Оздоблення

Оздоблення стін у будь-якому приміщенні вирішує цілком певні завдання. По-перше, вона захищає поверхню стін, тобто оберігає їх від зовнішніх впливів. По-друге, прикрашає. Покрита фарбою, плиткою або шпалерами стіна має куди більш презентабельний вигляд, ніж сіра штукатурка або «голий» лист гіпсокартону. По-третє, обробка покращує гігієнічні властивості поверхні. За допомогою покриттів або облицювання можна перешкоджати забрудненню стін і полегшувати їх очистку.

 оздобДля того, щоб правильно вибрати матеріали і спосіб обробки стін в тому чи іншому приміщенні, потрібно в першу чергу вирішити, що ви від цієї обробки хочете отримати. Адже не завжди чудові декораторські можливості, закладені в тому чи іншому матеріалі, поєднуються з його практичністю. Знайти оптимальне поєднання потрібних вам властивостей і підібрати відповідні створюваному інтер’єру кольору і забарвлення обраного оздоблювального матеріалу – ось завдання, яке належить вам вирішити.

 І не обмежуйте свою фантазію. Одноманітність (наприклад, тільки шпалери або тільки плитка) нині не в моді. Сміливіше комбінуйте різні за фактурою і кольором оздоблювальні матеріали: шпалери і плитка, камінь і скло, стінові панелі та пробка …

Оздоблення стін фарбами та лаками

Важко уявити собі ремонт, при якому можна було б обійтися без малярних робіт. Традиційно застосовується фарба і для оздоблення стін. Сучасна промисловість випускає таку величезну кількість лакофарбових матеріалів, що зорієнтуватися в цьому розмаїтті і вибрати те, що необхідно саме вам, буває досить складно.

Властивості фарб

 До складу фарб входять спеціальні хімічні добавки, що додають фарбам спеціальні властивості і підвищують технологічність їх застосування. Наприклад, тиксотропні добавки забезпечують зручність роботи: фарба не капає, не стікає з кисті або валика, не утворює патьоків навіть на вертикальних поверхнях.

 Види фарб

 оздоб2Фарби, які можуть використовуватися для оздоблення стін, діляться на дві великі групи: водоемульсійні і ті, що містять летючі органічні розчинники. У не такі вже й далекі часи найпоширенішими були масляні фарби. У них є свої переваги. Масляна фарба добре поєднується з деревом і поверхнями, пофарбованими емульсійною, акідами або маслом.

 Спеціальні фарби

 Існує велика кількість незвичайних оздоблювальних фарб, які розроблені для вирішення конкретних завдань. Зазвичай такі фарби утворюють більш товстий шар і відповідно чи можна покрити меншу площу тим же об’ємом, що звичайними фарбами. Приміром, поверхні, які дуже складно шпаклювати, можуть бути позбавлені від дрібних дефектів за допомогою спеціальних фарб, в яких еластичні смоли утворюють плівку, що згладжує невеликі нерівності.

 Лаки, політури

 Лаки – це ті ж фарби, тільки без пігменту. Прозорі обробки (лаки і політури) і природні освітлювачі використовуються, головним чином, для захисту або тонування дерева. Відрізняються ці обробки тим, що вони не приховують природної текстури матеріалу і малюнка на ньому. У деяких сумішах присутня невелика кількість фунгіцидних добавок.

 Оздоблення стін шпалерами і тканинами

оздоб3Перш ніж вирушити за шпалерами в магазин, потрібно зрозуміти, які надії ви на них покладаєте: як довго вони повинні вам служити, яким має бути забарвлення і фактура? Врахуйте і те, для якого приміщення призначаються шпалери – це багато в чому зумовить ваш остаточний вибір. Значну частину шпалер, що випускаються сьогодні можна віднести до однієї з трьох груп: паперові, вінілові або текстильним.

 Паперові шпалери

 Вагома перевага звичайних паперових шпалер – їх здатність пропускати повітря. Це дозволяє стінам “дихати”. З іншого боку, це досить складний в роботі матеріал, так як він легко рветься. Практично будь-які паперові шпалери з часом вигорають і жовтіють. І оскільки єдиний вид прибирання, якому вони можуть бути піддані – видалення пилу пилососом, термін служби паперових шпалер досить обмежений.

 Текстильні шпалери

 У текстильних шпалер верхній шар текстилю нанесений на паперову основу. Тканина для настінних покриттів може бути з натуральних і з штучних волокон. Зовні шпалери можуть нагадувати різні види тканин. Скажімо, велюрові схожі на оксамит. А є ще шовк, льон, вовна, бавовна, неткані шпалери з віскози, тканини грубої фактури (парусина), тканини, що нагадують жакардову тканину або плюш.

 Вінілові шпалери

 Вініл – це шпалери з паперовим або тканинним виворотом і верхнім шаром, який складається із спеціального складу, після теплової обробки утворює рельєфну «шкірочку». До вінілових шпалер відносять такі матеріали, як «вспінений вініл», «шовкографія», «щільний (важкий) вініл». Вінілові шпалери – самі міцні та довговічні.

