кабінах, це двері- «гармошка». Складаються з декількох частин, які після відкриття складаються з одного боку входу в душову кабіну і не займають багато місця.

Ще один вид дверей для душової кабіни – це розсувні дверцята, які кріпляться на петлях і відкриваються традиційним способом. Вони виглядають дуже красиво і через них дуже зручно заходити в душову кабіну, так як вони зазвичай значно ширше, ніж інші типи дверей, але і вимагають багато місця.

Доступні також маятникові дверцята, які обертаються навколо власної осі. Вони використовуються тільки для великих піддонів і найчастіше встановлюються в душових кабінах, розміщених в нішах.

 Матеріал

 • Конструкція більшості душових кабін складається з профілів з алюмінію, лаковані в будь-який колір або хромовані. Вони також бувають плоскі або округлені залежно від виду кабіни.

• Петлі так само можуть бути лакованими або хромованими. У більш дорогих моделях душових кабін застосовуються сучасні петлі з «доводячим» механізмом.

• Дверцята душових кабін можуть бути виконані з загартованого скла або з якогось синтетичного матеріалу (найчастіше полістиролу). Бувають прозорими, матовими, кольоровими, димчастими, прикрашеними друкованим або тисненим візерунком.

 Гарантія герметичності

 душеві4Душова кабіна повинна бути герметичною, починаючи від місць стику з піддоном і стінами, з’єднань профілів зі склом, закінчуючи дверцятами. В комплекті з душовою кабіною можна купити спеціальні вертикальні ущільнювальні планки і горизонтальні з так званим «підвіконням-відливом», за яким стікає зі скла вода зливається в піддон.

 Душеві кабіни діляться на збірні і моноблочні. Збірні кабінки – це душові кабіни, котрі збираються з окремих деталей. Моноблочні душові кабіни являють собою закінчений виріб. Моноблочні універсальні, тому що виконані в єдиному дизайні, і не створюють особливого клопоту при установці. До того ж збірні душові кабіни обійдуться не набагато дешевше моноблочних. До деталей душових кабін відносяться в першу чергу душові піддони, шторки і змішувачі.

 душеві8Душові кабіни бувають також відкриті і закриті. Відкриті душові кабіни обгороджують зону душу частково – внутрішня стінка викладена плиткою, а закриті повністю закриті по периметру і мають дах зверху і, таким чином, можуть мати складну конструкцію для організації гідромасажних струменів. Відкрита душова кабіна просто побудована і закрита розсувними дверима.

 Основною перевагою душової кабіни перед ванною є те, що вона дозволяє економити місце у ванній кімнаті – займає в середньому 90х90 см. Причому сучасна душова кабіна – це не тільки душ в класичному розумінні, але ще й гідромасаж, турецька лазня, і безліч різних вбудованих пристроїв, таких як телефон або ж радіоприймач.

душеві5 Душ і лазня. Особливістю кабін з лазнею є наявність даху (купола) – з її допомогою утримується пар. Висота таких кабін в межах від 210 до 240 см. В багатофункціональних душових кабінах використовується спеціальний режим – парова, (“турецька” лазня): температура 40-45 ° С при вологості майже 100%. При цих параметрах при 20 хв достатньо, щоб прогрітися.

 Душ і гідромасаж. Ця функція присутня практично у всіх душових кабінках, і в одних душових кабінах режимів масажу може бути більше, а в інших менше. Відповідно кількість форсунок в ряду може бути різною – від двох до дванадцяти, а то й більше. Процедури пропонуються різні – вертикальний масаж спини, шиї, плечей .. Оскільки в кабіні є сидіння, процедуру можна приймати як стоячи, так і сидячи, що набагато приємніше.

 Душові кабіни і ванна. Дані конструкції об’єднують в собі переваги гідромасажних ванн та душових кабін. Бувають два види комбінованих душових кабін: ванни з гідромасажною душовою кабіною, яка відділяє тільки частина чаші (кабіни може розташовуватися як в центрі, так і з одного з країв) і ванни з кабіною на всю чашу, вони можуть бути закриті зверху “дахом”, і це дозволяє оснащувати їх не тільки гідромасажем, але і паровою “турецькою” лазнею.

  душеві6Душова кабінка відрізняється від душових куточків наявністю замкнутого простору, повністю відділеного і дахом зверху .Також має складну електричну начинку, завдяки якій, ваше тіло виявляється у владі цілющих гідромасажних струменів.

  Душова кабіна стоїть на спеціальному піддоні. Це зручно і гігієнічно.

 Піддон повинен витримувати велику вагу, найчастіше його поверхня рельєфна. Піддон забезпечує надійний і швидкий водовідвід. Сьогодні найчастіше застосовують сталеві емальовані, керамічні і акрилові. У найдорожчих моделях можна зустріти піддон з мармуру. Правда, мармур там застосовують штучний. Недоліком сталевих емальованих піддонів є властивість сильно шуміти під струменями води, а також пошкодження і ржавіння. Цих недоліків не мають фянсові піддони .Ну і лідери, звичайно ж акрилові піддони поза конкуренцією. Завдяки низькій теплопровідності акрил миттєво нагрівається під струменями води і стає теплим.Душеві7 Він не вбирає бруд, не темніє від часу, він не ковзає, і на ньому не видно подряпин.

 Конструкція кабінки включає в себе жорсткий алюмінієвий каркас з рухомими шторками (пластикові або скляні) .Бувают шторки розсувними або двостулковими. Рухаються шторки на роликах, що знаходяться всередині каркаса і захищені від попадання води. У хорошій кабінці шторки відкриваються і закриваються безшумно.

 Купуємо душову кабіну

 Перед тим, як зробити покупку, потрібно ретельно оглянути душову кабіну зсередини, увійти в неї і перевірити, чи можна в ній вільно рухатися. Якщо ні, то краще пошукати душову кабіну іншої форми або більшого розміру. Обов’язково потрібно перевірити, як відкриваються дверцята. Якщо ми купуємо душову кабіну без піддону, потрібно впевнитися, чи буде вона підходити до обраної нами моделі піддону.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>