Штукатурка

Штукатурні роботи Львів

Детальніше за телефонами:  +38(050)245-58-57.

Поверхню, що буде штукатуритись, перед обробкою треба очистити від пилу, забруднень, жирових плям та інших речовин, здатних негативно вплинути на адгезію.

Підготовка поверхонь стін і стелі

Нерівності і напливи будматеріалів прибирають вручну за допомогою зубил, молотків, сталевих щіток, шпателів, водо- чи піскоструминними апаратами, жирові плями – за допомогою розчинників і спеціальних речовин. Якщо є вибоїни, сколи та тріщини, то їх слід закласти спеціальними розчинами і дати висохнути.

штукатуркаПри використанні гіпсових штукатурок існуючі на стінах або стелі виступаючі металеві конструкції захищають за допомогою цементного розчину товщиною 2-3 см, покладеного на металеву сітку. Такий розчин найкраще зберігає метал, до того ж до нього добре прилипає штукатурка. Перед обробкою мінеральними розчинами, поверхні що планується штукатурити, слід обробити ґрунтовкою.

Технологія виконання штукатурних робіт

Після підготовки основи приступають до штукатурних робіт. Для отримання рівних поверхонь стіни провіряють відносно рівня по вертикаліі встановлюють маяки. Це можуть бути дерев’яні рейки розміром 3 х 3 см, які вертикально прибивають до стін так, щоб їх кінці перебували на одній горизонтальній лінії, або спеціальні металічні. У відро вливають 1/3 частину води потім додають суху штукатурну суміш (штукатурний гіпс) і перемішують будівельним міксером до отримання однорідного розчину без грудок потрібної консистенції.

Перед штукатуркою цегляної стіни її поверхню слід зволожити, щоб гігроскопічна цегла не вбирала з розчину воду, необхідну для схоплювання. інакше штукатурка розтріскається.

На бетонну стіну або стіну з легких бетонів перед нанесенням штукатурки слід нанести розчин типу «Betonkontakt» (висихає за 2-3 години) або рідке цементне молоко (1 частина цементу, 1 частина вапна і 6 частин піску). Це додасть бетонній поверхні шорсткість і буде сприяти гарному зчепленню зі штукатуркою. Можна також до бетонної поверхні пристрелити дюбелями металеву сітку (10 штук на 1 м2 – на стелю і 5 м2 – на стіну), на яку потім зробити обризг з розчину клею для плитки або цементно-піщаного розчину (1 частина цементу і 3 частини піску) .

Далі виконують три етапи штукатурних робіт: обризг, грунт і накривку, даючи можливість кожному шару остаточно висохнути. Перший шар – обризг – є підготовчим. Його роблять товщиною 3-5 мм і наносять розчином середньої консистенції. Другий шар – грунт – є основним. Його наносять шаром товщиною 8-10 мм тістоподібним розчином. Завершує роботи нанесення третього шару – накривки – сметаноподібним розчином товщиною всього 3 мм. Якщо нерівності стін значні, то буде потрібно нанести не один, а два шари штукатурки. У цьому випадку треба по ще не затверділій поверхні першого шару пройтися штукатурним гребенем. Почекати поки затвердіє нижній шар, а потім вже наносити другий. Після схоплювання останнього шару – накривки – оштукатурені поверхні стін і стелі розрівнюють затіркою. Далі прибирають маяки, а поглиблення, що залишилися після них заробляють розчином штукатурки і затирають. Потім виконують штукатурку відкосів і оброблення кутів.

Готові штукатурки продаються в мішках по 30 кг в будівельних магазинах. З одного мішка отримують 35 л розчину. Для штукатурення 1м² буде потрібно в мокрому вигляді 75-90 кг / м² (залежно від того, яка це штукатурка – гіпсова або цементна), що дорівнює майже трьом відрам розчину.

Внутрішня штукатурка

При обробці інтер’єрів нанесення декоративних фінішних матеріалів вимагає ідеально рівних поверхонь. Це може забезпечити якісна внутрішня штукатурка.

штукатурка2Оштукатурювання – це початковий етап обробки стін і стель. Від якості штукатурних робіт, правильної підготовки поверхонь, підбору і приготування штукатурних розчинів для кожного виду стінових матеріалів залежить результат оздоблювальних робіт. Найпоширеніший спосіб усунення нерівностей у стінах і стелях з бетону і цегли, а також зароблення тріщин і швів – це застосування внутрішніх вирівнюючих штукатурок. Штукатурка також запобігає проникненню в стіни вологи, покращує тепло- і звукоізоляційні властивості конструкцій і служить для них захистом від загоряння. Якість штукатурки визначається за такими характеристиками, як адгезія (міцність зчеплення з основою), зносо і водостійкість, паропроникність.

