Керамоблоки

Порізована стінова кераміка у вигляді великоформатних блоків відома в Україні лише кілька років і представлена ​​сьогодні переважно імпортною продукцією. Вітчизняні підприємства тільки починають її виробництво. Будувати з таких блоків швидше, ніж із цегли. До того ж з них можна зводити одношарові стіни. Але будівництво з керамоблоков має ряд особливостей.

 керамоблокиПро будинок з кераміки мріють багато. Однак у зв’язку з сучасними нормами енергозбереження будівництво цегельного будинку ускладнилося:  стіна повинна бути півтораметрової товщини з будівельної цегли або багатошарова стіна з включенням утеплювача. Спростити будівництво допомагає порізована кераміка – продукт, що поєднує всі переваги керамічної цегли і високі теплоізоляційні властивості, що дозволяє скласти з великоформатних блоків однослойную стіну, котра не вимагає додаткового утеплення. Вона буде міцніше і довговічніше, ніж будь-яка багатошарова. Це пояснюється не тільки меншою довговічністю утеплювачів в порівнянні з кам’яними стіновими матеріалами, а й тим, що місце з’єднання матеріалів – зона потенційного руйнування конструкції.

     Існує думка, що будувати з керамічних блоків дорого. Але вартість –  поняття мінливе і багатокомпонентне. Облік всіх витрат, пов’язаних із зведенням стіни, показує, що за вартістю готової будівельної продукції застосування поризованної кераміки економічно доцільно (не дорожче цегляної утепленої стіни). Крім того, кераміку не дарма вважають елітним матеріалом: вона відповідає всім критеріям екологічності та надійності житла і не міняє з часом свої характеристики. Тому вдома зі стінами з кераміки високо цінують на ринку нерухомості. Зростаючий інтерес вітчизняних виробників до керамблоків свідчить: цей матеріал має в Україні відмінні перспективи.

Характеристики матеріалу

керамоблоки 2Блоки з поризованої кераміки випускають різної величини, і в кладці вони замінюють 5-15 цеглин. В ході виробництва глину обпалюють при температурі близько 1000 ° С. У сировині додають дерев’яну стружку, яка в процесі випалу вигорає, утворюючи в структурі матеріалу безліч закритих пор (близько 20% обсягу керамічного черепка). До 50% обсягу блоку складають щілиновидні порожнечі. Замкнуті пори і щілини не дають тепловим потокам проходити через стіну, підвищуючи опір теплопередачі. В результаті стіна товщиною 38-50 см задовольняє теплотехнічним вимогам, що діють на території України.

 Щільність блоків становить 750-860 кг / м 2 (в два рази менше, ніж у цегли), а теплопровідність – 0,14-0,29 Вт / (м ∙ оС) (у традиційної цегли 0,64-0,81). Міцність при цьому відповідає марці М75-150 (допустиме навантаження – 10-15 МПа). Цього достатньо для будівництва несучих стін семиповерхових будівель. До того ж матеріал має чудові шумозахисні та інші властивості кераміки – високу паропроникність, достатню морозостійкість, екологічність, пожежостійкість.

 Поризовану кераміку використовують для зведення зовнішніх стін, перегородок, а також для заповнення стін в каркасних будівлях. Висота блоків зазвичай становить 238 см, що відповідає висоті трьох рядів цегли з урахуванням кладки швів. Геометрія виробів точна, і вони щільно прилягають один до одного, а система «паз – гребінь» допомагає їх міцному зчепленню в стіні. Вага найбільшого блоку – 20-22 кг, його легко піднімає одна людина. Одношарова зовнішня стіна виходить в два рази легше цегельної і кладеться в 4 рази швидше. Дотримання технології кладки допоможе уникнути проблем.

 Асортимент і принципи відповідності

 керамоблоки3Керамічні блоки бувають різних розмірів, але їх висота кратна цегляній кладці, що дозволяє легко адаптувати проект цегляного будинку до нового матеріалу. Ширина блоків зазвичай становить 25 см. Довжина може бути 25, 30, 38, 44, 50 мм. Саме вона визначає товщину конструкції, адже блоки кладуть довгою стороною поперек стіни (тому й система «паз – гребінь» розташована на довгій стороні). Вибираючи блоки для зовнішньої стіни, слід відразу вирішити, на який розчин їх будуть укладати. Можна використовувати традиційний цементно-піщаний розчин, але рекомендують спеціальний теплий розчин, який на 17% підвищує теплозахисні властивості стіни за рахунок зменшення тепловтрат через шви кладки.

 Відповідно до нормативних вимог до теплозахисних характеристик стіни одношарова стіна, складена з блоків з теплопровідністю 0,14-0,19 Вт / (м ∙ оС), при товщині 44-50 см навіть у випадку звичайного розчину буде відповідати нормативним вимогам для самого холодного району України. Для одношарової стіни з блоків довжиною 38 см нормативний теплозахист в I кліматичній зоні забезпечить теплий розчин (якщо використовувати звичайний, потрібно утеплення). В інших зонах України довжини блоку 38 см навіть при звичайному розчині може бути достатньо (в залежності від теплопровідності, досягнутої виробником). З таких елементів зводять також внутрішні несучі стіни будівель. Блоки довжиною 25 см використовують для внутрішніх несучих стін, перегородок, а також для зовнішніх стін з утепленням, коли неможливо збільшити товщину стіни (наприклад, закладений вузький фундамент) або потрібно максимально полегшити конструкцію.

 Маленькі блоки (довжиною 8, 10, 11 см) використовують для перегородок, облицювання монолітних поясів і в якості добірних елементів. Існують також половинчасті і кутові блоки для прямих кутів і кладки під кутом 135 °. Крім того, блоки, призначені для внутрішніх стін, мають велику теплопровідність, ніж для зовнішніх.

 Можливості вибору

Купуючи для будівництва будинку порізовані керамічні блоки, можете не турбуватися про якість товару: виробники дорожать своєю репутацією, а підробка практично неможлива. При цьому марки відрізняються не тільки асортиментом, розмірами блоків, формою щілин, рельєфом бічних граней, а й – що суттєво – теплопровідністю матеріалу, що визначає в підсумку необхідну товщину стіни. 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>