Оформлення стін деревом

Оформлення стін деревом

Модерн, мінімалізм, хай-тек, кантрі – все до ваших послуг, в сучасній квартирі не зустрінеш хіба що готики і бароко в чистому вигляді. Однак найбільше, як показує практика, наші співвітчизники люблять стару добру класику. І мають на увазі під цим словом не стільки класичний стиль або неокласицизм, і навіть не ампір.

 1Класичний матеріал, який асоціюється з респектабельністю, надійністю, добротністю – дерево. Коли мова заходить про дерево, в першу чергу маються на увазі дерев’яні меблі – масивні столи або шафи для бібліотек, потім – двері і вікна, іноді згадують сходи.

 Однак дерево – чудовий матеріал для оздоблення стін. Раніше такий декор зустрічався майже виключно в особняках, але і в квартирі він виглядає прекрасно. А головне – дерево екологічно.

 Властивості дерева

 Дерев’яні панелі, мабуть, оптимальний варіант для обробки якщо не всього будинку, то хоча б його частини – вітальні, їдальні або бібліотеки. Таке рішення традиційно для парадних кімнат: тут відіграє важливу роль властивість дерева – воно, на відміну від багатьох сучасних матеріалів, виглядає дорого.

 При цьому це унікальний матеріал: якщо шпалери або тканину доводиться купувати з готовим малюнком, візерунком, орнаментом, то дерево – це просто чистий аркуш, його можна просто обробити мастикою, замовити різьбу, частково покрити фарбою і бути впевненим, що ні в кого ви не зустрінете в точності таких самих панелей, «братів-близнюків». При сучасному поточному виробництві це – великий плюс.

2Що стосується дизайнерських експериментів, то насамперед дерев’яні панелі асоціюються з англійським стилем: темне дерево, масивні меблі. Оздоблення деревом в цьому випадку найбільш логічна, притому що різьблення на дверцятах шаф, спинках і ніжках крісел може повторюватися і на стінах, що і створить єдиний ансамбль в приміщенні. Однак і модерн цілком прихильний до цього матеріалу: складні лінії, властиві цьому стилю, найлегше втілити саме в дереві; і кантрі з його дерев’яними стельовими балками може мати на увазі обробку деревом, наприклад, нижньої частини стіни. Якщо додати до цього ажурну лазерну різьбу, вийде інтер’єр зі східними мотивами.

 За дерев’яними панелями легко сховати радіатори, а щоб взимку тепло від них все-таки проникало в кімнату, краще використовувати не суцільний лист, а зі вставкою – звичайними гратами або сіткою з ротанга та інших природних матеріалів. До речі, про зміну пір року: як існують зимовий і літній комплекти домашнього текстилю – штори, гардини, чохли на меблі, скатертини тощо, так існують і сезонні варіанти змінних дерев’яних панелей. Все ті ж англійці ведуть таку практику з XVII століття.

 Хороші дерев’яні панелі розраховані не на один десяток років, так що всі вкладення з часом окупляться, і через не одне покоління парадні кімнати залишаться як і раніше «парадними».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>