Котли

Для того щоб у вашій оселі взимку було тепло, повинна працювати система теплопостачання, серцем такої системи є опалювальний котел. В чому між ними різниця і на що потрібно звернути увагу коротко в цій статті.

Газові котли.

котли Мабуть, це оптимальний варіант на сьогоднішній день. Такі котли доступні, компактні, мають високу ступінь автоматизації, безпечні, вимагаю мінімального обслуговування. Витрати на опалення не великі, немає проблеми з доставкою рідкого і твердого палива. Певною проблемою (особливо у випадках використання котлів закордонного виробництва, є те, що вони не адаптовані до українських реалій), може статись падіння тиску газу взимку. Крім того, багато типів газових котлів (наприклад, із закритою камерою згоряння) вимагають для правильної роботи якісного  електропостачання. Правда, якщо в мережі раптом пропаде електрика, нічого страшного не станеться: автоматика просто перекриє подачу газу, і котел вимкнеться.

 Твердопаливні і рідкопаливні котли.

 котли2Для твердотоплівних котлів в якості пального використовують дрова і вугілля. Такі агрегати є сенс встановлювати в невеликому будинку, розташованому далеко від цивілізації, де немає доступу до газу. Твердопаливні котли обігрівають приміщення за допомогою радіаторів опалення. Поява диму при цьому виключено, як і небезпека витоку чадного газу або аварії системи в зв’язку з перегрівом. Основний недолік класичного твердопаливного котла – необхідність постійного обслуговування. У разі найпростіших моделей треба підкладати порцію палива кожні 3-5 годин, якщо ж мова йде про піролізні – до двох разів на добу. котли3Є й котли з автоматичною подачею палива, що працюють на палетах – гранульованому паливі, що допускають автоматичне завантаження. Але в цьому випадку нівелюється основна перевага твердопаливного котла – дешевизна палива.

 Котли, що працюють на рідкому паливі, з виносним пальником, хороші, якщо газифікація приватного будинку не за горами, а опалення необхідне вже зараз. Безсумнівна перевага такого обладнання – висока ступінь автоматизації. А замінивши пальник, можна перевести його на газове паливо. До недоліків відносять необхідність зберігання в будинку або біля нього значного запасу пального, установку бака для палива і паливопроводу, що тягне за собою додаткові витрати. Котли на рідкому паливі не можна назвати екологічно чистими. До того ж опалення будинку соляркою в кілька разів дорожче, ніж природним газом.

 Електричні котли.

 котли4Електричні котли підійдуть для опалення будинку, дачі і навіть котеджу. Такі агрегати відрізняються більш простою конструкцією, ніж газові або рідкопаливні, не потребують постійного обслуговування, екологічно нешкідливі і безпечні. Основні елементи електрокотла – теплообмінник і блок управління. З переваг таких моделей слід відзначити їх невисоку вартість, простоту в управлінні, легкий монтаж і компактність. Для такого котла не потрібно виділяти окреме приміщення (котельню) – його можна встановити де завгодно. Недоліки – енергозалежність, можливість встановлення тільки там, де є спеціальна розводка, здатна витримати більше навантаження, і, звичайно ж, дорожнеча в експлуатації. Цей варіант підійде для невеликих приватних будинків, в яких в опалювальний період не живуть постійно.

 Альтернативні способи опалення і види палива.

 котли5Енергоносії дорожчають, і приватні забудовники проявляють інтерес до альтернативних джерел тепла – теплових насосів та сонячних колекторів, а також до таких видів палива, як смола і біогаз.Тепловий насос передає тепло від менш нагрітого середовища (повітря, землі) більше нагрітим (радіаторів опалення) . Ніякого протиріччя законам фізики тут немає, однак, щоб організувати цей процес, необхідно дороге обладнання (вартістю 10-50 тис. грив).

 котли6котли7котли8

 

 

 

Залежно від потужності і функціональності електроенергії  потрібно небагато – близько 2 кВт / ч). Сонячний колектор перетворює сонячну енергію в теплову. ККД таких пристроїв досить великий (близько 80%). Однак вони можуть функціонувати тільки в світлий час доби. Тому найчастіше кілька сонячних колекторів використовують в якості допоміжних джерел. Солому спалюють у спеціальних котлах, призначених, як правило, для зовнішньої установки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>