 Вирівнюючі штукатурки

 Залежно від способу обробки лицьового шару штукатурки бувають внутрішні і зовнішні. Внутрішні діляться на декоративні та вирівнюючі. Розглянемо вирівнюючі, які застосовують для вирівнювання стін, зароблення щілин і стиків, щоб надалі на цю поверхню можна було нанести фінішне декоративне покриття: шпалери, фарбу, керамічну плитку, декоративну штукатурку. Зазвичай штукатурку представляють як суміш цементу і піску, але це не завжди так. Штукатурні розчини складаються з в’яжучих, заповнювачів і спеціальних добавок. Без заповнювачів в’яжучі не мають міцності, покриваються тріщинами. До в’язких відносять цемент, гіпс, глину, вапно, а до заповнювачів – пісок, пемзу, деревне вугілля. Саме за в’язучою складовою штукатурні суміші діляться на цементні, гіпсові, глиняні, вапняні, вапняно-гіпсові, глино-гіпсові, глино-вапняні, цементно-вапняні, глиноцементних.

Критерії вибору та застосування

При нанесенні штукатурки повинні мати однакову структуру в межах кожного шару і однакове зчеплення як з основою, так і всіх шарів між собою. При цьому міцнісні та інші характеристики штукатурки слід у кожному конкретному випадку співвідносити з її призначенням і з особливостями підстави. Наприклад, цемент і гіпс вступають один з одним в хімічну реакцію, тому не можна наносити гіпсовий розчин на бетонні стіни. У такому випадку краще застосувати вапняну штукатурку. А ось для гіпсових поверхонь вапняний розчин не підійде. По-перше, ці матеріали відшаровуються один від одного, а по-друге, вони по-різному поводяться при висиханні: гіпс – дає усадку, а вапно – розширюється.

Для вирівнювання цегляних стін можна використовувати, цементні, гіпсові, вапняні, вапняно-гіпсові, цементно-вапняні штукатурки. Для бетонних – ті ж самі, крім гіпсових. Дерев’яні стіни краще штукатурити, використовуючи глиноцементних, глино-гіпсовий і вапняно-гіпсовий розчини. Щоб штукатурка трималася на деревині, раніше її обшивали двома шарами дранки, а сьогодні використовують штукатурну сітку.

Умови виконання робіт

штукатурка3Оздоблювальні роботи проводять при температурі поверхонь стін не нижче +5 ‘С і не вище +30′ С і при відносній вологості повітря не більше 70%. Внутрішня штукатурка може обсипатися, якщо вона наноситься на занадто холодну стіну або замерзає під час нанесення. До початку оздоблювальних робіт всередині мають бути завершені наступні роботи: встановлені перегородки, дверні та віконні блоки, підвіконні дошки; вбудовані шафи; ізольовані місця примикань віконних, дверних і балконних блоків; влаштовані гідроізоляція, тепло- і звукоізоляція, а також вирівнюють стяжки перекриттів; виконано скління або зашивання віконних прорізів в зимовий час; проведено монтаж та випробування інженерних мереж; оштукатурені ніші під радіатори та місця проходження стояків; виконана прокладка прихованої електропроводки, проводки слабкострумових ліній; очищені вентиляційні канали, закладені тимчасові отвори; встановлені сходові огородження.

Догляд за свіжою штукатуркою

Після нанесення і розрівнювання штукатурка (залежно від складу) досить швидко схоплюється, але повністю не висихає. Спеціально сушити гіпсову штукатурку не рекомендується – вона може розтріскатися і відпасти. Для цього достатньо помірного тепла і хорошої вентиляції. Що ж стосується цементної штукатурки, то покриття слід 5-6 днів потримати зволоженим, час від часу оббризкуючи водою, щоб цемент не тільки висох, але і схопився.

Помилки, що допускаються при виконанні штукатурних робіт

Ще на стадії підготовки стін до оштукатурювання і в процесі прокладки комунікацій допускається ряд похибок, які не враховують тип матеріалів, якими будуть обробляти стіни і стелі в приміщеннях. Перед нанесенням штукатурки часто трубки для проводів або самі дроти, розташовані в штробах бетонних стін, дерев’яні вставки для підвішування світильників, а також опалювальні труби кріплять за допомогою гіпсу. Це роблять без урахування того, що гіпс і цемент в бетонних стінах погано поєднуються один з одним. Такі закріплювання не будуть триматися. Крім того, кріплення опалювальних приладів, виконані без застосування обсадних металевих втулок, протримаються до першого включення, так як при температурному розширенні труб штукатурка розтріскається і постраждає оздоблення стін. А так як втулки виконані з металу, то, перебуваючи в контакті з гіпсом, вони викличуть корозію. Штукатурками, до складу яких входить гіпс, не можна обробляти металеві поверхні або проводити штукатурні роботи по металевій сітці. Гіпс має здатність вбирати вологу, яка, реагуючи з металом, викликає появу іржавих плям, що проступають крізь штукатурку і побілку. Для таких робіт слід використовувати цементно-піщаний розчин.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>