Монтажна піна

Монтажна піна – однокомпонентний пінополіуретановий герметик в аерозольній упаковці, який в процесі затвердіння значно збільшується в об’ємі, утворюючи при цьому пористу масу з тепло- і звукоізоляційними якостями.

1 Властивості монтажної піни

1. монтажні (прикріплює, з’єднує окремі частини конструкції)

2. звукоізоляційні

3. теплоізоляційні

4. ущільнювальні

Переваги монтажної піни

1. Монтажна піна, розширюючись, заповнює всі важкодоступні порожнини і стики.

2. Працювати з монтажною піною зручно і просто. Для порівняння: раніше замість піни для робіт використовували цемент і клоччя. Спочатку розводили цемент водою, потім заважали його з клоччям. Одним словом, процес монтажу був довгим, багатоступінчастим і частенько малоефективним. Тепер  достатньо одного балона з монтажною піною, щоб без особливих зусиль отримати той же результат і навіть краще.

3. Монтажна піна призначена для роботи з усіма традиційними будівельними матеріалами (деревом, каменем, бетоном, штукатуркою, металом, склом). Винятком є лише поліетилен, поліпропілен, тефлон, силікон і т.п.

4.Піна вологонепроникна, не проводить електрику

Варіанти використання монтажної піни

1. Заповнення тріщин і щілин в холодних приміщеннях (утеплення)

2. Заповнення порожнеч навколо віконних і дверних коробок, а також інших конструкцій

3. Заповнення порожнеч навколо труб опалення, водопровідних труб, на стиках і вигинах

4. Закріплення ізоляційних і утеплювальних матеріалів на стінах (якщо необхідно утеплити приміщення, наприклад, плитами пінопласту, часто виникає питання: чим приклеїти плити до стіни? Найпростіше рішення – монтажна піна).

Характеристики монтажної піни

1.Монтажная піна повинна добре прилипати до поверхні, а не стікати з неї.

2. Піна не повинна давати велику усадку (ступінь усадки – властивість піни зменшуватися в розмірі після повного висихання).

Види монтажної піни за способом застосування

21.Професійна (пістолетна) – відрізняється лише наявністю робочих клапанів балонів, тобто піну пістолетну використовують за допомогою спеціального монтажного пістолета. Застосовувати монтажний пістолет набагато зручніше завдяки ергономічній рукоятці і курку-дозатора, до того ж пістолет має довгий металевий ствол, який дозволяє працювати у важкодоступних місцях. Але догляд за пістолетом вимагає додаткових витрат, після кожного застосування його необхідно промивати спеціальним миючим засобом.

2. Напівпрофесійна – монтажна піна, використання якої не вимагає ніяких додаткових пристроїв (монтажних пістолетів). Для розпилення пінополіуретану на клапан надівають спеціальну (додається до кожного балона) пластмасову трубочку з важелем (адаптер). Це цілком зручно і практично при невеликому обсязі робіт.

Види монтажної піни по температурі використання

1. Літня піна. На балончиках вказана температура від + 5 ° С до + 35 ° С, це означає, що температура поверхонь, що обробляються повинна бути в рамках цього діапазону. Але це ніяк не відбивається на температурній стійкості затверділої піни – як у літньої, так і у зимовій вона становить від -50 ° С до + 90 ° С.

2. Зимова піна. Робоча температура цієї піни знаходиться в проміжку від -18 ° С (-10 ° С) до +35 ° С. Потрібно відзначити, що обсяг піни після її розпилення і розширення (вихід піни) зменшується пропорційно зниженню температури навколишнього повітря. Наприклад, вихід піни з балона місткістю 300 мл при температурі + 20 ° С дорівнює 30 л, при 0 ° С – близько 25 л, при -5 ° С – близько 20 л, при -10 ° С – близько 15л.

3. Всесезонна піна. Увібрала в себе все краще від літньої і зимової модифікацій, її особлива формула дозволяє отримувати великий вихід піни, швидкий процес полімеризації і працювати при низьких температурах до -10 ° С з непрогрітим балоном.

Використання монтажної піни

3Так як пінополіуретановий герметик, що знаходиться в балонах, застигає під впливом вологості повітря, то перед нанесенням поверхню доцільно додатково змочити водою: розширення і швидкість застигання піни (полімеризації) збільшаться.

Монтажна піна боїться впливу ультрафіолетових променів. Тому після застигання поверхню монтажної піни необхідно обробити герметиком, фарбою, штукатуркою, шпаклівкою, цементом і т.п.

 При роботі з монтажною піною врахуйте одну важливу деталь: оскільки МП збільшує свій об’єм в два-три рази, то при монтажі віконних і дверних блоків необхідно встановлювати страхуючі кріплення (розпірки), які допоможуть запобігти деформації конструкції.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>