Захист і безпека житла

Визначивши найуразливіші місця вашого будинку, ви зможете максимально захистити житло від небажаного проникнення. Питання безпеки будинку слід продумати ще на етапі проектування. Вибираючи проект будинку ми рідко замислюємося, про те, чи легко буде забезпечити його захист від непрошених гостей.House Call Слід визначити, де у нього слабкі місця, що потребують обов’язкового захисту, і скільки грошей потрібно на це витратити. Якщо пропустити хоча б одне з них – залишити незахищеним віконце в підвалі або бічний вхід в гараж – то кошти, вкладені в організацію захисту решти елементів, виявляться неефективними. Для охорони від злому застосовують механічні та електронні пристрої. Перші з них призначені для обмеження доступу непроханим гостям в будинок або на територію ділянки. Їх завдання – це збільшення часу, необхідного для проникнення на ділянку або в будинок. Електронні засоби захисту повинні, перш за все, підняти тривогу (звукова та світлова сигналізація), котра сповіщає про загрозу, і не дозволити зломщику довго і непомітно діяти. Найбільш ефективна охорона – поєднання двох цих типів захисту. Всі елементи захисту будинку або квартири повинні бити добре продумані і ставитися до них потрібно дуже серйозно. Надійне огородження не дозволить потрапити на територію ділянки безперешкодно.охорона2 Дуже важливо значення має установка противзломних дверей і надійних замків, також не варто забувати і про безпеку хвіртки, в’їзних і гаражних воріт, для захисту вікон використовують решітки, ролети та ставні. Також не потрібно забувати про відеоспостереження, внутрішньої і зовнішньої сигналізації, а на випадок якщо ви володієте чимось дуже цінним, слід подумати про сейфі.

 Безпека – одне з небагатьох почуттів, яке людина потребує постійно. Стан незахищеності завдає істотної шкоди, адже стреси скорочують життя більше, ніж фізичні недуги. Тому питання особистої або майнової безпеки стає чи не на перше місце в облаштуванні квартир, будинків або котеджів.

 охорона3  Датчики. При виборі способів захисту житла власники будинків виходять, насамперед, з оцінки можливої загрози в залежності від роду їх занять, особистого добробуту, місця розташування садиби і т. п. Один із загальноприйнятих підходів до побудови системи електронного захисту від проникнення (охоронної сигналізації) полягає в установці у всіх приміщеннях, що мають вікна, датчиків розбиття скла, а на всіх дверях і рухливих стулках вікон – магнітно-контактних датчиків на відкривання. Часом надзвичайно важко встановити датчики з дотриманням естетичних вимог і прокласти сигнальні шлейфи без порушення обробки. Одночасно велика кількість дротових шлейфів і прихованих датчиків знижує надійність і ремонтопридатність системи. Крім того, в умовах заміського будинку, як правило, потрібно захищати три рівні: цоколь, перший і другий поверхи. В іншому випадку система не буде виконувати покладених на неї завдань. Більш дешевий і менш трудомісткий підхід полягає в застосуванні внутрішніх датчиків руху у всіх внутрішніх приміщеннях. Слабка ланка цього способу полягає в тому, що об’єкт може бути взятий під охорону тільки під час відсутності людей в будинку. Враховуючи вищевикладене, професіонали радять додатково створити замкнуту охоронну зону по зовнішньому периметру будівлі за допомогою інфрачервоних датчиків руху, встановлених із зовнішнього боку зовнішніх стін.

  охорона4 Відеоспостереження. Система охоронного телебачення є складовою частиною електронної системи захисту, що включає в себе охоронно-пожежну сигналізацію і засоби управління доступом. Місця установки відеокамер – в’їзні ворота і вхідні двері; стоянка автомобіля; місця, придатні для укриття і т. д. У темний час доби необхідно передбачити освітлення контрольованих зон. Найпростіша система охоронного телебачення буде хорошим доповненням до системи охоронної сигналізації, що захищає периметр будинку. За допомогою спеціального відеомагнітофона тривалого запису або цифрового відеореєстратора можна вести відеопротокол, що дозволяє ідентифікувати зловмисника при настанні тривожного випадку. Крім основної функції охорони, система охоронного телебачення створює додаткові зручності, наприклад, полегшує спостереження за маленькими дітьми на ділянці і в кімнаті (видеоняня), дистанційне керування приводами в’їзних воріт і т. п. При відсутності на ділянці постійного поста охорони система має скоріше допоміжне значення , тому для зручності користування число відеокамер повинно бути не більше 4-5.

  охорона5 Пожежна безпека. На відміну від промислових об’єктів, де установка систем пожежної безпеки – справа обов’язкова, обладнання такими датчиками індивідуальних житлових будинків здійснюється за бажанням домовласників, а останні про це зазвичай і не згадують. Проте численні випадки показують, що вчасно сигнал, що надійшов про спалах дозволяє запобігти наслідкам, ціна яких не порівнянна з мінімальною сумою витрат на установку протипожежної системи. Більш того, установка найпростіших і дешевих датчиків диму в електричних розподільних шафах дозволяє запобігти пожежі ще до виникнення загоряння. Основні типи пожежних датчиків – димові і теплові, а також комбінація – тепло-димові датчики. Інші типи пожежних датчиків – це датчики газу і датчики відкритого полум’я. У заміському будинку пожежні датчики зазвичай встановлюють в технічних і пожежонебезпечних приміщеннях: котельня, електрощитова, гараж, сходові прольоти, близько сауни і т.п. Найбільш прийнятним засобом автоматичного пожежогасіння побутового застосування є модулі порошкового пожежогасіння. Вони відрізняються низькою ціною, простотою обслуговування і екологічною безпекою. Крім того, більшість модулів порошкового пожежогасіння можуть працювати як в режимі електрозапуска (за сигналами пожежних датчиків), так і в режимі самозапуску (при перевищенні критичної температури). Модулі порошкового вогнегасіння також встановлюють в технічних і пожежонебезпечних приміщеннях. В останні дні про безпеку кажуть все голосніше. Страхування життя чи майна часто не можуть заповнити непоправні втрати, тому нещастя краще попередити, навіть якщо на це доведеться витратити додаткові кошти. І обов’язково порадьтеся з професіоналами – вони підтвердять, що ви на правильному шляху.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>