Ламінат

1Ламіноване покриття – це штучний замінник паркету, який зберігає його кращі якості. Слово ламінат в перекладі з англійської означає багатошаровий матеріал. Ламінат складається з чотирьох шарів: прозорий захисний полімер, декоративний – надрукований типографським способом, основний – з ДВП високої щільності (товщина листа ДВП 6,7 – 7,7 мм), стабілізуючий водовідштовхувальний шар з крафт-паперу. В основному ламінат являє собою панелі 1 м на 20 см шириною або квадрати розміром 38х38 см або 19на19 см.

 Асортимент «дерев’яного» ламінату повністю повторює асортимент паркету або паркетної дошки. Існує також і ламінат «під камінь» – мармур, граніт. Він може імітувати металеві та гладкофарбовані поверхні. Останнім часом в моду увійшов ламінат з «фантастичними мотивами», орнаментами і навіть із зображенням якихось предметів. Поговоримо докладніше про це багатогранне покриття.

 Матеріал.

2Ламінат виготовлений не з натурального дерева. Він являє собою друковано-декоративний шар на полімерній основі, покритий зносостійкою плівкою. Пластини ламінату «під дерево» зазвичай довгі, як дошки. Великі квадрати найчастіше використовують для ламінатів з «кам’яним» і «металевим» декором, а дрібні – для орнаментів і інших декоративних елементів. Пластини різних форм при укладанні легко комбінувати.

   Вибір за класом.

Будь-який вид ламінату в першу чергу розрахований на певні умови експлуатації, інтенсивність навантаження. Кожен відповідає вимогам, що пред’являються до його класу. Три класи – 21, 22, 23 – розраховані на «переміщення» невеликого числа людей. Їх бажано використовувати тільки в житловому секторі. До класів 31, 32, 33 відносять ламіновані покриття, здатні витримувати навантаження в громадських приміщеннях. Це так звані комерційні ламінати. Якщо через незнання або в гонитві за дешевизною покласти на кухні ламінат, доля якого – тиха спальня, то така підлога «не дотягне» до кінця гарантійного терміну.

  3 Переваги. Безсумнівною перевагою ламінату перед традиційними покриттями для підлоги є багатий вибір дизайнерських рішень. Сучасні технології дозволяють створювати ламінатне покриття зі всілякими спецефектами. Ламінований шар, на відміну від дерев’яного паркету, не вимагає циклювання, шліфування і покриття лаком. За ним легко доглядати – досить тільки протирати вологою ганчіркою. Ламінат не вигоряє на сонці, а практично будь-яку пляму можна видалити за допомогою води або побутових розчинників. Крім усього іншого, ламінат володіє особливою екологічністю, так як емісія шкідливих для організму речовин відсутня. На ламінаті не залишається ні подряпин, ні вм’ятин від коліщаток меблів і дамських «шпильок». Навіть якщо на ламінат випадково впаде важкий предмет – він не залишить сліду. Високі температури теж не становлять загрози для ламінату – нагрівальні прилади не заподіють йому шкоди. Гарантійний термін ламінатної якості складає не менше 10 років.

 4Недоліки. До недоліків ламінату можна віднести недостатню вологостійкість. Однак практика показує, що ламіновані підлоги, високого класу зносостійкості, можуть витримати зіткнення з водою протягом декількох годин. У порівнянні з паркетними підлогами це більш холодна підлога. Мінусом також є і шум, якщо не використовувати спеціальну звукопоглинаючу підкладку. Ламінат не піддається реставрації, і, незважаючи на сучасні технології виробництва, що дозволяють максимально імітувати натуральне дерево, все-таки таким не є.

 Клейовий і замковий ламінат.

5За технологією укладання ламінат ділиться на два види – клейовий і безклейовий (замковий). Панелі клейового ламінату з’єднуються між собою встик і склеюються за допомогою конструкції паз-гребінь. При монтажі клей обволікає елементи панелей, що стикуються в результаті виходить міцне монолітне покриття. Цей спосіб укладання ламінату забезпечує непогану гідроізоляцію підлоги. Панелі замкового ламінату стикуються один з одним за допомогою замкового механізму. Основна перевага замкового способу – досить проста і швидка укладка плюс можливість заміни панелі в разі її пошкодження. 6Підготовка підлоги до укладання ламінату Для того, щоб підлога з ламінату прослужила довго, щоб пластини не прогиналися і не скрипіли, необхідно грамотно здійснити підготовку чорнової підлоги. Ламінат слід настилати на ідеально рівну поверхню, створити яку можна, наприклад, за допомогою самовирівнюючої суміші. Після застигання суміші на підлогу укладають гідроізоляційну плівку і шумопоглинаючу підкладку, яка гасить звук кроків і знижує шум усередині приміщення. Крім того, підкладка дозволяє приховати незначні нерівності чорнової підлоги і виконує амортизуючі функції. В якості шумопоглинаючої основи можуть бути використані такі матеріали, як спінений поліетилен, пробка або спеціально розроблені для укладання ламінату професійні підкладки.

 Укладання ламінату.

7Значний плюс ламінату і в тому, що він дуже просто монтується. Великі пластини, точно оброблені на заводі, легко і без зазорів підганяються один до одного шляхом «плаваючого» укладання, тобто скріплюються між собою за принципом «шип в паз». Висока якість стикувальних з’єднань дощок ламінату забезпечує щільне, практично безшовне прилягання їх один до одного, і в готовому вигляді ламінат виглядає як монолітна поверхня.  Замкові ламінати простіші в збірці, ніж клейові, оскільки не вимагають професійних інструментів і навиків. Планки просто замикаються між собою завдяки особливій нарізці гребня і паза. Основа планок – плити ДВП. Вони володіють високою міцністю і гнучкістю. Тому відсутність клею в пазах на стійкість підлоги не впливає. Що стосується ДСП, то цей матеріал допускає глибоке проникнення клею в структуру, тому і використовується переважно для виробництва клейового. ламінату. Безклейову підлогу можна легко розібрати, перенести і укласти в іншому приміщенні. Єдине, про що потрібно пам’ятати, – низька вологостійкість підлоги. Клейовий варіант збірки кілька перешкоджає проникненню вологи в шви. Замковий ламінат розумно укладати лише в сухих приміщеннях і тільки там, де протягом року підтримується постійна кімнатна температура).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>