 Шпалери під фарбування

 Досить популярні шпалери, призначені під подальше фарбування. Такі шпалери є білим полотном (паперове дуплексне або триплексне, вінілове на флізеліновій основі або Скловолокнисте) з дрібним або великим рельєфом як з лицьового, так і з виворітного боку. Флізелінові і тришарові шпалери відрізняються підвищеною міцністю.

 Інші матеріали для обклеювання стін

 Коркові шпалери володіють приємною текстурою, що нагадує кору коркового дерева, хорошими звуко- і теплоізоляційними властивостями. Десятки їх різновидів відрізняються фактурою пробки і кольором фону. Такі шпалери досить дорогі. Дуже щільні покриття типу коркових або гессенських зазвичай використовуються для нерівних або латаних стін.

 Фризи та бордюри

 оздоб4Дуже часто при обклеюванні кімнат шпалерами в якості декоративного доповнення використовують фризи та бордюри – вузькі смуги друкованих паперових або вінілових шпалер, які також продаються в рулонах. Фризи та бордюри, як правило, доповнюють за кольором і візерунком, відповідні шпалери і тканини і випускаються тими ж фірмами.

 Рідкі шпалери

 Рідкі шпалери – порівняно новий оздоблювальний матеріал. Деякі його марки можна наносити практично на будь-які поверхні: бетон, штукатурку, гіпс, гіпсокартон, ДСП, ДВП, оргаліт, скло і навіть керамічну плитку. Цей оздоблювальний матеріал випускається у вигляді сухої або вже розбавленої і готової до застосування суміші, виготовленої на основі целюлози, бавовни, поліефірних волокон (лавсану) або їх суміші.

 Тканини, які використовуються для оздоблювання стін

 Текстильні шпалери – не єдиний спосіб обробити стіни «під старовину». Замість шпалер можна купити тканину і наклеїти її на стіни. Тканина при цьому може бути будь-яка – від мішковини до шовку або парчі. Можна підібрати таку, яка буде повністю відповідати дизайну вашої кімнати. За допомогою тканини створюються також псевдодзеркала або декоративні панно.

 Облицювання керамічною плиткою

 оздоб5Керамічна плитка застосовується в основному для оздоблення стін, що піддаються впливу агресивних середовищ: води, високої або низької температури, бруду. Традиційно плиткою обробляють стіни санвузлів і кухонь. Облицьовані плиткою стіни володіють прекрасними гідроізоляційними властивостями і легко миються. Але не слід облицьовувати плиткою всю ванну або кухню від підлоги до стелі.

Декоративні штукатурки

Декоративні штукатурки використовуються як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки. Їх незвичайна фактура дозволяє створювати шорсткі покриття різної зернистості, відтінків і складу. Декоративна штукатурка не тільки прекрасно виглядає на поверхні стіни, а й забезпечує міцність покриття, володіє вологостійкістю, прекрасними тепло- і звукоізоляційними якостями, перешкоджає виникненню корозії, цвілі, конденсату.

 Обшивка стін деревом і стіновими панелями

 оздоб6Дерев’яна обшивка стін – це і красива обробка і спосіб приховати нерівності стіни; досить дорогий, але дуже екологічний спосіб обробки стін. Деревина володіє хорошими звуко- і теплоізоляційними властивостями. Скажімо, взимку вона перешкоджає охолодженню стін і сприяє регулюванню вологості в приміщенні.

 Інші стінові покриття

 Стінові (або настінні) покриття відносяться до фінішних матеріалами, якими завершують обробку стін приміщення. Деякі види настінних покриттів грають не тільки роль декоративного елемента. Вони володіють такими додатковими властивостями, як негорючість, підвищені звукоізоляційні властивості, водонепроникність і так далі.

 Обробно-декоративні плівки

Синтетичні плівки являють собою рулонний матеріал з декоративною поверхнею: гладкою або витисненої, матової або глянсової, з малюнком або без. Поверхні, обклеєні синтетичними плівками, гігієнічні – їх можна мити. Плівки з ПВХ можуть також покриватися додатковим поліефірним шаром для захисту від подряпин і додання поверхні блиску.

Пробка

 оздоб7Пробка виробляється з кори коркового дуба, що росте на півдні Іспанії, Португалії та в деяких інших країнах. Оскільки це природний матеріал, він досить дорогий. Пробка складається з мільйонів замкнутих сот, наповнених повітрям. Ці бульбашки спресовані і просочені природним клеючою рідиною – суберином.

 Шпон

 Для оздоблення стін використовується і такий натуральний матеріал, як дерев’яний шпон на паперовій основі. Він випускається у вигляді смуг до 60 мм шириною і до 3,5 м завдовжки. Використовується шпон як замінник стінних панелей – наприклад, навколо камінів. Шпон може бути як з випадковим, абстрактним, так і з малюнком, що повторюється.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>