Інтернет

Можливості, які дає Інтернет, важко переоцінити. І дивно, що мережа ще не в кожному будинку. А адже для будь-якого об’єкта можна підібрати свій варіант, що враховує і його особливості, і побажання замовника. Сучасне співвідношення ціни і якості говорить про те, що підключатися варто. Щоб визначитися у виборі, потрібно розібратися в характеристиках мережі і технологіях запропонованих провайдерами.

інтернет Перша особливість мережі пов’язана зі способом пересилання пакетних даних. Приймати і відсилати інформацію можна по кабелю або по радіоканалу. Кожна технологія має свої переваги і недоліки. Так, кабелі гарантують кращу якість, однак передбачають проведення проводки. Якщо питання про проведення Мережі повстало до проведення ремонту, то він легко вирішується проведенням потрібних комунікацій в місця розміщення мережевих розеток. Але якщо оздоблювальні роботи вже закінчені, штроблення стін – не вихід, доведеться ховати кабелі, наприклад, під плінтусами. Інтернет по радіоканалу позбавлений таких недоліків. Не потрібно планувати розводку і возитися з кабелями. У будь-якому місці квартири або будинку комп’ютер буде готовий до виходу в Мережу. Але прийом радіосигналу залежить від місця підключення, не в кожній точці він однаковий, це можна усунути за допомогою підсилювача сигналу.

 Друга важлива характеристика – швидкість передачі даних. Швидкість наданого Інтернету, визначають кількістю кілобита (кит) або мегабіта (Мбіт) в секунду. Якщо не вникати в деталі, то чим вона більша тим менше потрібно часу для закачування потрібної вам інформації, будь то музика, фільми, ігри, фотографії, програми і т.д. Швидкість залежить і від трафіку – вхідного і вихідного. Вхідний – це сторінка, що загружається, скачуваний файл, а вихідний – відправлений лист або фотографії, що завантажуються в мережевий альбом.

 інтернет2Третя характеристика – обсяг трафіку. Трафік – це вся прийнята і відіслана інформація. Вимірюють цю величину в мегабайтах (Мбайт). Залежно від обраного пакета трафік може бути лімітований або безлімітний. В останньому випадку за певну суму можна скачувати і завантажувати стільки інформації, скільки дозволить канал. Лімітований трафік – обмеження за обсягом. Можна вибирати оплату за кожен мегабіт або мати фіксований обсяг, наприклад 250 Мбайт / добу, а в разі перевищення доплачується окремо. Вибір обсягу трафіку залежить від завдань, які належить вирішувати, тарифних планів і типу підключення. Якщо мова йде тільки про новини і ділове листування, можна обмежитися мінімальним пакетом. Ну а якщо мета – скачувати фільми, переглядати онлайн-відео, і грати в мережеві ігри, краще брати безліміт.

 Четверта характеристика – надійність з’єднання, тобто стабільність максимальної швидкості. Стабільність бездротових мереж багато в чому залежить від якості покриття. А дротова мережа від одного сервера скрізь буде працювати однаково, головне – цей провід дотягнути. Важлива також сервісна підтримка, можливість в будь-який час подзвонити і проконсультуватися з фахівцем, що вирішує проблеми з Мережею.

 інтернет3Дротова локальна мережа – один з можливих варіантів об’єднання ПК. Тобто така, при якій пакети даних передаються по кабелю – витій парі, бажано п’ятої категорії (CAT5). Якщо робити мережу на двох ПК, знадобиться дві мережеві карти і кабель, обтиснутий по Crossover-схемі. Якщо ж в мережі більше двох користувачів, то додатково знадобиться ще хаб або світч. Такі пристрої грають роль передавача – перенаправляють пакети даних між користувачами, чиї мережеві картки не з’єднані на пряму. Краще брати світч, адже він запам’ятовує маршрути і шле інформацію потрібного комп’ютера, в той час як хаб транслює її на всі порти. Ця особливість позначається на швидкості роботи в мережі. При виборі свіча необхідно виходити з мінімальної вартості пристрою, який відповідатиме вашим вимогам (швидкість, кількість портів, додаткові можливості). Також деяке значення можуть мати габарити комутатора. При купівлі зверніть увагу на якість адаптера живлення, так як комутатор включений в мережу цілодобово.

