Сигналізація

Охоронні системи Львів | Сигналізація Львів

Детальніше за телефонами: +38(098)393-00-37

Залежно від того, яким чином і куди надходить сигнал тривоги, можна виділити три типи сигналізації, які призначені в квартирах: автономна, з автоматичним дзвоном і пультова.

сигналізація Автономна працює таким чином. При спробі несанкціонованого проникнення в квартиру спрацьовує світлозвукова сирена, яка ошелешує зловмисників силою звуку 120 Дцб. Недоліки: Злодії можуть бути готові до зустрічі з таким пристроєм і легко розбити його кувалдою. По-друге, ваші сусіди зовсім не зрадіють такому шуму, особливо якщо матимуть місце численні помилкові спрацьовування.

 Програма з автоматичним дзвоном дозволяє в разі спрацювання сигналу тривоги переслати повідомлення господаря квартири на міський або мобільний номер. Апарат може передати голосове повідомлення, записане попередньо господарем, навіть на кілька номерів відразу, вам і вашим домочадцям. А далі ви вже самі вирішуєте, чи їхати вам рятувати своє добро самим або телефонувати в міліцію. Але якщо злочинець переріже телефонні дроти, ви ризикуєте дізнатися про те, що в будинку хтось то побував, занадто пізно.

 Порада: якщо ви вирішили зупинитися на одному з перших двох варіантів, то по-перше всі дроти, які відповідають за сигналізацію повинні бути заховані в стіну, по-друге сирен повинно бути мінімум дві, одна в середині приміщення, а інша зовні і бажано вище , щоб її було важко дістати. По-третє центральний пульт (мозок, який відповідає за роботу всієї системи) повинен бути захований, так як вимкнути сирену, яка буде «ревіти» на вулиці можна тільки ввівши код або знеструмити в центральному пульті (перерізавши всі дроти).

 сигналізація2Пультова. Якщо злодій намагається проникнути в будинок. Сигнал тривоги передається через телефонну лінію на централізований пульт спостереження міліції або приватної служби охорони. Протягом трьох-п’яти хвилин на місце події прибуває наряд. Якщо злодій спробує перерізати телефонний кабель, то охоронна служба теж зреагує на це, оскільки стан телефонних проводів теж під контролем.

 Користуватися системою сигналізації дуже просто: при виході з будинку ви повинні закрити всі зони (вікна, двері і в квартирі неповинно бути ніяких рухів) про це вам сигналізують лампочки на клавіатурі, вони повинні згаснути, після чого набрати захисний код і далі охорона вашого будинку або квартири в руках електроніки. По приходу додому відкривши двері вам дається певний час, щоб ввести код і тим самим зняти об’єкт з охорони.

 Обов’язкова умова установки пультової та автодозвону сигналізації – наявність міського телефонного лінії. Якщо ж її немає, іноді використовують CDMA або радіоканали.

 Устаткування охоронної системи.

 сигналізація3Центральний пульт (централь) – це процесор (мозок) системи. Він отримує інформацію від датчиків, обробляє її, і при потребі, включає тривогу. Так само централь відповідає за постановку сигналізації на охорону і зняття.

 Датчики – це детектори (очі) системи. Коли датчики руху, розбиття скла, відкриття дверей або вікна спрацьовують, відправляється сигнал на центральний блок.

 Сирени підключаються до центрального блоку. Спрацьовує у разі проникнення на об’єкт і не зняття з сигналізації.

 Клавіатура для набору коду служить для взяття та зняття під охорону (набір коду) і як інформатор про стан системи, роботі зон.

 Акумулятор є джерелом безперебійного живлення і вбудований в централь, відповідає за постачання енергією всієї системи в разі відключення основного живлення (220В).

 Точковий магнітно-контактний сповіщувач (геркон) встановлюється на всіх вікнах, навіть кватирках та вхідних дверях, виходах на балкони та тераси. Спрацьовує при відкритті вікна чи двері, тобто при розмиканні ланцюга.

 Види датчиків.

сигналізація4 Датчики руху використовують для виявлення переміщення порушника на території, що охороняється. Існує багато різновидів таких приладів, дія яких заснована на різних фізичних принципах.

 Найпопулярніші – пасивні інфрачервоні датчики. Принцип дії заснований на застосуванні теплочутливі PIR -елемента, який реагує на зміну температури в променях, сформованих лінзою Френеля або системою дзеркал. Тобто при фіксації пристроєм тіла, що має температуру, відмінну від температури кімнати, система миттєво передає відповідний сигнал. Дальність виявлення від 10 до 50 м, а кут огляду – від 8 да 180 °.

 Інфрачервоні сповіщувачі можуть мати різні діаграми виявлення. Тип датчиків ід назвою «штора» формує площину і застосовується для блокування пройомів, стін, вікон, стелі і т.д. «Коридор» характеризується великою дальністю, вузьким сектором виявлення і використовується для коридорів. Датчики «алея» нечутливі до істот вагою 20-40 кг і підходять для квартир, де живуть домашні тварини.

 Мікрохвильові датчики, на відміну від інфрачервоних не тільки зчитують інформацію в межах прямої видимості, але і контролюють весь об’єм приміщення. Вони виявляють сторонніх, визначаючи відмінності частоти випромінюваного радіосигналу і відбитого оточуючими предметами.

 Ультразвукові датчики працюють за цим же принципом: випромінюють ультразвук, потім приймають його відображення. Тобто, якщо злодій потрапляє в зону дії променя, відбиття від нього відразу зафіксує прилад.

 Дуальні (МВ + ІК) датчик являє собою комбінацію мікрохвильового та інфрачервоного сповіщувачів. Вони володіють більшою чутливістю і скорочують кількість помилкових тривог.

сигналізація5 Акустичні датчики розбиття скла містять фільтр, що дозволяє обробляти високі і низькі частоти. Встановлюють такі сповіщувачі на віконному отворі або навпроти вікна на певній відстані, в залежності від чутливості до приладу шуму, оскільки товщина скла буває різна. Недолік таких датчиків: вони неефективні при застосуванні методів безшумного видалення скла. Щоб усунути цей недолік, ставлять комбіновані датчики, що поєднують функції акустичного і датчика руху.

 Тампер – це антисаботажна система, при обрізанні контактів або розімкненні датчика – спрацює сигналізація.

 Якщо ремонт вже зроблений і вам не хочеться псувати естетичний вигляд вашого житла. То у вас є можливість встановити бездротову систему, що складається з радіоканального пульта і радіодатчиків. Таке обладнання коштує трохи дорожче. В кожному разі, який вид сигналізації встановлювати вирішувати вам головне, щоб вона відповідала всім вашим запитам і ефективно охороняла ваш будинок.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>