Сифони

Чому вода не може відразу потрапити в стік, а долає вигини? Коли ми закриваємо кран, остання стікає по трубі вода не може подолати вигин. Тому відрізок труби перед вигином завжди заповнений водою. Це водяний затвор. Він не дає неприємним запахам з каналізації проникати в кухню, ванну і туалет. Різновидів сифонів безліч. Які вони?

 Сифони для ванн

 сифонСифон для ванни складається з двох труб: зливу і переливу. Перед водяним затвором вони об’єднуються, і вже по одній трубі вода йде в каналізацію. У якіснаго сифона труби повинні легко регулюватися по довжині й підходити до будь-якого зливного отвору незалежно від його розташування. Існують сифони з автоматичним зливом. В отвір переливу встановлюється стрижень. Із зовнішнього боку ванни він з’єднаний із заглушкою зливу. На штирок надівається кришка. Поворот її в одну сторону змушує заглушку опуститися в отвір зливу і не пропускати воду, а поворот в іншу підводить її – і вода зливається. Сифони з автоматичним зливом укомплектовані кришкою і заглушкою для зливу.

 Сифони для душової кабіни

 сифони2Цей сифон має ще одну назву – трап. Встановлюється в піддон душової кабіни або просто монтується в підлогу і призначений для зливу води. Тобто ніколи не закривається заглушкою, на відміну від ванн і раковин. Чим менше його висота, тим краще. Зазвичай висота трапів коливається від 8 до 20 см. Пропонуються і спеціальні конструкції. Наприклад, в отвір зливу вставляється трубка. Висота її (12 см) трохи менше висоти душового піддона. У верхній частині трубки є отвір для зливу води. Тому піддон наповнюється теплою водою, поки ви приймаєте душ. Відповідно, ногам не холодно. Також є спеціальний трап, який встановлюється прямо в підлогу. Видовбується канавка, в неї поміщаються каналізаційна труба й трап. Зверху підлога покривається плиткою.

 Сифони для раковин

 сифони3Розрізняють трубні, пляшкові і гофровані сифони. Останній спочатку згинається таким чином, щоб вийшов водяний затвор. Цей вигин закріплений пластиковою стрічкою. Інша частина сифона рухлива і може гнутися в будь-якому напрямку. На жаль, складки сифона швидко забиваються брудом і жиром. Другий – це добре всім знайома жорстка конструкція, за формою нагадує пляшку. Вона є практично в кожному будинку під раковиною. З нею ви можете бути спокійні за збереження зіслизнулих при митті рук кілець – вони будуть лежати на дні сифона. Відкрутивши нижню частину, ви знайдете предмети. А ось в гофрованому сифоні нічого не затримується. Тому радимо купити комбінований варіант – пляшковий сифон з гофрованим шлангом. У трубного сифона практично немає ніяких характерних особливостей. Це просто вигнута труба.

 У всіх випадках ці сифони займають “дефіцитний” простір під раковиною, необхідне в наших невеликих ванних кімнатах. Наприклад, щоб встановити під раковину пральну машину. Для цього можна придбати спеціальний сифон, який поміщається в спеціальну коробку. Для неї в стіні під раковиною пробивають отвір. Від зливу раковини до стіни буде протягнута тільки тонка труба, довжину якої можна легко відрегулювати. По висоті ж вона займає лише 6 см.

 Сифони для пральної машини

 сифони4Схожа конструкція (коли сифон поміщений в коробку і вставлений в стіну) пропонується і для пральних машин. Лицьова сторона його коробки закрита декоративною кришкою. Коробка прикріплюється до стіни в будь-якому місці. Злив підводиться знизу під декоративну кришку. Якщо раптом знадобиться пересунути пральну машину, то все продумано – погляд, не буде натикатися на некрасиві, химерно зігнуті труби. На очах буде лише симпатична коробочка. Точно так само можна підключити і посудомийну машину. Мало того, сифон можна повністю прибрати в стіну, залишивши зовні лише декоративну кришку і “початок” труби, на яку надівається шланг зливу пральної машини.

 Сифони для кухні

 сифони5Донедавна сифон на кухні нам був потрібен виключно “під раковину”. Зараз на кухні ставлять посудомийну і пральну машини. Та й самі мийки стали різноманітними. Замість однієї раковини мийка може мати два або навіть три відділення. В цьому випадку потрібно купити “розгалужений” сифон, де число “гілок” збігається з числом зливів.

 З чого зроблені сифони?

 Найчастіше сифони роблять із пластику (поліпропілену або поліетилену). Він не іржавіє, не гниє, не схильний до корозії. Ще є труби з мідних сплавів – латуні та бронзи. Вони не іржавіють, але з часом покриваються тонким шаром оксиду, бруд починає чіплятися за всі нерівності і накопичуватися на стінках сифона. Пластик в цьому відношенні набагато практичніше. Отже, якщо ви купили дорогу сантехніку і хороші змішувачі, то треба купити і якісні сифони. Вони будуть служити вірою і правдою, не будуть текти і засмічуватись. 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>