інтернет4 Wi-Fi-роутер необхідний для з’єднання дротового і бездротового сегментів локальної мережі в одне ціле, а також для виходу підключених пристроїв в Інтернет. До тогож певні моделі можуть замінювати ADSL-модем, використовуватися як принт-сервера, торент-клієнта і медіацентру. Вибираючи роутр, перш за все, необхідно з’ясувати, які моделі працюють з вашим провайдером. Обов’язково зверніть увагу на потужність і дальність сигналу. Для побутових цілей достатньо середніх значенні дальності і потужності, наприклад при площі 200м2 оптимальним буде пристрій потужністю 15-18 дБл і дальністю 200 м в приміщенні і 500 м у відкритому просторі. Також слід звернути увагу на кількість LAN-портів для підключення провідних пристроїв до мережі, для домашньої мережі достатньо 4 портів. Ще один момент – чи потрібні вам додаткові функції пристрою, заздалегідь визначитеся зі списком необхідних вам додатків, щоб не переплачувати зайві гроші.

 Модеми 3G – технічні пристрої, які використовуються для підключення настільного комп’ютера або ноутбука до глобальної мережі Інтернет. За своєю суттю вони є сполучною ланкою між ПК або ноутбуком і послугами бездротового інтернету, наданими операторами Всі представлені на сьогоднішній момент 3G модеми можна поділити на 3 групи по тому, як вони підключаються до ПК, ноутбуку або нетбуку: 3G модеми з USB інтерфейсом, 3G модеми з PCMCIAG і модеми з PCMCIA Express інтерфейсом.

інтернет5 Переваги USB 3G модему – це універсальний інтерфейс, який зустрічається абсолютно на всіх пристроях, а це означає, що один і той же бездротовий 3G модем можна буде підключити як до ПК, так і до ноутбука, нетбука, WiFi роутера з підтримкою USB модемів.

 По-друге, саме роз’єм USB і компактні розміри подібних пристроїв дозволяють додавати в них всілякі додаткові функції, такі як слот для карт пам’яті формату MicroSD, що дозволяє використовувати 3G бездротової модем як флешку, або ж приймач GPS (система глобального позиціонування), як в модемі , для орієнтації на місцевості. Так само для деяких 3G USB модемів доступна функція підключення зовнішньої антени. По-третє, 3G USB модем відкритий для польоту дизайнерської, творчої думки. Різні корпусу, кольору, форми і розміри – все те, що є на вибір споживача. До недоліків 3G USB модемів можна віднести невисоку зносостійкість при інтенсивній експлуатації, а отже недовговічність пристроїв. Плюс виконані вони з пластика різної якості. Як наслідок, у деяких бездротових 3G модемів ударостійкість дуже невисока.

 інтернет6PCMCIA – слот шириною 54 мм, і найчастіше зустрічається в ноутбуках «минулого» покоління. Відповідно і модеми для цього стандарту є дещо застарілими, як і їхні характеристики.

   PCMCIA Express – слот шириною 34 мм, який прийшов на зміну простому PCMCIA, значно зменшивши габаритні розміри подібних пристроїв. Щодо переваг PCMCIA 3G модемів – це однозначно ергономіка і дизайн пристрою. Суть в тому, що більша частина 3G модема ховається в самому ноутбуці або нетбуці, а зовні видніється тільки маленька частина з антеною, або ж без неї. При цьому, технологічні параметри прийому / передачі даних, тобто швидкості роботи бездротового інтернету, не поступаються USB модему. За рахунок того, що внутрішня частина PCMCIA Express модему виконана з металу, він набагато менше схильний до зовнішніх дій, і ударостійкість набагато вище, а отже і надійність пристрою.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>