Опалення

Обігрів житла – одне з найважливіших питань будівництва. В основному опалення та підігрів води забезпечують за допомогою котлів. А в якості додаткової системи використовують теплі підлоги, обігрівачі, накопичувальні і проточні водонагрівачі.

 Схеми подачі тепла.

 Розводка труб до радіаторів може бути одно – (рис1.) І двохтрубною. У разі останньої до кожного радіатора підведено дві труби: «пряма» (з котла) і «зворотна» (в котел).

 Рис 1.опалення

 При такій системі легше регулювати температуру теплоносія в кожному з радіаторів. Двухтрубная розводка може бути колекторної або «зоряної» (рис 2.), при якій всі «прямі» і «зворотні» трубопроводи зведені в дві гребінки, що приєднуються до котла.

 Рис 2.опалення2

 Ще один тип двухтрубной розводки – трійникова «шлейф» (рис3.).

Рис 3.опалення3

 В цьому випадку від котла відведені дві труби – «пряма» і «зворотний», а до них за допомогою трійників приєднані радіатори. До переваг «зіркової» розводки відносяться оптимальна температура кожного радіатора, простота регулювання, нескладна схема розрахунку (діаметр труб в контурі приймається однаковим), легкість монтажу і гідравлічна збалансованість. Однак така система дорого коштує (треба багато труб).

 Для розводки «шлейф» труб потрібно менше. Її істотна вада – недостатня гідравлічна стабільність. Можливі також комбінації «зірки» і «шлейфу». Наприклад, до кожного приміщення від гребінки підходять дві труби, а радіатори з’єднані за схемою «шлейф». При однотрубній розводці гаряча вода «оббігає» всі радіатори, Перший радіатор буде найгарячіший, а останній – найхолодніший. Для дома краще двухтрубна розводка з примусовою циркуляцією за допомогою насоса. Вона забезпечить високу ефективність обігріву і легке регулювання температури в кожному з радіаторів.

 Труби опалення.

 опаленн4Основна перевага пластикових конструкцій – мала вага при досить високих характеристиках міцності. Крім того, вони прості і зручні в монтажі. На відміну від металу, пластик не пітдаються корозії, а його гладка поверхня дозволяє використовувати труби меншого перетину, зберігаючи їх пропускну здатність. Пластик має більш низьку теплопровідність. На пластикових стінках не накопичуються відкладення. Пластикові труби зручні тим, що їх легко різати. Один із способів з’єднання – обтиск. Однак у цього матеріалу є і недоліки: відносно великий коефіцієнт теплового розширення та швидке старіння під впливом сонячних променів. опалення5Міцність сталевих труб значно вище, ніж полімерних, але вони рекомендовані для відкритих розводок. Для прихованих розводок в середині приміщення підходять полімерні труби. Одношарові (поліетиленові та поліпропіленові) вироби мають прогнозований термін експлуатації. Багатошарові же при перепадах температури відчувають внутрішню напругу між шарами. Якість таких виробів безпосередньо залежить від виробника. Вибираючи труби, перевірте санітарно-епідеміологічний висновок і сертифікат відповідності. Один із критеріїв якості – в сертифікаті на те, що він виданий на серійну продукцію, а не на один раз завезену партію. Уточніть у продавця максимальну допустиму температуру теплоносія і порівняйте її з наявними планами домашнього опалення. Розрахунковий тиск труби – ще один критерій вибору. Діаметр труби вибирають так, щоб забезпечити легке з’єднання з котлом. Саме вони визначають значення цього показника. Розрахувати і спроектувати систему опалення під силу тільки досвідченим інженерам.

 Радіатори.

опалення6 Вибір радіатора починається з визначення його робочого тиску і розрахунку потужності. Робочий тиск в приватному будинку рідко перевищує 5-6атм., Тому і вибір варіантів збільшується. Потужність розраховують виходячи з пропорції 90-125Вт на 1м² при наявності в приміщенні одного вікна, одних дверей, висоті стель 3 м і температурі теплоносія 70 ° С. Збільшується потужність при більш високих стелях і температурі теплоносія менше 70 ° С (з розрахунку 20% на кожні 10%). Спланувати розташування радіаторів і їх кількість необхідно заздалегідь, врахувавши проводку труб. Так, якщо теплоносій подається до приладу знизу, а виходить з верхнього отвору, відніміть з потужності ще 10%. Купувати труби, з’єднувальні елементи і кріплення краще в одному місці і в одного виробника. Радіатор монтують так, щоб повітря навколо нього циркулювало безперешкодно: відстань до підлоги повинна бути 70-100мм, до стіни – 30-50мм, до підвіконня – 100-150мм.

 Любий декоративний екран, що маскує радіатор, краде 15-20% випромінюваного тепла. Радіатори в нішах обігрівають повітря локально, тому краще встановлювати їх на відкритих стінах.

 Збільшити тепловіддачу допоможе відображаюча ізоляція на стіні, до якої прикріплений прилад, а термостат дозволить змінювати температуру радіатора залежно від потреби мешканців.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>