Ековата

Ековата (вата целюлозна, целюлозний утеплювач – ЦУ) – це утеплювач, виготовлений з високоякісної целюлози (деревоволокнистий матеріал) з додаванням антисептика і антипірена. За структурою целюлозний утеплювач це пухкий, легкий ізоляційний, волокнистий будівельний матеріал сірого або світло-сірого кольору з розряду утеплювачів.эко

 Деревоволокниста сировина, в свою чергу, складається з переробленого газетного паперу (80%) та іншої макулатури: картону, книжкових сторінок, вільного від добавок паперу. Для виробництва ЦУ не підходить папір з великими домішками пластиків (глянцевий папір з покриттям з воску або поліетилену, журнальний папір, книжкові обкладинки).

 На 81% ековата складається з чистої газетного паперу, а 19% складають нелетучі, безпечні для здоров’я добавки,  антисептиками виступають (борна кислота) і антипіренами (бура).

   В волокнах матеріалу знаходиться лігнін, який при зволоженні матеріалу пов’язує волокна і елементи конструкції. Целюлозний утеплювач довго протистоїть відкритому вогню, не гниє, має хороші показники тепло-і звукоізоляції, на рівні кращих зразків ізоляційних матеріалів. Коефіцієнт теплопровідності матеріалу дорівнює 0,037-0,042 Вт / (м * K), а також він здатний утримувати до 20% вологості в верхніх шарах утеплювача, що майже не впливає на теплоізолюючі властивості. Матеріал легко віддає вологу в навколишнє середовище за рахунок капілярної структури целюлозних волокон і при висиханні не втрачає своїх властивостей. Щільність застосування становить 28-65 кг / м3. Утеплювач може використовуватися неодноразово. Виключається шкідливість «закупореного» житла, так як ЦУ має властивість «дихати».

 В даний час дуже актуально впровадження в будівництво не тільки ефективних за своїми фізико-механічними показниками, але і безпечних, довговічних, недорогих та екологічно чистих матеріалів. Все більше заслуговують на увагу добротні, ретельно спроектовані енергоефективні екобудинки – об’єкти, які не забруднюють природу, в яких як утеплювач використовується целюлоза.

 Теплоізолююча здатність

 эко2ЦУ володіє високими теплоізоляційними властивостями завдяки низькому коефіцієнту теплопровідності 0,036-0,041 Вт / мК. При монтажі утворює безшовне покриття, тим самим забезпечує максимальну ізоляційну здатність.

 Дослідження показують, що правильно встановлене утеплення з будь-якого матеріалу утворює шовні порожнечі в 4%, що призводить до 50% втрат тепла і до подальших додаткових затрат енергії. На відміну від інших утеплювачів, ЦУ повністю заповнює всі порожнечі, шви, пазухи, кишені, усуваючи втрати тепла. Целюлозний утеплювач наноситься на будь-які поверхні шляхом напилювання, засипки або укладання. Будучи легким матеріалом, ЦУ при монтажі проникає навіть в самі дрібні зазори, утворюючи монолітний теплоізоляційний шар, що виключає появу «містків холоду». Така теплоізоляція не залишає ані найменшої можливості для проникнення в приміщення холоду і звуку.

 До переваг теплоізоляційних систем, що створюються із застосуванням целюлозного утеплювача, відноситься здатність структури ЦУ ставати жорсткою при незначному зволоженні і прилипати до будь-якої основи (цегла, бетон, дерево, метал) без додаткових сполучних добавок (ця властивість обумовлена ​​клеючою здатністю складової ЦУ – целюлози).

 Висока теплоізолююча здатність ековати пояснюється 4-ма чинниками:

 1) деревне волокно в якості сировини;

 2) тонковолокниста структура;

 3) повітря становить основний обсяг;

 4) спосіб нанесення забезпечує повне заповнення всіх пустот і щілин.

 Покриття ЦУ в 10 см рівнозначно:

 145 см цегляної кладки = 55 см пінобетону = 45 см бруса = 55 см керамзиту.

 В ЦУ використовується хороша теплоізолююча здатність повітря. 85-92% від обсягу становить повітря, частина з якого знаходиться в порах ЦУ.

 эко3Щільність ЦУ досягається ефективним процесом виготовлення: при виробництві макулатура подрібнюється на дуже тонке волокно. Через щільність утеплювача в ньому добре зберігається повітря, що міститься у ньому. При цьому можна використовувати високу теплоизолюючу здатність стоячого повітря. Щільність ізоляції забезпечується також правильним способом нанесення: ЦУ видувається або розпорошується в місце ізолювання. З плином часу теплозахисні властивості не погіршуються, гарантійний термін служби утеплювача ЦУ – більше 50 років.

