Радіатори опалення

У наш час існує безліч видів радіаторів опалення, що б вибрати тип радіатора, що найбільше підходить вам необхідно вивчити їхні переваги й недоліки.

 Сталеві панельні радіатори.

 радіаториСталеві панельні радіатори так само називають конвекторами. Конструкція такого типу радіаторів складається з двох сталевих пластин зварених між собою, утворюють між собою порожнину для теплоносія. При виборі панельних радіаторів розрахунок тепловіддачі виробляється не кількістю секцій, а площею радіатора. Для приблизного розрахунку тепловіддачі можна взяти наближене значення 4 кВт з 1м² площі радіатора (тобто панельний радіатор розміром 500х500 мм видаватиме приблизно 1кВт). Для більш точного розрахунку необхідно взяти таблицю тепловіддачі для певних типорозмірів у постачальника радіаторів, а так само враховувати особливості системи опалення, до якої вони підключені.

 Перевагами сталевих панельних радіаторів є їх досить висока тепловіддача, безліч типорозмірів, що дає можливість оптимально підібрати необхідну кількість випромінюваного тепла. Відносно низька ціна і хороший дизайн даного типу радіаторів робить їх досить популярними серед споживачів. Особливо добре панельні радіатори підходять для використання в автономних системах опалення.

 Однак сталеві панельні радіатори володіють і своїми недоліками, які необхідно враховувати в виборі. Одним з недоліків є низький робочий тиск, а також чутливість до гідроударів, в результаті яких панельний радіатор може роздутися або ще гірше розірватися. Так само причиною виходу їх з ладу може служити спорожнення системи опалення на тривалий час. Ці недоліки роблять практично неможливим використання сталевих панельних радіаторів в централізованих системах опалення.

 Чавунні радіатори.

 радіатори2Даний тип радіаторів широко застосовується у вітчизняних багатоповерхових будинках, тому що мають досить високий робочий тиск (до10 бар) і низьку сприйнятливість до якості теплоносія (забрудненість, агресивність). Так само чавунні радіатори мають високу теплоємність, стійкість до корозії і механічну міцність.

 При всіх своїх перевагах чавунні радіатори мають і недоліки, такі як велика маса, отже і складність монтажу, висока теплова інертність яка робить неможливість швидкого регулювання температури, неестетичний дизайн радіаторів та потребу їх частою фарбування. Через невелику площу поверхні радіатора відповідно низький відсоток конвекції (в межах 20%) від загальної суми тепла, решта тепло передається випромінюванням. Так само шорсткі поверхні сприяють скупченню на них пилу. Ну і боязнь гідроударів так же притаманна даному типу радіаторів.

 Тепловіддача чавунних радіаторів коливається від 100 до 200 Вт з однієї секції і залежить від типорозміру секції. Більш точну інформацію ви можете отримати у постачальника радіаторів. Так само при розрахунку тепловіддачі слід враховувати, що номінальна тепловіддача секції радіатора надана з урахуванням температури теплоносія рівним 90 ° С, що в централізованих системах опалення малоймовірно.

 Сталеві трубчасті радіатори.

 радіатори3Сталеві трубчасті радіатори, на відміну від чавунних володіють великим вибором дизайнерських рішень. Робочий тиск їх так само становить близько 10 бар, що робить використання їх в системах централізованого опалення цілком прийнятним. Зазвичай внутрішня поверхня таких радіаторів покрита антикорозійним шаром, однак товщина стінок (1,2 – 1,5 мм) не дає оптимізму з приводу їх довговічності.

 Конструкція такого типу радіаторів представлена у вигляді секцій, проте є не розбірний і передбачає певне число секцій в радіаторі. Як правило, це 2, 6, 8, 12 секцій, деякі фірми так само мають 14 і 16 секцій. В середньому тепловіддача однієї секції від 80 до 120 Вт

 Алюмінієві радіатори.

 радіатори4В свою чергу алюмінієві радіатори діляться на: литі, де кожна секція становить нерозбірний литий виріб;

екструзійні, де одна секція виконана з трьох елементів герметично сполучених між собою за допомогою болтів.

