Підвіконня

Підвіконня – це деталь, розташована в нижній частині віконного отвору в горизонтальній площині. Їх можна робити з різних матеріалів, але зазвичай використовують ті ж, що і для виготовлення рами.

     Дерев’яне підвіконня

    1 Підвіконня з дерева, як і всі дерев’яні предмети, створюють в кімнаті відчуття тепла і затишку, і відносяться до елементів класичного дизайну. Щоб збільшити термін їх служби, потрібно забезпечити максимальний захист від вогкості. Для цього деревину лакують і фарбують. Крім того, не рекомендується установка підвіконь в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості

 Для якісних дерев’яних підвіконь застосовують масив деревини цінних порід – дуба, бука, ясена, вишні, клена, каштана, червоного дерева. Існують вироби з сосни, сибірської модрини. У ході виробничого процесу деревина піддається сушінню, поліровці, поверхня обробляється мастикою з натуральних рослинних масел і воску. Восковий шар надає виробу водонепроникність.

     Найпоширеніші підвіконня – із сосни, дуба і бука. Ясень також популярний, хоч і дорожче дуба на 30%, але ця деревина краще зберігає форму. Залежно від породи дерева, ціни на підвіконня ростуть у наступному порядку: сосна, бук, дуб, ясен, каштан, вишня.

     Підвіконня з масиву дорогі. Заради здешевлення продукції деякі виробники виготовляють багатошарові вироби, а також склеєні (по ширині) з планок. Для більшої жорсткості шари розміщують так, щоб волокна дерева розташовувалися перпендикулярно. Склеювання проводять при високій температурі і під тиском. Потім на заготовку наносять захисні покриття (антисептики, мастики, лаки або фарби), щоб уберегти матеріал від вологи і ультрафіолетового випромінювання. Якщо підвіконник виконаний без порушення технології, його деревина має вологість 7-9%, поверхня не розтріскується і довго зберігає свою красу.

     Дерев’яні підвіконня досить вибагливі у догляді. Їх не можна сильно змочувати водою, очищати абразивними засобами, розчинниками. Пил стирають сухою або трохи вологою ганчірочкою. Раз на 3-5 років бажано наносити на поверхню підвіконня додатковий шар лаку, фарби або воску (існують і спеціальні засоби).

     Кам’яний підвіконник

    2Підвіконня з штучного каменю або керамічної плитки краще, ніж дерев’яні, поводять тепло, також вони більш довговічні і не вимагають посиленого догляду. Їх можна застосовувати в будь-яких кімнатах.

     На вітчизняний ринок поставляється камінь з Китаю, Греції, Португалії, Індії, Туреччини, Бразилії, Гватемали. Він поставляється на виробництво у вигляді слябів великого розміру. Виготовляються підвіконня вже в Україні.

     Вартість обробки залежить від розмірів і форми підвіконня, а також від обраного типу каменю.

     Який камінь вибрати, якщо справа не в грошах Онікс!

clip_image004_thumb6 clip_image006_thumb6 (1)Онікс – це краса невимовна! Володіючи світлопропускною здатністю, він використовується для підсвічування підвіконня. Виглядає дуже вишукано і розкішно. Коштує – теж немало.

    Якщо грошей не так багато …

    Найбезпечнішим варіантом вважається мармур. Можливі самі різні колірні рішення, зелений, червоний, білий, чорний та ін.

     4Найміцніший варіант – гранітне підвіконня. Але граніт небезпечний для здоров’я, оскільки акумулює радіацію. Якщо Ви вирішили купувати гранітний підвіконник, обов’язково вимагайте сертифікат, що свідчить про найвищий рівень безпеки. А може, і взагалі не варто ризикувати …

     Штучний камінь

     Дуже вдале рішення для підвіконня. Коштує такий підвіконник набагато дешевше, а нічим, по суті справи, не відрізняється від природного ні по фізичним, ні за технічними характеристиками, а за естетичними навіть перевершує, оскільки за допомогою різних барвників можна створювати найхимерніші малюнки, яких у природі немає і не буває .

     3Останнім часом підвіконня з штучного каменю все більше входять в моду.

    Штучний камінь складається з мінерального наповнювача і полімерних смол, що використовуються в якості сполучного компонента. Це міцний, надійний і термостійкий матеріал.

    Єдине, що відрізняє штучний камінь від природного – він вимагає більш ніжного догляду, ніж підвіконня з природного каменю, але якщо не терти його абразивними матеріалами, а протирати м’якою ганчіркою,  не колоти на ньому горіхи молотком, то все буде в порядку.

     Поради щодо вибору підвіконня з каменю:

 Перш, ніж замовляти підвіконня, потрібно визначитися з кольором: приїхати на фірму і вибрати там найбільш підходящий камінь, щоб не було невідповідності в декорі вікна і підвіконня, так як колір слябів навіть з одного родовища різний.

Необхідно, щоб підвіконник не виділявся на тлі вікна і по своїм матеріальним характеристикам. Якщо Ви замовили витончені і легкі пластикові вікна, гранітний підвіконня до них навряд чи буде вдалим рішенням.

Чим менше у каменя прожилків, тим він міцніший.

Пластикові підвіконня

   5Ці підвіконня мають такі ж властивості, що й віконні ПВХ профілі. Вироби абсолютно водонепроникні і стійкі до впливу сонячного світла. Завдяки багатокамерній конструкції вони досить міцні, тверді, володіють гарними теплоізоляційними властивостями, вогнестійкі й довговічні.

