Монтаж підвіконь

 Властивості матеріалу, з якого виготовлений підвіконня, впливають на особливості його монтажу. А від грамотності останнього в чималому ступені залежить термін служби віконного вузла.

 При монтажі підвіконня необхідно враховувати правильність установки вікна. Номінальна товщина цегляної стіни – 640 мм. Вікно повинне встановлюватися в зоні зовнішньої третини стіни (по товщині). Віконну коробку в місцях її примикання до стіни слід герметизувати монтажною поліуретановою піною.

1 Проблема полягає в тому, що в точці роси (на стику холодної і теплої середовищ) утворюється конденсат, який може вбиратися підвіконнями з дерева і ламінованої MDF-плити. Те ж саме відбувається і при протечках. Якщо підвіконня не ізолювати від стін і не забезпечити йому хорошу термоізоляцію, він буде промерзати і руйнуватися. Кріпити підвіконня слід тільки монтажною поліуретановою піною, незалежно від матеріалу, з якого вони зроблені. Ніяких клеїв, вони – погані теплоїзолятори! Піна ж відмінно склеює підвіконня з поверхнею укосу, заповнює порожнечі і одночасно служить прекрасним теплоізолятором.

 Технологія монтажу для підвіконь із будь-яких матеріалів, по суті, однакова. Приступаючи до установки підвіконня, треба захистити його поверхню від механічних пошкоджень: обернути гофрованим картоном або листовим пінополіетиленом. Знімати захисну упаковку слід в момент проведення монтажних операцій. З боку вікна торець підвіконня необхідно дуже добре промазати нейтральним силіконовим герметиком з фунгіцидними добавками, що перешкоджають утворенню цвілі і грибка. Після цього підвіконна дошка заводиться в щілину під рамою і виставляється за рівнем на дерев’яні маяки (ухил – 1% у бік підлоги). У цьому положенні підвіконня фіксується. Це можна зробити, наприклад, за допомогою дерев’яних брусків (40 – 50 мм). Їх встановлюють враспор між верхнім укосом і допоміжної дошкою, що лежить на підвіконні. Під торці брусків забивають клини.

 2Просто монтуються кам’яні підвіконня: вони не розбухають і не розсихаються під впливом мінливої вологості і температури. Якщо ж ставляться підвіконня з дерева або MDF-плити, в місцях зіткнення зі стіною (під штукатуркою укосу) їх ізолюють прокладкою з листового пенопропілена (пінополіетилену). Краю підвіконня, що попадають під штукатурку (звичайно по 25 мм з кожного боку дошки), обертаються пінополіетиленом і після штукатурення укосів обрізаються ножем урівень зі стіною. Порожнечі під підвіконням рівномірно обробляються піною. Час повного затвердіння піни – 24 години. Після цього маяки і розпірки віддаляються і проводяться наступні опоряджувальні роботи.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>