Гіпсокартон

Внутрішні перегородки

  гіпсокартонМіжкімнатні перегородки можуть бути виконані як з цегли, так і з листів гіпсокартону. Перевагу віддають останньому матеріалу, тому що він легший, дешевший і ефективніший.

 По своїй популярності і функціональності гіпсокартонні листи перевершують будь-який будівельний матеріал, тому сьогодні без них не обходиться жодне будівництво і ремонт. Ці системи мають безліч модифікацій металевих профілів, гіпсокартонних листів (ГКЛ) і кріпильних деталей. Гіпс – це екологічний, дихаючий матеріал, який може вбирати вологу з навколишнього простору і віддавати назад. Він має хороші показники звукопоглинання, не горючий, прекрасно ріжеться.

 Архітектурно-дизайнерські можливості ГКЛ дуже великі, але і при вирішенні більш простих завдань, наприклад, вирівнюванні вже наявних або отриманні рівних поверхонь, їм немає рівних. До цього варто додати, що отриманий результат відрізняється швидкістю, простотою, міцністю, відсутністю «мокрих» процесів і відносна дешевизна. Зрозуміло, якщо при цьому дотримуватися правил зведення перегородок з ГКЛ.

 Види ГКЛ

 гіпсокартон2Гіпсокартонна плита – це однаковий по товщині модифікований шар гіпсу, обтягнутий спеціальним картоном. Ширина плити стандартна – 1,20 і 1,25 м, а довжина буває різною – від 2 до 3 м. ГКЛ бувають кількох видів:

  • Класичні – звичайні, що складаються з гіпсу і картону;
  • Вологостійкі – з додаванням силіконових гранул;
  • Вогнестійкі – з додаванням скловолокна;
  •  Вогне-вологостійкі – з додаванням силікону і скловолокна;
  • Гнучкі – більш тонкі, армовані скловолокном;
  • Акустичні – перфоровані плити, що мають звукопоглинальне покриття.

 Внутрішні перегородки з ГКЛ

 Внутрішні перегородки використовують для поділу або зонування приміщень, тому їх не варто робити такими ж товстими, як внутрішні несучі стіни. Їх можна виконати з ГКЛ, які являють собою каркас з металевих профілів, обшитий в один, два, а іноді навіть в три шари гіпсокартонними плитами.

 Перегородки виконують з різних за своїми властивостями ГКЛ, в залежності від вимог, що пред’являються до приміщення. Якщо роблять перегородку в кімнаті з підвищеною вологістю, наприклад в пральні, санвузлі, ванній кімнаті, кухні, краще застосувати металеві профілі та вологостійку гіпсокартонну плиту. Вона відрізняється не тільки своїми властивостями, але й зовнішнім виглядом – має зелено-блакитний колір картону. Дерев’яний каркас, виконаний з бруса 30х50 мм, в цьому випадку не підійде. Під впливом надмірної вологи дерев’яні конструкції можуть втратити свою первинну геометрію, що викличе деформацію монтуючого матеріалу і призведе до викривлення перегородки.

гіпсокартон3 У приміщеннях з підвищеними вимогами по пожежної перегородки слід виконувати тільки з металевих профілів і вогнестійких ГКЛ. Іноді підвищені вимоги міцності припускають обшивку каркаса перегородки двома шарами ГКЛ. При цьому другий шар слід кріпити до каркаса зі зміщенням стиків на 600 мм щодо стиків першого шару.

 Сьогодні гіпсокартонні системи – це невід’ємна частина будівельного або ремонтного процесу. Особливо це стосується вирівнювання стін, на що у разі застосування вирівнюючих штукатурок йде велика кількість часу, коштів і праці, а з гіпсокартонними системами – все легко і просто. Використання цього матеріалу – це також прекрасний спосіб створення криволінійних поверхонь і зведення перегородок будь-якої конфігурації. У разі створення перегородок між приміщеннями з підвищеною вологістю повітря – ванними кімнатами, кухнею, сауною, басейном – каркас для них слід виконувати тільки з металевих профілів, а для обшивки використовувати спеціальні вологостійкі ГКЛ. Якщо на поверхню перегородки планують наклеювати керамічну плитку, то каркас повинен мати підвищену міцність. Для цього стійки каркаса роблять з кроком 300-400 мм, а не 600 мм, як звичайно, і обшивають двома листами ГКЛ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>