Типи вентиляційних систем

Вчені визначили кількість повітря в приміщенні, необхідне для однієї людини. Для спальні цей показник дорівнює 14,4 м3 / ч, робочого кабінету – 36 м3 / ч, дитячої – 21,6 м3 / ч. Забезпечити надходження свіжого повітря і відведення відпрацьованого можна декількома способами.

 вентиляціяПриродна вентиляція – природний приплив і відтік повітря дозволяє добре провітрити приміщення. Він переміщається завдяки протягу, а також різниця температур і тисків зовні і всередині приміщень. Переваги такої вентиляції – відсутність витрат і потреби в спеціальному обладнанні. Недоліки – протяги, пил та неприємні запахи.

 Вентиляція з механічною витяжкою і природним припливом повітря. У приміщенні з надмірною вологістю, теплом і запахами влаштовують витяжку за допомогою одного або кількох вентиляторів. Повітря стає розрідженим, що викликає його приплив із сусідніх кімнат. У свою чергу, в них (через провітрювачі) потрапляє зовнішнє повітря. Переваги такої вентиляції – низька вартість, надійність, простота монтажу та обслуговування. Недоліки – ризик неправильного розрахунку потужності і некоректного монтажу, які призводять до протягів. Крім того, такі системи не передбачають автоматики, регулюючої їх роботу в комплексі.

Система механічної вентиляції з утилізацією тепла витяжного повітря. Витяжка і приплив повітря здійснюється механічно за допомогою єдиної припливно-витяжної установки. Витяжні системи встановлюють на кухнях, в санвузлах та коморах, а припливне повітря подається в житлові приміщення. Він рухається по повітроходам. Найчастіше їх прокладають в підвісних стелях або на горищах. Особливість системи – рекуператор, що передає тепло витяжного повітря холодному припливному. Це дозволяє зекономити електроенергію в зимовий час. Переваги даної вентиляції – надійність, простота в монтажі та обслуговуванні. Недолік – відносно висока вартість.

 Система з механічною витяжкою і механічним притоком.Она включає в себе витяжну і припливну вентиляції, що працюють в комплексі, але змонтовані окремо. Проходячи через припливну установку, вуличне повітря фільтрується, набуває потрібну температуру і вологість, а потім подається в житлові приміщення. Тому дану систему можна назвати універсальною. Наприклад, при складній обробці повітря вона може стати системою центрального кондиціонування. Переваги такої вентиляції – універсальність, системність роботи та автоматизованість. Недоліки-висока вартість, значні енерговитрати, необхідність професійного монтажу та обслуговування.

 Роздільна система центральної вентиляції та кондиціонування. Цей варіант передбачає об’єднання систем вентиляції та кондиціонування, що працюють незалежно одна від іншої.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>