Кондиціонери

 кондЗагубитися серед пропозицій виробників дуже легко. Але якщо озброїтися спеціальними знаннями про цього  супутника комфорту, а також звернутися за  допомогою до фахівця, то зробити правильний вибір буде не складно.

 При виборі моделі кондиціонера слід враховувати не тільки площу приміщення і розташування вікон в приміщенні, яке він обслуговуватиме, але і кількість людей , що проживають в квартирі і планування квартири.

 Крім цього, кондиціонер має ряд найважливіших параметрів, які теж потрібно врахувати: потужність, можливість припливу свіжого повітря, можливість нагріву повітря, рівень шуму та ін.

 Потужність кондиціонера.

 конд2Основною характеристикою кондиціонера є потужність охолодження повітря. Вибирати прилад, необхідно виходячи із площі приміщення. Кондиціонери для побутового використання мають потужність від 1.5 до 8.5 кВт. Зазвичай на 10 м ² має припадати 1 кВт потужності. При цьому висота стель теж має значення: 2.8 – 3 м. Якщо приміщення розташоване на південній стороні, при великій наповнюваності приміщення людьми, а також при присутності техніки, що виділяє тепло потужність повинна бути вище на 15 -25%.

 Можливість припливу свіжого повітря (вентиляція).

 Не всі кондиціонери мають режим вентиляції. Ця перевага лише канальних кондиціонерів. В обмежених обсягах цю функцію можуть також реалізовувати віконні кондиціонери, окремі моделі колонних і касетних спліт-систем. Цю проблему може вирішити також спільне застосування системи припливної вентиляції разом з настінної моделлю.

 Можливість нагріву повітря.

 конд3Моделі з режимом нагрівання повітря відносяться до більш високого цінового класу. Вони приблизно на 120-200 доларів дорожче своїх побратимів без цієї функції. Режим нагрівання повітря зручний в міжсезоння. Нагрівання відбувається за рахунок тепла, яке прилад забирає із зовнішнього повітря, а не за допомогою ТЕНів, як, наприклад, в обігрівачах.

Будь-які параметри будуть залежати не тільки від фірми-виробника, а й від типу кондиціонера.

 Спліт-система.

 Даний тип кондиціонера має високу ефективність і, що важливо для квартири, низький рівень шуму. Спліт-система має два блоки: зовнішній і внутрішній. При цьому вільно варіюється розташування внутрішнього блоку. Розрізняють кілька типів внутрішніх блоків: підлогові, настінні, касетні, колонні, канальні блоки. Один і той же блок можна встановити як на підлозі, так і стелі. Завдяки прийнятній вартості і ходової потужності (1.8-3.5 кВт) найбільшого поширення набули спліт-системи з настінними блоками.

 конд4При наявності підвісної стелі можна придбати спліт-систему касетного або канального типу. Такі системи підходять для великих приміщень, оскільки мають велику потужність. Важливо наявність можливості припливу з вулиці свіжого повітря.

 Для приміщень зі скляними стінами або за відсутності підвісної стелі використовують підлоговий або стельовий тип спліт-системи.

 Спліт-системи колонного типу встановлюють в таких приміщеннях, де не можна використовувати стіни.

 Існують також спліт-системи, де замість одного внутрішнього блоку маються два і більше (мультиспліт-системи). Їх перевага в тому, що за рахунок внутрішніх блоків можна зменшити кількість зовнішніх.

 Віконні кондиціонери.

 конд5Поширені в нашому радянському минулому віконні кондиціонери і зараз присутні на ринку. Але це більш потужні моделі (1.5 – 5 кВт). Прості моделі мають тільки функцію охолодження повітря, дорожчі моделі порадують власника додатковою функцією нагріву і дистанційним керуванням. Кондиціонери даного типу недорогі, але в порівнянні з спліт-системами рівень шуму залишає бажати кращого.

 Що потрібно врахувати при виборі та купівлі кондиціонера?

 • Не довіряйте дешевим пропозиціям і безкоштовному монтажу. Серйозні фірми не пропонують складне устаткування за «смішними» цінами.

• Спеціаліст з проектування зобов’язаний відвідати те приміщення, в якому ви хочете встановити кондиціонер.

• Задавайте якомога більше питань про нюанси роботи, сервісному обслуговуванні кондиціонера. Попросіть рекомендацію щодо вибору моделі.

• Віддавайте перевагу фірмам, які вже добре зарекомендували себе на ринку і мають багаторічний досвід роботи.

• Гарантійне обслуговування, як правило, здійснює фірма, яка здійснює монтаж приладу.

• Монтаж кондиціонера повинен робити тільки професіонал.

• До відома, гарантійний термін, як правило, не перевищує 1 рік. Сервісне обслуговування покликане забезпечувати головні параметри функціонування кондиціонера. Це не просто чистка фільтрів, а обслуговування з метою не допустити передчасний вихід з ладу приладу. Воно зводитися до комплексу періодично вироблених робіт.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>