Зовні пластикові моделі мало відрізняються від інших видів підвіконь. З лицьового боку на гладку поверхню наноситься декоративний малюнок. Найчастіше забарвлення однотонне, під дерево або натуральний камінь. Від механічних пошкоджень, ультрафіолету і вологи малюнок захищається шаром глянсового або лакового покриття. Як і віконні профілі, ПВХ-підвіконня розділені на камери.

Профілі для підвіконь випускають ся довжиною від 4050 до 6000 мм, шириною 110-600 мм, товщиною 18-22 мм. Фірми виробники пропонують також різні заглушки для торцевих поверхонь і стикувальні профілі.

     Пластикові підвіконня встановлюються дуже легко і без застосування спеціального інструменту. Всі матеріали, з яких виготовлені ПВХ-підвіконня, мають екологічні сертифікати і є абсолютно нешкідливими для життя людини. ПВХ – чистий і безпечний матеріал, з якого роблять упаковку для харчових продуктів.

     Пластикові вироби невибагливі у догляді. Їх поверхня не має пір, завдяки чому бактерії на ній не скупчуються і прибирання не доставляє особливого клопоту. Можна використовувати будь-які миючі засоби, крім абразивних.

    Поради професіоналів по виборі, установці і експлуатації підвіконь

 При виборі фірми, що пропонує свої послуги, слід звернути увагу на її репутацію на ринку.

Ставлячи нове вікно і залишаючи старе підвіконня, багато роблять велику помилку. Якщо вікно і підвіконня «не рідні», навряд чи вдасться уникнути зазорів і щілин між ними.

6Властивості матеріалу, з якого виготовлений підвіконня, впливають на особливості його монтажу. А від грамотності останнього в чималому ступені залежить термін служби віконного вузла.

Для підгонки по місцю і установки ПВХ підвіконь не потрібно спеціального інструменту або особливих навичок роботи. Нарізка підвіконня може виконуватися простою пилкою або електролобзиком. Після відпилювання торці підвіконня закриваються декоративними заглушками й фіксуються.

При монтажі підвіконня необхідно враховувати правильність установки вікна. За нормами номінальна товщина цегляної стіни – 640 мм. Вікно повинне встановлюватися в зоні зовнішньої третини стіни (по товщині). Віконну коробку в місцях її примикання до стіни слід герметизувати монтажною поліуретановою піною.

У точці роси (на стику холодного і теплого повітря) утворюється конденсат, який може вбиратися підвіконниками з дерева і ламінованої МДФ-плити. Те ж саме відбувається і при протіканні. Якщо підвіконня не ізолювати від стін і не забезпечити йому хорошу термоізоляцію, воно буде промерзати і руйнуватися.

Кріпити підвіконня багато хто радить тільки монтажною поліуретановою піною, не залежно від матеріалу, з якого вони зроблені. Клей – поганий теплоізолятор, піна ж відмінно склеює підвіконня з поверхнею відкосу, заповнює порожнечі і одночасно служить прекрасним теплоізолятором.

Технологія монтажу для підвіконь із будь-яких матеріалів, по суті, однакова. Приступаючи до установки підвіконня, треба захистити його поверхню від механічних пошкоджень: обернути гофрованим картоном або листовим пінополіетиленом.

Знімати захисну упаковку слід в момент проведення монтажних операцій.

З боку вікна торець підвіконня необхідно дуже добре промазати нейтральним силіконовим герметиком з фунгіцидними добавками, що перешкоджають утворенню цвілі і грибка. Після цього підвіконна дошка заводиться в щілину під рамою і виставляється за рівнем на дерев’яні маяки (ухил – 1% у бік підлоги). У цьому положенні підвіконня фіксується. Це можна зробити, наприклад, за допомогою дерев’яних брусків. Їх встановлюють вроспір між верхнім відосом і допоміжної дошкою, що лежить на підвіконні. Під торці брусків забивають клини.

Просто монтуються кам’яні підвіконня: вони не розбухають і не розсихаються під впливом мінливої вологості і температури.

7Якщо ставляться підвіконня з дерева або МДФ-плити, в місцях зіткнення зі стіною (під штукатуркою відкосу) їх ізолюють прокладкою з листового пенопропілена (пінополіетилену). Краю підвіконня, що попадають під штукатурку (звичайно по 25 мм з кожного боку дошки), обертаються пінополіетиленом і після штукатурення відкосів обрізаються ножем рівно зі стіною. Порожнечі під підвіконням рівномірно обробляються піною.

Час повного затвердіння піни – 24 години. Після цього маяки і розпірки віддаляються і проводяться наступні оздоблювальні роботи.

Якщо підвіконня встановлюється над батареєю опалення, то рекомендується залишати простір не менше 10 см між батареєю і нижньою поверхнею підвіконня.

Якщо ж на підвіконні з’явилися неглибокі подряпини, то найкраще звернутися в компанію, що займається пластиковими вікнами. Це обійдеться недорого, зате поверхню якісно відшліфують і відполірують.

Далеко не всі фірми, що займаються установкою вікон, надають послуги з штукатурення відкосів, фінішній обробці  віконної системи. Мабуть, має сенс доручити монтаж вікна і підвіконня тій компанії, яка здає роботу «під ключ».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>