Раковини для ванної кімнати

раковиниУ ванній кімнаті раковина є одним з найбільш важливих елементів, тому її вибору слід приділити особливу увагу. Необхідно врахувати багато факторів для того, що б вибраний вами умивальник вписався в інтер’єр і повністю підходив до дизайну ванної кімнати. Розглянемо основні параметри, на які слід в першу чергу звернути вашу увагу при купівлі раковини.

 Одним з важливих параметрів є розмір раковини. Ширина їх може коливатися в межах від 30 до 250 см. Тому насамперед необхідно заміряти відведений простір для умивальника, не забувши залишити місце для вільного знаходження людини перед нею.

 раковини2Умивальники можуть бути як з отворами для змішувача, так і без них, тому слід визначитися, де буде знаходитися змішувач, кріпитися на самому умивальнику, на стіні, або буде спільний з ванною. Так само хорошим варіантом буде придбання змішувача разом з раковиною, що б на місці перевірити їх сумісність. Сифон теж найкраще буде придбати відразу, виходячи з уже обраної раковини.

 Сучасні виробники сантехнічного обладнання пропонують нам величезний вибір раковин різноманітного дизайну, форми, виконані з різних матеріалів. Що б полегшити вибір при купівлі розглянемо основні параметри, на які слід звертати увагу.

 За способом їх установки їх можна розділити на такі види:

 Підвісна раковина (раковина-консоль) кріпиться до стіни за допомогою кронштейнів, змішувач може розташовуватися як на самій раковині, так і на стіні. Її недоліком є те, що сифон і водопровідна арматура залишається видимою. Приховати їх можна установкою під раковиною невеликої тумбочки, яку так само можна використовувати для зберігання ванного приладдя. Перевагою консольних раковин є економія місця у ванній кімнаті, так наприклад невеликий кутовий умивальник може вміститися навіть у найменшому приміщенні. Також варто зазначити, що існують плоскі умивальники, призначені для установки під них пральної машини. раковини3Особливістю плоскої раковини для пральної машини є те, що злив в каналізацію у неї знаходиться не знизу, а на задній стінці корпусу. Цей момент необхідно врахувати при монтажі каналізаційної системи, і зробити вихід на рівні кріплення умивальника.

 Раковина на п’єдесталі (тюльпан) встановлюється як підвісна, але в її комплектацію входить ще підставка (нога), яка служить додатковим упором і приховує за собою сифон і водопровідні труби. Підставка може бути як монолітною, так і окремою. Тюльпан за рахунок наявності підставки має фіксовану висоту (700-800 мм), це слід враховувати при їх виборі. Якщо все ж вам не вдалося знайти “тюльпан” потрібної висоти, то підняти її можна за допомогою невеликого постаменту під підставкою. Зменшити висоту, на жаль не можливо, але для вирішення цієї проблеми можна використовувати раковину з полуп’єдісталом. Відмінність його полягає в тому, що він не стоїть на підлозі, а кріпитися до стіни, як і сама раковина, тим самим, дозволяючи регулювати висоту установки. раковини4Полуп’єдестал також приховує за собою всі комунікації, але вимагає виведення каналізації на певній висоті.

 Вбудовані раковини (Мойдодир) врізаються в стільницю тумбочки. Так само в комплект може входити дзеркало, світильники і т.д. Їх перевагами є: красивий дизайн, немає необхідності кріпити умивальник до стіни, тумбочка приховує комунікації. З недоліків можна відзначити те, що вони, як правило, займають багато місця у ванній кімнаті.

 Матеріали, з яких виготовляють раковини:

 Кераміка є найбільш поширеним матеріалом для раковин, це сантехнічний фарфор і фаянс. Фарфор є більш дорогим і якісним матеріалом, оскільки володіє меншою пористістю і більш гладкою поверхнею.

 Натуральний мармур дуже дорогий, але в свою чергу і гарний матеріал. Через наявність в ньому пір і мікропорожнин, в яких накопичується бруд, вимагає до себе більш ретельного догляду.

 раковини5Штучний мармур. На вигляд раковини, виконані з цього матеріалу, практично не відрізняються від раковин з натурального каменю, але вартість їх значно менше. Так само завдяки гладкій поверхні, вони менше забруднюються і легше піддаються чищенню.

 Кориан – дуже міцний композитний матеріал, який складається з мінерального наповнювача, акрилової смоли і пігменту, за допомогою якого раковині надається будь-який відтінок. Так само кориан легко піддається обробці, за рахунок цього форми виробів з нього можуть бути найрізноманітнішими. Раковина з кориана має гарну ударостійкість і гладку поверхню, яка не вбирає бруд і легко миється.

 раковини6Скляні раковини є досить дорогими, але і одними із найкрасивіших раковин. Виконані з міцного скла, вони можуть розбитися тільки при сильному фізичному впливі. Недоліком їх є те, що на склі залишаються сліди від води, бруду, миючих засобів, і мити їх справа досить копітка.

 Металеві умивальники виготовляються з нержавіючої сталі і вони є довговічними, міцними і гігієнічними. Однак слід зазначити, що при догляді за ними слід бути дуже акуратними, так як вони дряпаються від абразивних миючих засобів. Так само недоліком їх є гул, який виникає при попаданні на них струменя води.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>