Клеї

Клеї

1Це речовини, що застосовуються для з’єднання різних матеріалів за рахунок адгезійного зв’язку клейової плівки з поверхнями склеюваних матеріалів. Клеї являють собою суміші або розчини на основі натуральних (тваринного або рослинного походження – колагенові і казеїнові) або синтетичних речовин, що клеять.

 За своїм хімічним складом клеї діляться на натуральні (тваринні, рослинні, мінеральні клеї) і синтетичні (вінілові, поліуретанові, акрилові, поліефірні, силіконові та ін.). Ще один спосіб класифікації – консистенція клею: рідкий або порошкоподібний.

 У залежності від області застосування всі будівельні клейові суміші поділяються на такі групи:

 · Паркетні клеї.

 · Клеї для підлогових покриттів (лінолеуму, ковроліну).

 · Клеї для стінних і стельових покриттів.

 · Спеціальні клеї.

 Також існує класифікація клеїв за типами навантаження: група навантаження D 1 – застосовується всередині приміщень, температура лише періодично короткочасно може перевищувати 50 ° С, вологість деревини не перевищує 15% .; D 2 – всередині приміщень, при короткочасному впливі проточної або конденсованої води або короткочасному підвищенні вологості повітря, що викликає підвищення вологості деревини до 18%; D 3 – всередині приміщень, при частому короткочасному впливі проточної або конденсованої води або короткочасному підвищенні вологості повітря, можливе застосування зовні приміщень, при можливості захисту від тривалого впливу погодних умов; D 4 – всередині приміщень, при сильному впливі проточної або конденсованої води і при тривалому впливі вологості повітря, застосовується зовні приміщень, склеювання з відповідною захисною поверхнею може піддаватися будь-яким погодним умовам.

 Клеї для підлогових покриттів.

 Клеї для підлогових покриттів застосовуються при приклеюванні лінолеуму, ковроліну та інших підлогових покриттів на будь-які види поверхні базової підлоги. Клеї для підлогових покриттів виробляються на основі синтетичних смол. Вони мають високу міцність, є екологічно чистими. Всі аналогічні клеї володіють стійкістю до дії температурних коливань, прості в застосуванні, економічні в експлуатації.

 Паркетні клеї.

2 Використовуються для наклеювання паркету (штучного, мозаїчного) на будь-які види підлог (цементні, бетонні, дерев’яні та інші). Основним компонентом паркетного клею служить клей ПВА. ПВА – клей практично негорючий і має порівняно низьку ціну. Паркетні клеї не містять в собі летючих розчинників, мають високу пластичність і економічні в роботі. Існують спеціальні види морозостійких паркетних клеїв, здатні витримувати охолодження повітря до -30 ° С, при цьому вони не втрачають своїх властивостей. Деякі види паркетних клеїв можна застосовувати в тих випадках, коли потрібна висока міцність і стійкість, наприклад при склеюванні між собою штучного паркету. Паркетні клеї можна застосовувати при облицюванні підлоги різними матеріалами, наприклад, такими, як ламінатні плити.

 Клеї для стінового і стельового покриття.

 Група цих клеїв практично нічим не відрізняється від паркетних клеїв. Ці клеї використовуються, наприклад, для приклеювання стінових і стельових панелей з дерева, пластику, гіпсокартону і т. д. Клеї для стінових і стельових панелей можна застосовувати при роботі з будь-якою поверхнею цементом, бетоном деревом, цеглою та ін. Всі клеї цієї групи використовуються в житлових приміщеннях, тому виготовляються з екологічно чистих матеріалів. Найчастіше вони універсальні, їх можна застосовувати для наклеювання будь-яких настінних, стельових і підлогових покриттів. Ці клеї мають високу початкову міцність, склеювання відбувається за короткий термін.

 Спеціальні будівельні клеї.

 Останнім часом великою популярністю користуються пінні наповнювачі в аерозольних балончиках, застосовувані в ролі речовини, що склеює, наповнювача і теплоізолятора. Пінні наповнювачі створені на поліуретановій основі і вспінюються через високий тиск в балоні і взаємодії з вологою повітря і поверхні. Пінні наповнювачі використовуються для герметизації щілин віконних і дверних прорізів, ізоляційних робіт, а також при монтажі в якості кріплення.

 Існують марки пінних заповнювачів особливої міцності, які можуть утримувати дверні коробки без стандартних кріплень: цвяхів, шурупів та ін. Пінні заповнювачі випускаються в стандартних балонах по 400, 600, 750 і 1000 мл. Монтажні піни мають цілу низку необхідних при будівництві якостей. Піни прекрасно вспінюються, мають хорошу адгезію майже з усіма матеріалами, практично не запалюються, не містять шкідливих компонентів, таких як фреон і фтороуглерод, мають високу термостійкість. В результаті хімічної реакції двох, що містяться в балоні компонентів, нанесена на поверхню піна миттєво твердне.

 ”Рідкі цвяхи”.

 3Це вологозастигаючі контактні клеї з високою адгезією. Головною особливістю цих клеїв є термо- і вологостійкість, швидке застигання при будь якій вологості навколишнього середовища і висока міцність. При цьому не потрібно суцільного нанесення клею на поверхню, він наноситься в тих точках, де інакше довелося б забивати цвяхи.

 Такі клеї можуть бути використані як при монтажних роботах у вигляді кріплення, так і у вигляді конструкційного матеріалу. Вони призначені для склеювання деревини, металу, полістиролу, бетону, пінопласту та інших будівельних матеріалів та елементів конструкцій. Поверхня, що підлягає склеюванню, повинна бути чистою і сухою. Клей не можна використовувати при температурі нижче + 5 ° С.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>