Алюмінієві радіатори мають високу тепловіддачу, близько 100-200 Вт з однієї секції. Співвідношення тепла, що віддається випромінюванням і конвекцією складає приблизно 50 на 50%. За рахунок виконання їх за допомогою лиття, мають естетичний вигляд і безліч дизайнерських виконань. Зважаючи на малу кількість теплоносія всередині алюмінієвого радіатора і великий теплопровідності, такий тип добре підходить при необхідності регулювання тепла в приміщенні. Робочий тиск таких радіаторів коливається в межах 6- 16 бар, що робить їх придатними для використання в системах централізованого опалення. Так само слід відзначити їх мала вага і легкість в монтажі.

 Основним недоліком алюмінієвих радіаторів є чутливість їх до хімічного складу теплоносія, також вони не переносять підвищеної кислотності теплоносія. Так само, в такого виду радіаторах присутній такий неприємний ефект як газоутворення, що призводить до заповітровінню системи.

 Біметалічні радіатори.

радіатори5 Це одне з кращих і оптимальних рішень в конструкції радіаторів, яке включає в себе гарну теплопровідність алюмінію і міцність сталевих труб. Теплоносій в біметалевих радіаторах рухається по сталевих трубах, а тепло відводиться алюмінієвими ребрами. Таким чином, кількість води в секції зменшено (приблизно 150 мл), що робить їх більш економічними в порівнянні з іншими видами радіаторів. Такий вид радіаторів об’єднує в собі переваги сталевих та алюмінієвих радіаторів, виключаючи їх недоліки. Сталеві труби виключають можливість контакту алюмінію з теплоносієм, внаслідок цього відсутнє газоутворення, підвищується міцність конструкції, робочий тиск значно підвищується (до 30 бар). А алюміній надає їм естетичний дизайн і хорошу теплопровідність.

 Біметалеві радіатори підходять як для автономних, так і для централізованих систем опалення. Єдиний їхній недолік це відносно висока вартість.

 Розрахунок кількості радіаторів опалення

 радіатори6Для кліматичної зони України, при стандартних умовах (одне вікно, одні двері, одна зовнішня стіна, звичайні вікна), прийнято брати 41 Ватт теплової потужності на 1 м3 об’єму приміщення. Виходячи з цього, не важко розрахувати кількість секцій радіаторів необхідне для обігріву приміщення.

 Розглянемо на прикладі кімнату 4 м на 5 м і стандартною висотою стелі 2,7 м. Для початку знайдемо обсяг нашої кімнати 4 * 5 * 2,7 = 54 м3. Тепер помножимо отриманий обсяг на 41 Ватт 54 * 41 = 2214 Ватт, стільки нам буде потрібно для обігріву кімнати. Якщо ви вже визначилися з вибором радіаторів опалення, то без зусиль можна розрахувати їх кількість, знаючи тепловіддачу однієї секції. Я візьму для прикладу 180 Ватт тепловіддача однієї секції радіатора, тоді їх кількість буде дорівнює 2214/180 = 12,3, отримане число округлимо до 13. Тобто, для обігріву нашої кімнати нам знадобиться 13 секцій радіаторів по 180 Ватт кожна.

 Якщо двері в кімнату виконана аркою і не закривається, до її площі слід додати площу сусіднього приміщення.

 радіатори7Наш розрахунок був проведений за умови що температура теплоносія становить 70 С, якщо у вас ця температура нижче то треба відповідно збільшувати кількість секцій. Так само необхідно враховувати тепловтрати приміщення. Склопакет зменшить втрати тепла на 15-20%, відповідно можна зменшити кількість секцій. Якщо кімната кутова, то тепловтрати приблизно на 20% будуть більше. Так само можна врахувати тепловтрати в залежності від ступеня утеплення ваших стін, чи розташована кімната на першому чи останньому поверсі.

 Якщо Ви збираєтеся замінити чавунні батареї на інший вид радіаторів, то можна провести більш легкий розрахунок. Для чавунних радіаторів з міжосьовою відстанню 600мм тепловіддача складатиме 150Вт. Вам просто потрібно взяти кількість встановлених у вас секцій радіаторів і помножити їх на 150Вт, отримаєте загальну кількість тепла, що  одержується вашими чавунними батареями. І знаходимо, як було описано вище, кількість секцій радіаторів іншого виду. Можна взяти поправку на те холодно у вас було з ними або жарко, відповідно додати або відняти кілька секцій.

 Якщо ви збираєтеся закрити радіатори декоративною панеллю, то врахуйте що це призведе до втрати 20-30% тепловіддачі радіаторів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>