Килимове покриття

1  Килимове покриття як чудова альтернатива звичайній підлозі з килимами прижилося вже досить давно. М’яке, дуже комфортне, воно чудово підходить для приміщень різного призначення: в будинку – для дитячих, спалень, залів; в офісі – для зон відпочинку, конференц-залів, кабінетів керівників. Варто сказати, що комерційне килимове покриття можна використовувати і у всіх інших приміщеннях, наприклад, готелях від трьох і вище зірок повинні бути від самого порога застелені килимовими покриттями.

 Вовна, шовк, бавовна – ось з чого виробляють килимове покриття. У самому натуральному килимовому покритті – 100% вовни (шовку, бавовни). Однак до натурального волокна додають і штучне. Наприклад, в популярних англійських натуральних килимових покриттях Brintons до 80% вовни додається 20% високоякісного штучного волокна (нейлону). Додавання нейлону жодним чином не погіршує якості килимового покриття, а, навпаки, збільшує його зносостійкість, опір зминанню, навіть полегшує чистку та прибирання. Строго кажучи, якщо до складу килимового покриття входить всього 10% вовни (шовку, бавовни), то воно вже вважається натуральним. Відрізнити натуральне килимове покриття від штучного дуже просто – нитка шерстяного килимового покриття на вогні тліє, а штучна плавиться.

2 Настилати будь яке килимове покриття бажано на м’яку підкладку: спінений ізолон. І чим товща буде підкладка, тим краще тактильні відчуття, тепло- і звукоізоляція. Спеціальна підкладка буде служити додатковим захистом килимового покриття, так як джутова основа буде менше зношуватися, себто покриття прослужить довше.

 У багатьох виникає питання: чи можна встановлювати під килимове покриття систему «тепла підлога»? Фахівці відповідають: так, можна. Температурна навантаження буде не такою великою, щоб килим запалав або деформувався, але все ж необхідність в цьому виникає рідко. Як вже було сказано вище, якщо під натуральне вовняне килимове покриття постелити спеціальну підкладку, підлога буде дуже теплою.

 Килимове покриття може бути з високим або низьким, петлевим або розрізним ворсом. Причому петлевий ворс вважається більш зносостійким, а отже, і прослужить довше. Однак сучасні технології дозволяють і розрізний ворс зробити дуже практичним, наприклад, скручуючи його певним чином.

3 На щільність ворсу також слід звертати особливу увагу. Чим вище щільність, тим складніше прим’яти ворсини, а значить, килимове покриття високої щільності прослужить довше. І на ньому не будуть залишатися вм’ятини від меблевих ніжок. Тому там, де ми ходимо набагато частіше, наприклад, в передпокої або у вітальні, покриття повинно бути з великою щільністю і низьким ворсом. А в інших кімнатах, що називається, «з меншою прохідністю» цілком можна постелити натуральний ковролін не такої високої щільності і з більш пухнастим (високим) ворсом.

 Килимове покриття «з вищої ліги», наприклад, таке, що лежить в президентському кабінеті, не тільки виготовляється із стовідсоткової вовни, але ще і радує око великим орнаментом, як традиційні килими, гармонійно поєднуючись при цьому з конфігурацією приміщення.

 З рулонного килимового покриття можна виготовити килими різних форм, конфігурацій та видів, наприклад, можна скласти композицію з матеріалів з дрібним і великим малюнком, а по периметру «пустити» бордюр.

4 Монтаж килимового покриття краще довірити професіоналам. Вони як ніхто інші знають, як постелити килимове покриття найкращим чином, щоб терміни його експлуатації не скоротилися ні на день. Тим більше якщо необхідно з килимового полотна виготовляти килимове покриття (килим) за індивідуальним дизайном. Шви при цьому виконуються за допомогою спеціального обладнання та аксесуарів так, що стають практично непомітними.

 Загалом, різноманітність представлених на сучасному ринку натуральних підлогових покриттів просто вражає. Як кажуть, є все, на будь-який смак і колір, і кожен зможе знайти щось своє, що підходить і за кольором, і за стилем інтер’єру, який поєднується з особистими уподобаннями і звичками.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>