Нежитлові приміщення

приміщенняУ більшості випадків в будинку є холи і коридори, котельня, комори, гардеробні, місце для прання, сушки та прасування білизни, а також майстерня. Бажано передбачити всі ці приміщення при проектуванні і знайти для них зручне місце. Пральню, майстерню, приміщення для різних господарських робіт можна згрупувати в господарській зоні. Гардеробні та комори зазвичай розташовують в житловій зоні, з входом в них із спальні, кухні, коридорів або холів. А приміщення для зберігання вина – винний льох – розміщують тільки під землею, де легко забезпечити постійну температуру повітря протягом усього року. Плануючи допоміжні приміщення, потрібно врахувати наступні рекомендації.

   У більшості господарських приміщень взимку досить підтримувати більш низьку температуру, ніж в житлових (8-15 ° С). А якщо згрупувати їх, вони стануть температурною буферною зоною між теплими житловими кімнатами і зовнішнім середовищем, що дозволить зменшити витрати на опалення. Максимальний ефект буде, якщо розташувати госпзону з північної сторони будинку. Це також дозволить орієнтувати на сонячні сторони більше житлових кімнат, щоб забезпечити їм хорошу інсоляцію. У пральні та майстерні необхідне природне світло. У котельні згідно з нормативами теж потрібне вікно. приміщення2Комори і гардеробні можуть обходитися без нього, так як не вимагають сонячного світла. Тому їх можна розмістити в глибині будинку (звільнивши, таким чином, освітлений фронт уздовж стін для житлових кімнат). Використання внутрішніх площ дозволяє зробити будинок компактніше і знизити його вартість, зменшивши периметр зовнішніх стін.

  У всіх допоміжних приміщеннях будинку слід забезпечити вентиляцію. Особливо необхідна вона у вологих приміщеннях (пральня і приміщення для сушіння білизни), вбиральні (одяг повинен провітрюватися) і котельні (це вимагають нормативи). Вентиляцію забезпечать вікно і пристрій припливної щілини в дверях. У приміщеннях без вікон потрібний вентканал, а в невеликих коморах можна обмежитися дверима-жалюзями або дверима з наскрізними отворами вгорі і внизу.

 Коридори і холи.

приміщення3 Холи і коридори – це розподільні (комунікаційні) простори будинку (правда, чим менше коридорів, тим економічніше будинок). Зазвичай верхній і нижній холи пов’язує сходи, в холи виходять двері кімнат та допоміжних приміщень, доступних всім членам сім’ї, а нижній хол нерідко об’єднують з передпокоєм. З холу можна зробити вихід на загальну терасу. Великий світлий хол можна перетворити в кімнату відпочинку або кабінет. Холи і коридори завжди відчувають значні експлуатаційні навантаження. Їх обробляють міцними, легкими в прибиранні матеріалами і добре освітлюють, в тому числі природним світлом, враховуючи, що вони служать і шляхами евакуації. Необхідна ширина коридору залежить від інтенсивності руху і від того, скільки в нього виходить дверей. Мінімальна ширина дверей – 1 м. Саме стільки потрібно, щоб дві людини могли розминутися. Якщо на частини стіни коридору немає дверей і його ширина більше одного метра, зручно розмістити в цьому місці вбудовану шафу. Її глибина буде залежати від ширини коридору, а дверцята краще зробити розсувні. Двері повинні відкриватися з коридору в кімнату – тоді вони не будуть заважати проходу.

Комори.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  У будинку бажано мати кілька комор: для харчових продуктів, інвентарю по догляду за будинком і ділянкою, великих предметів (лиж, велосипедів і т.д.). Ці приміщення розташовують з урахуванням того, як часто доведеться в них заходити і де будуть застосовувати предмети зберігання (в підвалі і мансарді зручно зберігати предмети епізодичного використання, на житлових поверхах – інструменти для прибирання, біля входу на ділянку – шезлонги і т. п., а поруч з кухнею краще розташувати продуктову комору). Для влаштування комори вигідно використовувати простір під сходами, скатами дахів, а також ніші. В обробці цих приміщень головне – практичність. Важливо також забезпечити в них можливість підключення відповідних електроприладів, наприклад, холодильника, морозильної камери та ін. Мінімальна ширина комори – 75 см. Мінімальна площа комор для зберігання обов’язкових предметів – засобів по догляду за будинком і продуктів – 2% від житлової площі будинку. Додаткову площу передбачають по потребі. Використання раціонального устаткування і всієї висоти приміщення збільшить обсяг зберігання на тій же площі в 1,5-2 рази (наприклад, важливо мати осередки для зберігання різного розміру або можливість регулювати їх габарити, щоб на полицях не залишалося незаповненого простору).

