Монтаж даху

 

дахМонтаж даху починають з укладання на поздовжні несучі стіни опорного бруса – мауерлата. Цей брус з січенням 150 × 150 мм (або колоду,що обпиляне в два канта), кріплять до стіни анкерами, підкладають під нього ізоляцію зі смуг руберойду або толю. Потім встановлюють крокви, перетин яких залежить від їх ухилу, довжини, кроку між ними і прольоту,що перекривається. Їхні верхні кінці кріплять до конькового брусу або з’єднують внахлест за допомогою накладок, а нижні кріплять до мауерлату скобами, а до стін будівлі скрутками. Для жорсткості і стійкості крокв між стійками і прогонами слід влаштувати підкоси. Щоб утворився звис, що оберігає стіну від намокання, затягування або крокви треба вивести за лінію зовнішньої стіни будинку. Довжина навісу повинна бути не менше 600 мм. Встановивши крокви, перпендикулярно їм укладають брус обрешітки. Крок її установки залежить від покрівельного матеріалу.

Покрівля являє собою багатошарову структуру, так званий покрівельний пиріг, кожен шар якого виконує певну функцію. Різні види покрівлі відрізняються не тільки конструктивними особливостями, а й набором функціональних шарів. Щоб вони нормально функціонували, треба створити багатошаровий «пиріг», дотримуючись черговості і залишаючи в ньому вентильовані зазори.

Завершивши монтаж кроквяної конструкції даху, до крокв прибивають бруски контробрешітки з січенням 50 × 50 мм, залишаючи між гідроізоляцією і утеплювачем вентильований зазор не менше 50 мм. Зазор дозволить вчасно вивести з утеплювача водяні пари. При цьому в підпокрівельному просторі не буде накопичуватися надмірна волога, і конструкція покрівлі зможе дихати.

Поверх контробрешітки горизонтально, з зазором 10 см і незначним провисанням на випадок температурного розширення матеріалу, укладають гідроізоляційну плівку. Вона працює як вентиль: пропускає пари, що потрапили з приміщення, але не пропускає вологу ззовні в теплоізоляційний шар. При невеликому ухилі ската покрівлі (10-22 °) для укладки штучних покрівельних матеріалів треба передбачити додатковий шар гідроізоляції (з модифікованих рулонних матеріалів). Якщо використовують супердифузійну мембрану, її кладуть прямо на крокви поверх теплоізоляції і прибивають до них брусками контробрешітки.

Після укладання гідроізоляції поперек крокв кріплять обрешітку, на яку будуть настилати покрівельний матеріал. Її крок на пряму залежить від типу покрівельного матеріалу. Обрешітку потрібно робити із брусів перетином 40 × 40 мм або 50 × 50 мм і укладати перпендикулярно кроквам. Завдяки цьому утворюється другий вентиляційний зазор між гідроізоляцією і покрівельним матеріалом, через який виводиться волога, що потрапила під покрівлю. Деякі матеріали вимагають влаштування суцільної обрешітки. До них відносяться м’яка бітумна покрівля, плоский азбоцементний шифер, очерет, листова сталь і мідь. У таких випадках для обрешітки використовують ОСБ-плити або вологостійку фанеру, які слід класти з розбіжкою швів, а також з зазором, щоб компенсувати лінійне розширення матеріалів, що виникають при перепаді температур.

Укладати покрівельний матеріал слід прямо на обрешітку, просуваючись справа наліво і знизу вгору. Бітумну черепицю кріплять до обрешітки за допомогою клею і цвяхів, керамічну, цементно-піщану черепицю, гонт і сланець – за допомогою спеціального замка, кляммерів або шурупів, листові плоскі матеріали (сталь, мідь, алюміній, титан-цинк) при створенні фальцевой покрівлі кріплять спеціальним замком – фальцем, а профільні великорозмірні покриття (ондулін, металочерепицю і шифер) – за допомогою довгих гвинтоподібних цвяхів. Укладаючи м’яку черепицю на суцільну обрешітку, під неї треба укласти підкладковий килим, який вирівняє поверхню покрівлі і захистить її від вологи в період монтажу покрівельного матеріалу.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>