Пробка

Пробка

Пробкою називається кора, але не кора будь-якого деревця, яке росте під вашим вікном, а коркового дуба, зарості якого зустрічаються в Португалії. Саме з цієї країни коркове покриття для стін найчастіше і поставляється. До речі, якщо ви завжди користувалися тільки штучним покриттям, щоб не порушувати тендітну екологічну систему світу, врахуйте: жодного разу ще заради видобутку хоча б квадратного сантиметра пробки не було зрубано жодного дуба. Жодного разу!

 1Погодьтеся, м’який спосіб видобутку потрібного матеріалу: раз на дев’ять років дуби на плантаціях просто позбавляються кори повністю. Вони спокійно продовжують рости і розвиватися, поступово повертаючи собі зовнішнє покриття з щільного шару кори.

 Пробкові стіни відрізняються особливою оригінальністю зовнішнього вигляду і масою позитивних якостей. Звичайно, якщо по корковим стінам ви будете стріляти з пневматичного пістолета, вони навряд чи витримають. Але у всіх інших випадках коркове покриття зможе ваші вимоги задовольнити. Особлива бульбашкова будова дозволяє корковим стінам зберігати в кімнаті тепло, захищати вас від зайвих звуків, постійно добре виглядати, довго зберігатися … Втім, дві останні якості – швидше, данина не повітряним бульбашкам, а самому матеріалу, тобто дубовій корі.

 Якщо пробкові стіни і будуть чимось покриті зверху, то це буде тільки віск. Це робить покриття матовим, надаючи йому додатковий лоск. А в принципі коркове покриття не потребує додаткового шару, що прикрашає і укріплює, якщо, звичайно, воно не лежить на підлозі. Що стосується прикраси, то коркові покриття випускаються більш ніж в двадцяти відтінкових варіантах, причому вони виключно природного походження. Якщо там і є барвники, то в мінімальній кількості. І їх застосування не зробить пробку слабкішою або нестійкішою: вона добре відштовхує забруднення і спокійно сприймає миття вологою ганчіркою.

 2Натуральна деревина затримує не тільки зайві звуки з вулиці, не тільки підсилює звуки усередині кімнати, але й зменшують самі різні випромінювання. Деревина, випромінюючи лісовий аромат і корисні речовини в повітря, має позитивну енергію, а пробка, крім цього, ще й шкідливуенергію знищують на корені. Це ж будову призводить і до того, що пробка не тільки утримує чуже тепло, але й виробляє власне. Звичайно, це вам тільки здається, але факт залишається фактом: коркове покриття живе, воно при дотику немов віддає вашій долоні частину тепла.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>