 Вимоги до котельні.

приміщення5   Газове опалювальне обладнання потужністю більше 30 кВт слід розміщувати у відокремлених, вбудованих або прибудованих нежитлових приміщеннях висотою не менше 2,5 м;

Наявність природної вентиляції з розрахунку: витяжка – в обсязі трикратного повітрообміну за годину, приплив – в об’ємі витяжки та додаткової кількості повітря для горіння газу (при заборі повітря із приміщення);

Наявність природного освітлення з розрахунку 0,03 м³ скління на 1 м³ об’єму приміщення;

Огороджувальні від суміжних приміщень конструкції повинні мати межу вогнестійкості не менше 0,75 год і виготовлятися з негорючих матеріалів.

Пральня.

приміщення6   Для складування брудної білизни, прання і прасування бажано передбачити окреме приміщення площею близько 6-8 м2. Ну а якщо в ньому передбачається також сушити і зберігати чисту білизну, хороша вентиляція особливо важлива. У невеликому будинку можна поєднати пральню з санвузлом першого поверху, які мають площу більше 3,5 м². Розташовувати пральню дозволяється на будь-якому поверсі. Зручно. Якщо вона знаходиться недалеко від місця сушки білизни – наприклад, має вихід в двір або на балкон. Обладнають пральню раковиною, піддоном, пральною машиною, а також шафами, полицями і дошкою для прасування. Для обробки використовують водостійкі матеріали. Вікна повинні відкриватися для провітрювання.

 Гардеробна.

приміщення7 Вхід в гардеробну роблять із спальні, ванної кімнати при спальні, холу або коридору (якщо вона розрахована на всіх членів сім’ї). Для зберігання речей достатньо площі 3-5 м², але велика гардеробна комфортніше і корисніше; в ній розміщують дзеркало, прасувальну дошку, швейну машинку використовують цей простір як додаткове госпприміщення. Системи зберігання (полиці, вішалки, ящики) вигідніше встановити по обидві сторони проходу. Це можливо при мінімальній ширині приміщення 2 м. Системи зберігання для гардеробних роблять з дерева або металу. Ці системи дозволяють складувати речі особливо компактно і зазвичай відкриті. Тому, щоб уникнути пилу, двері повинні щільно прикриватися. Для обробки вбиральні використовують матеріали, прості в прибиранні.

 Винний льох.

приміщення8    Для зберігання вина підійде тільки підвал. У цьому приміщенні необхідно строго підтримувати постійну температуру і вологість. Для цього воно має бути з усіх боків заглиблене в землю і не мати вікон, а двері в льох повинні бути утеплені і герметичні. Слід також передбачити регулювання вентиляції приміщення залежно від пори року і погоди (за допомогою вентканалів або кондиціонерів). Освітлення має бути неяскравим, і включати його слід тільки при необхідності. Умови для зберігання вина простіше забезпечити в невеликому приміщенні. Для оздоблення стін, меблів і полиць для пляшок слід використовувати пористий, «дихаючий» матеріал – вапняк, черепашник, дерево і т.п. Стандартні умови для зберігання вина – відносна вологість – 70% і температура повітря – 10-12 ° С. Але кожне вино любить свою температуру. Через різницю температур в приміщенні шампанське, солодкі білі та ігристі вина слід зберігати у підлоги (2-6 ° С), білі вина на середній висоті (6-12 ° С), а червоні на максимальній висоті (12-18 ° С ). При невідповідності температури вино втрачає свої смакові якості.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>