Рушникосушки

Радіатори для ванних кімнат служать, як правило, не тільки для обігріву приміщення, але також для сушки рушників і білизни. Саме тому в побуті їх так і називають – рушникосушки. Як підібрати величину радіатора для ванної і що ще потрібно про нього знати?

 Конструкція і матеріали

 Picture 008Трубчасті радіатори для ванних кімнат можуть мати різну конструкцію. Найпростіші виконані у вигляді змійовика. Однак поступово їх витісняють так звані сходи, що складаються з вертикальних труб (колекторів), з’єднаних рядом горизонтальних трубок.

Горизонтальні трубки бувають прямими і вигнутими в різні форми, створюючи різноманітні візерунки – наприклад, кутові або круглі радіатори.

Всі виробники пропонують радіатори білого кольору. Вироби інших забарвлень (якщо немає їх в основному реченні), можна замовити. Існує також можливість виготовлення хромованого радіатора для ванної.

Найчастіше радіатори для ванної виготовлені зі сталі, хоча можна зустріти на ринку і мідні. Сталеві трубки з’єднують між собою за допомогою зварювання, а мідні – методом спаювання.

 Підбір величини радіатора для ванної

рушникосушка2 Підбираючи радіатор для ванної, перш за все, необхідно звернути увагу на його потужність. Пропонуючи модель радіатора, продавці часто застосовують спрощений підбір потужності – з розрахунку 100-130 Вт / м², при температурі всередині ванної + 25 ° C. Однак при проектуванні системи центрального опалення потрібно враховувати, що витрати тепла у ванній кімнаті з вікном і з торцевими стінами будуть одні, а у ванній, розташованому всередині будинку – інші. Сьогодні на ринку представлені радіатори з продуктивністю від 500 до 2500 Вт Це дозволяє задовольнити будь-які вимоги, а також підібрати відповідний розмір радіатора для конкретного приміщення.

Виробниками зазвичай заявляється теплова потужність радіаторів для ванних кімнат у форматі 90/70/20 ° C, де 90 позначає температуру подачі енергоосія, 70 – температуру повернення, a 20 – температуру в приміщенні. Якщо для установки закладені інші температури води, що нагрівається або бажана температура приміщення відрізняється 20 ° C, то при виборі радіатора використовуються коригуючі коефіцієнти.

 Підключення радіатора

 рушникосушка3Радіатори зазвичай оснащують чотирма штуцерами для підключення до системи гарячого водопостачання. В один з верхніх штуцерів може бути вкручений разповітрювач. Наступних два служать для подачі і відведення води. На четвертий, що залишився невикористаним, штуцер ставлять заглушку. Більшість виробників рекомендують підключення радіатора знизу. Це найбільш естетичне рішення.

Випускаються також радіатори з підключенням збоку, зі стандартною відстанню між штуцерами, рівним 50 см. Вони можуть бути використані не тільки в ванних кімнатах, але і в інших приміщеннях з дизайном у стилі модерн (замість традиційних чавунних радіаторів).

 Практично всі виробники випускають як традиційні водяні моделі, так і електричні. Крім того, існують комбіновані рушникосушки. Виходить, що весь асортиментний ряд ділиться на моделі, призначені для системи гарячого водопостачання (ГВП), пристрої, що працюють у відкритих і закритих системах опалення, а також електричні і комбіновані прилади.

 Моделі з нержавіючої сталі.

 рушникосушка4Для наших умов – це один з найкращих варіантів. Зовнішня поверхня продукції з “нержавійки” може бути полірованою, хромованою або забарвленою. Останній варіант найдешевший, проте не найгірший. Завдяки широкій колірній гамі такий «змійовик» можна встановити в будь-якій ванній кімнаті. Якщо ж приміщення для водних процедур оформлено в стилі хайтек, підійде модель з полірованої нержавіючої сталі.

 Говорячи про рушникосушки з “нержавійки”, варто відзначити наступне: більшість вітчизняних виробників врахували високий попит на це обладнання, освоїло його випуск і приступило до завоювання ринку. Але, як часто буває, боротьба пішла по шляху зниження вартості, що негативно позначилося на якості продукту. Тому, вибираючи цей вкрай потрібний елемент для ванної кімнати, зверніть увагу не тільки на його зовнішній вигляд, але і на те, як виконані зварні з’єднання.

 Моделі з кольорових металів.

 рушникосушка5Ряд зарубіжних і вітчизняних компаній випускають рушникокушки з кольорових металів. На жаль, агресивна високотемпературна вода контура ГВП і метали-антагоністи (мідь, алюміній, сталь і ін.) Здатні істотно скоротити термін служби цих виробів. Втім, дане зауваження більшою мірою відноситься до продукції маловідомих фірм. Високою якістю і хорошими характеристиками відрізняються рушникосушки європейських компанії, які працюють з міддю і латунню. Моделі являють собою конструкцію, що складається з дугоподібних і вертикальних круглих труб, які з’єднані за допомогою лазерного зварювання. Радіатори можуть встановлюватися на стіні або в кутку приміщення. Стандартні моделі мають біле емалеве або хромоване покриття.

 Моделі з чорної сталі.

 Якщо прилад підключений до індивідуальної системи опалення заміського будинку, особливих проблем з його експлуатацією не виникне. Однак контур ГВП міської квартири істотно скоротить термін його служби. Це пов’язано з корозією «змієвика», а також зі скупченням на внутрішній поверхні сталевих труб твердого осаду різних домішок, розчинених у гарячій воді.

 Електричні і комбіновані моделі.

 рушникосушка6Існує два чинники, що обмежують широке поширення електричних рушникосушок. По-перше, їх робота зажадає додаткових матеріальних витрат, оскільки доводиться платити за спожиті кіловати. По-друге, щоб подібний прилад експлуатувався в приміщеннях з підвищеною вологістю без проблем, потрібно дотримати численні вимоги до підключення і обслуговування електроустановок. В яких випадках можуть бути корисні електричні і комбіновані рушникосушки? Згадайте про щорічні профілактичні відключення гарячої води. Природно, звичайний «змієвик», підключений до системи ГВП, в такий час залишається холодним. Комбінований же прилад велику частину року нагрівається за допомогою води, а в період літнього профілактичного відключення – від електрики. Електричні рушникосушки підійдуть в ситуації, коли хочеться встановити додатковий пристрій “малою кров’ю”, не руйнуючи вже існуючу систему. Знову ж, купуючи електричний прилад, не треба замислюватися про проблеми з його адаптацією до важких умов роботи в системі ГВП.

 Деякі моделі оснащуються програматором, який дозволяє задавати і підтримувати в автоматичному режимі найбільш комфортні умови. (Бережливі іноземці, яким електрику обходиться набагато дорожче, подбали про те, щоб електричні моделі були економічніші.)Рушникосушка, що  заповнена антифризом і нагрівається за рахунок вбудованого в нижню частину Тена. В комплект поставки входить електричний патрон з ручним регулюванням нагріву або електричний патрон з дистанційним керуванням, а також елементи кріплення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>