Герметики

 Герметики

Це композиції на основі полімерів, головним чином полісульфідних або рідких кремнійорганічних каучуків. Використовуються герметики для заповнення різних щілин та тріщин, а також при герметизації вікон і дверей.

1 Всі герметики характеризуються своєю специфікою застосування і поділяються за хімічним складом основи на:

 1. акрилові

 2. силіконові

 3. поліуретанові

 4. тіоколові

 Акрилові герметики. Вони застосовуються для заповнення швів і тріщин між бетонними або кам’яними поверхнями. Акрилові герметики досить довго зберігають еластичність, здатні витримувати сильну вібрацію, поверхня герметика добре покривається різними фарбувальними речовинами.

 Герметики на акриловій основі не містять розчинників. Вони максимально ефективні для застосування як усередині, так і зовні будівель, головним чином, застосовуються при герметизації тріщин з невеликою деформацією. Акрилові герметики мають хорошу адгезію з бетоном, цеглою, деревиною, штукатуркою та ін., тому легко піддаються фарбуванню і штукатурці. Ці матеріали ущільнювачів при висиханні протягом 15 хвилин утворюють плівку. Акрилові герметики після нанесення зберігають свої властивості в інтервалі температур від -25 ° С до + 80 ° С, мають хорошу стійкість до світла і ультрафіолетових променів. Герметики продаються в стандартній упаковці, в тюбиках по 300-500 мл. Герметик при зберіганні необхідно захищати від морозу. Термін зберігання герметика при середній температурі + 20 ° С – не менше 1 року.

 2Акрилові герметики просто наносяться на заздалегідь підготовлену і очищену поверхню або за допомогою спеціального пістолета або прямо з тюбика. Остаточне затвердіння відбувається протягом 24 годин.

 Силіконові герметики застосовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт – як ізолятори при установці віконних рам, дверних пройомів, металевих конструкцій. Вони забезпечують герметичність від проникнення води, запахів тощо. Силіконовий каучук, що входе до складу силіконових герметиків має гарну адгезію до скла, дерева,  неокисленим металам, емалі, кераміці, а також має високу термостійкість і стійкість до погодних умов.

 Силіконові герметики діляться на дві категорії: нейтральні і з оцтовим затверджувачем. Нейтральні герметики рекомендується застосовувати при роботі зі склом і металом, так як вони, при взаємодії з металевою поверхнею, не утворює оксидів. Оцтовий герметик має високий ступінь очищення, його застосовують в приміщеннях з підвищеними санітарними вимогами. Силіконові герметики не рекомендується покривати фарбою. Вони випускаються різних кольорів, від безбарвного і білого до чорного.

 Технологія нанесення силіконових герметиків досить проста. Герметик наноситься на чисту, знежирену, суху поверхню прямо з тюбика або за допомогою спеціального пістолета. Час попереднього схоплювання герметика близько 30 хвилин, остаточне, повне застигання настає протягом 24 годин. Термін зберігання цих герметиків в оригінальній упаковці при температурі від 0 до + 20 ° С – 9 місяців.

 Поліуретанові герметики являють собою еластичну клейову, ущільнюючу масу на поліуретановій основі, що зберігає свою еластичність довгий час. Цей герметик може застосовуватися для склеювання і герметизації будь-яких матеріалів: металу, деревини, каменю, лакованої жерсті, пластмаси, кераміки, бетону. Поліуретанові герметики відрізняються хорошими адгезивними якостями і забезпечують міцне склеювання поверхонь, що не руйнується  навіть при сильних землетрусах (до 5 балів). Характеризуються такими властивостями: мають стійкість проти корозії; тверднуть при реакції з водою; піддаються фарбуванню, легко покриваються лаком; мають короткий час затвердіння (швидко схоплюються).

 3Перед нанесенням герметика виконується стандартна підготовка поверхні (очищення від жиру, вологи, сміття, і пилу). Наноситься герметик або прямо з тюбика або за допомогою спеціального пістолета. Попередня плівка утворюється через 1-1,5 ч., А остаточне застигання при товщині шару 3 мм відбувається протягом 20 годин. Термін зберігання поліуретанових герметиків в оригінальній упаковці, при повному захисті від попадання вологи, при температурному режимі від 0 до + 20 ° С більше 9 місяців. Після розкриття упаковки герметика довгий термін зберігання неприпустимий, оскільки герметик втрачає свої властивості.

 Тіоколові герметики

 Найбільш міцні, еластичні і довговічні з усіх видів герметиків – тіоколові. Мають двокомпонентну структуру, після змішування тверднуть протягом декількох годин або діб, дають усадку, мають гарну адгезію, але малу еластичність і міцність. Герметики на основі тіоколів відрізняються високою стійкістю до дії розчинників, лугів, мінеральних кислот, озону, атмосферних опадів, а також володіє бензо- і маслостійкістью. Тому матеріал доцільно застосовувати в місцях примикання проїзних частин, наприклад, на бензоколонках, в гаражах і на автостоянках. Температурний діапазон експлуатації тіоколових герметиків від – 55 ° С до + 130 ° С. Термін їх служби складає 20 – 30 і більше років.

 Сьогодні їх досить часто використовують при виробництві склопакетів завдяки тому, що вони характеризуються малими значеннями газо- і вологопроникності. У світі понад 80% склопакетів для енергозберігаючого скління будівель виготовляється з їх застосуванням. Крім того, за допомогою тіоколових герметиків виробляють герметизацію швів бетонних і залізобетонних конструкцій з максимальною деформацією 25%. Вони герметично покривають стики, щілини, тріщини. Їх застосовують в гідротехнічному будівництві. При роботі з герметиком необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту. Уникати постійного зіткнення з шкірою. Щоб підготувати тіоколові герметики до роботи, змішують їх основний компонент з затверджувачем, пам’ятаючи, що “життєздатність” приготовленої суміші не більше двох годин, а схоплюється вона протягом двох-трьох діб.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>