Матеріали для будівництва зовнішніх стін

 

МатеріалиВиконання зовнішніх стін – це близько 10% від вартості будівництва будинку. Але прийняттю рішення, з чого вони будуть зведені, приділяється, мабуть, найбільше уваги. Міцність, безпеку і фактор енергозбереження мають стати головними критеріями при виборі будівельного матеріалу. Безумовно, не можна забувати і про його вартість, а також необхідно зрозуміти, наскільки швидко має бути побудований будинок. Керамічні матеріали, пористий бетон, силікатна цегла, керамзитобетон або дерево – всі ці матеріали мають і плюси і  мінуси, але в підсумку вибирати з чого будувати, вирішувати вам.

Стіни з цегли будують в більшості будинків України. Всі різновиди цегли бувають повнотілими і порожнистими (ефективними). Ефективна цегла має кращі теплотехнічні показники, і кладка з неї має меншу масу. Виходячи з опору теплопередачі зовнішніх стін, товщина стін із суцільної цегли повинна бути не менше 38см (2,5 цеглини). Краще використовувати пустотілу цеглу або робити колодцевой кладку. Вона являє собою дві паралельні стіни, зведені на відстані 25 або 38 см одина від іншої, простір між якими заповнено утеплювачем. Для цегляних стін використовують цементно-піщаний розчин кладки марки М10 або М25.

Для будівництва стін з пористих бетонів використовують блоки щільністю 400-500 кг / м3, теплопровідність яких в 4 рази нижче, ніж у цегли, тому необхідної товщини стіни можна досягти, уклавши всього один блок. Стіни з пористих бетонів теплі, легкі і паропроникні. Будувати їх можна цілий рік. Блоки легко обробляти. При різці ножівкою їм можна надати бажаної форми. Це дозволяє будувати будівлі будь-якої конфігурації, створювати закруглені поверхні і арки, а при установці в отворах вікон і дверей легко вибрати чверть. Укладають блоки на спеціальний клей, – суху суміш з мінеральним наповнювачем і полімерними водоутримуючих добавками. Вони роблять шов тонким, а кладку термічно однорідною.

 Керамічні прорізовані блоки – ідеальний матеріал для будівництва енергоефективного будинку. Укладати їх просто, як конструктор LEGO, адже один блок толщиною 40см замінює 16 цеглин. Стіни з таких блоків не вимагають утеплення. Використовуючи для кладки стін керамічні блоки, можна заощадити не тільки на опаленні будинку і часу його зведення (кладка 1м2 однорядной стіни займає близько години), а і на  розчині, якого потрібно на 30% менше, ніж для цегляного будинку. До того ж керамічні прорізовані блоки в два рази легші цегли, що знижує навантаження на фундамент і, відповідно, його вартість. Щоб уникнути містків холоду, для кладки керамічних блоків використовують «теплий» розчин на основі перліту. Зводячи зовнішні однорядні стіни, не можна заповнювати порожнечі елементами з великою теплопровідністю.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>