 Звукоізоляція

 ЦУ володіє відмінними шумопоглинаючими властивостями, є перевіреним на практиці звукоізоляційним матеріалом, що поглинає високий рівень небажаного шуму. Звукоізоляція приміщень, ізольованих ековатой, в 2 рази краще, ніж при використанні мінераловатних плит. Індекс ізоляції звуку 50мм ЦУ, перевершує звукоізоляційну плиту товщ. 100 мм (Rockwool) в 2 рази.

 Вологостійкість

 Як утеплювач на деревноволокнистій основі, ековата володіє відмінними вологотехнічними властивостями.

 Сировинний матеріал ЦУ – деревне волокно, здатне пов’язувати в собі вологу і віддавати її в навколишнє середовище, не втрачаючи при цьому своїх властивостей. Це робить ЦУ «дихаючим» матеріалом, подібним до  деревини.

 Цей органічний матеріал здатний поглинати воду в кількості, в 5-6 разів перевищуючи його власну масу, в результаті чого вода не потрапляє в інші частини конструкції. Тому використання ЦУ дає можливість вирішувати проблему конденсату. Так само легко ековата віддає вологу в навколишнє середовище, і при висиханні не втрачає своїх властивостей. Зволоження до 20% істотно не впливає на теплоізолюючі властивості целюлозного утеплювача.

 Власна вологість ЦУ «пристосовується» до вологості навколишнього середовища і відповідає відносній вологості вмісту їй повітря подібно до натуральної деревини. Завдяки цій властивості будинки, утеплені ековатой, «дихають» аналогічно дерев’яним (брусовому і бревенчатим) і не вимагають влаштування пароізоляції.

 Пожежостійкість

 эко4Хороші протипожежні властивості ековати досягнуті завдяки додаванню в неї антипиренів – борних мінералів, які знаходяться в утеплювачі у вигляді солей.

 Завдяки цьому утеплювач не загоряється і не плавиться; без впливу стороннього джерела вогню самозатухає, не виділяючи токсичних газів. При пожежі істотно уповільнює поширення вогню через конструкції.

 Біостійкість

 Антисептики, шо входять до складу ековати – борні з’єднання забезпечують біостійкість целюлозного утеплювача і повністю виключають появу грибків, цвілі, комах і гризунів. Цим забезпечується ефективний захист ізольованих конструкцій і комфортність проживання у будинках, ізольованих ЦУ. Дерев’яні конструкції, утеплені ЦУ, охороняються від цвілі і гниття істотно краще, ніж при використанні мінераловатних утеплювачів.

 Повітропроникність

 Ековата є дрібнозернистим і щільним утеплювачем і має малий розмір волокон, що ефективно уповільнює рух повітря. Повітропроникність ЦУ мала. Це властивість грунтується на двох факторах деревного волокна: Під впливом змін відносної вологості повітря волога випадає у верхній шар ЦУ, активізуючи лігнін, що міститься в деревоволокнистій сировині, що призводить до злипання верхнього шару волокон. В результаті утворюється тонка паперовидна  шкірка, котра ще більше перешкоджає проникненню потоку всередину утеплювача.

 Застосування

 Целюлозний утеплювач використовується в Німеччині, Англії, Фінляндії, Японії, США, Канаді та інших європейських державах. У різних країнах утеплювач має різні торговельні марки. При цьому структурний склад утеплювача не скрізь однаковий.

 Способи монтажу:

 Ручне укладання

 При ручному укладанні ековату розпушують підручними інструментами в будь-якій ємності і розкладають на утепляєму поверхню: підлоги, перекриття, горища – або засипають у порожнини будівлі: стіни, мансарди, покрівлі. При укладці в конструкціях необхідне дотримання необхідної щільності, наприклад, для стін це мін. 65-70 кг / м ³. для перекриття – не менше 35-40 кг / м ³. Ручне укладання в стінові конструкції вимагає великої уваги і тимчасових витрат, тому економічно ефективно використовувати такий метод лише при невеликих обсягах.

 Механічна укладка

эко5При механічній укладці застосовуються видувні установки, які розпушують утеплювач в бункері і подають його в потоці повітря до місця задувки або укладання на відстань до 200 м по горизонталі і до 40 м по вертикалі. Целюлозний утеплювач проникає в самі важкодоступні порожнини і зазори, утворюючи безперервний і безшовний теплозвукоізоляційний шар, не вимагаючи розборки існуючих конструкцій навіть у випадках утеплення вже експлуатуючих конструкцій.

 Волога укладка

 Волога укладка відрізняється від механічної тільки тим, що ековата наноситься на конструкції з водою або з водою і клеєм в якості зв’язуючого компонента. При цьому необхідне використання спеціальної форсунки і агрегату для подачі води або клею під тиском. Волого-клейове нанесення матеріалу в стіни дозволяє контролювати якість монтажу, залишає ідеально рівну поверхню для наступних робіт. При правильному нанесенні утеплювач швидко висихає – його можна закривати іншими матеріалами вже через 12 годин після монтажу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>