Ролети

1Захисні ролети – системи, які широко використовують для контролю доступу в приміщення. Крім того, з їх допомогою можна затінити кімнату, зменшити тепловтрати будівлі і створити художній ефект.

Віконний периметр – аж ніяк не єдина ділянка, на якому можна використовувати ролети. Вхідні двері, гаражні ворота, стіни зимового саду, мансарда – у всіх цих зонах встановлюють ролетні конструкції, які можуть виконувати як основну, так і допоміжну функцію.

Головне завдання, що стоїть перед ролетами, – не дати зловмисникові пробратися в будівлю. Вони забезпечать опір хвилин 10-15, але не зможуть тримати оборону годинами. Тому використання ролет для захисту дачного будиночка навряд чи можна назвати виправданим. По-перше, вони самі по собі привернуть увагу – мовляв, є що захищати. По-друге, їх відкриття – справа часу і вміння, яке залежить від досвідченості злодія.

2Якщо ж у будинку живуть постійно і поруч є дружні сусіди, покупка ролет цілком розумна. Щоб відкрити їх, знадобиться час, та й шуму при цьому буде чимало. Можливо, хтось і помітить злочинця. Крім того, він може вибрати й інший об’єкт, адже крім механічного захисту господарі могли обладнати будинок і системою пультової охорони. Що стосується злодіїв спонтанних і недосвідчених, то їх ролети точно відлякають.

Ще одна перевага ролет – захист від сонця, пилу, шуму і сторонніх очей. Ці системи стійкі до впливу атмосферних опадів і довговічні навіть при інтенсивній експлуатації. До того ж вони допомагають зберегти тепло в приміщенні і знизити витрати на опалення будівлі.

В даний час захисні ролети конкурують з традиційними решітками, які не завжди в змозі виконати захисні функції. Ролети не тільки надають фасаду більш естетичний і респектабельний вигляд, але й більш привабливі з точки зору пожежної безпеки (евакуації). Та й дивитися на вулицю через грати – задоволення сумнівне.

 Вибір ролет

3 Ролети, як і більшість інших інженерних систем, представлені в декількох цінових сегментах. Це дозволяє вибрати дешеві моделі для верхніх поверхів і технічних приміщень, а більш дорогі і досконалі – для зон першого поверху.

  Вибираючи конструкцію, більшість замовників звертають увагу на місце відкривання захисних ролет (зовні або всередині), спосіб управління ними (механічний або електричний) і розміщення системи. Всі інші питання – єпархія фахівців: технологів, проектантів, установників. Правильно розрахувати розміри, вагу, потужність двигуна і набір функцій – обов’язок продавця. При будь-якій невідповідності елементів внутрішні механізми швидко вийдуть з ладу.

4Тип профілю визначається розмірами отвору: чим він ширший, тим грубший повинен бути профіль. Використовувати потужні профілі для невеликих пройомів недоцільно – функціональність в цьому випадку така ж, як у тонких профілів, а ціна набагато вище. Що стосується широких пройомів, монтувати в них «слабкі» ролети і зовсім небезпечно: міцність конструкції в цьому випадку буде незадовільною, а значить, і захисні функції зведуться до мінімуму. Найкраще довірити установку ролет фірмі-продавцю, яка буде виконувати свої гарантійні зобов’язання і не зможе послатися на те, що причина проблеми – неправильний монтаж.

Домовляючись про купівлю та встановлення системи, потрібно перевірити сертифікати якості. Деякі компанії проводять дослідження, щоб визначити час опору системи злодієві або оцінити стійкість лакофарбового покриття полотна до ультрафіолету. Остання характеристика особливо важлива, коли потрібно замінити окремі ламелі. Адже якщо фарбування неякісне, нова ламель буде відрізнятися за кольором.

Перш ніж встановлювати ролети, перевірте комплектність конструкції. А також простежте за тим, щоб її розміри відповідали пройому, а покриття профілю не було подряпане.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>