Стилі в інтер’єрі

Слово “стиль” відповідає за призначенням словами “образ”, “смак”. Традиційно стиль визначається як художня чи ідейна спільність, яка може бути властива певному напрямку в мистецтві, певної епохи, певній людині або його житлу.

інтер Стилів існує безліч. Чи варто дотримуватися одного стилю в дизайні інтер’єру своєї квартири або краще вдатися до їх змішування?

 Можливість змішування стилів і використання вашої фантазії стають нагальною необхідністю, якщо в будинку буде проживати родина з кількох людей. Адже у кожного існують свої погляди на стиль, красу, смак. Кожен повинен мати свій куточок, де він буде почувати себе максимально затишно. Важливо знайти органічне рішення, що враховує побажання всіх членів сім’ї. Наприклад, обробка стилю може бути в цілому в традиціях мінімалізму, але в кімнаті кого-небудь з членів сім’ї будуть присутні деталі, що порушують єдність стилю і підкреслюють індивідуальність мешканця. Можна знайти гармонійне поєднання елементів різних стилів навіть у просторі однієї кімнати.

 Критерії формування стилю окремої людини

 інтер2Кожен з нас є носієм свого власного, неповторного, способу і стилю. Ми можемо бути енергійні, можемо любити галасливі чи скромні компанії друзів, часом відчувати потребу в самоті. Тому і стиль квартири повинен відповідати саме бажанням, потребам і смакам господаря.

 Поняття стилю і смаку досить умовні. І абсолютно неправильно вважати: у одних смак хороший, а в інших його немає. Головне – зрозуміти, що саме підходить кожній окремій людині. Довіртеся своїм індивідуальним поняттям про навколишній світ, навчиться бачити не тільки очима, а й душею, відкрийте своє серце навколишнього світу – і ви знайдете те, на що вони відгукуються.

 Навколишній світ

 інтер3Навколишнє середовище впливає на кожну людину. Кожен день всі ми відчуваємо вплив предметів і образів речового світу. Питання лише в тому, що надихає саме вас. Особливе місце тут, звичайно, займає природа, яка з раннього дитинства виховує в кожному з нас почуття прекрасного, а значить, і відчуття стилю. Всюди можна побачити шедеври краси, створені самим життям, будь то вогонь або небо, пшеничне поле або плаваючі листя латаття. Навіть колірна гамма викликає у нас певні асоціації: так, блакитний колір асоціюється з небом і морем, коричневий – із землею, зелений – з травою і так далі. Вплив природи на дизайн інтер’єру може бути і прямим, і непрямим. Прямий вплив виражається у використанні в інтер’єрі природних матеріалів: камінь, дерево, кістка, льон, квіти та інше. Непрямий вплив – переклад вражень природи в дизайн інтер’єру. Прикладом може служити сходи, що нагадує формою завиток раковини.

 Глобальні впливи

 інтер4Глобальний вплив – це вплив інших культур на формування стилю окремої людини. Чим більше країн ви відвідаєте, тим ширше буде кругозір і тим цікавіше і самобутніше буде стиль вашого інтер’єру. Наприклад, якщо ви відвідали Індію, то вільно чи мимоволі доторкнулися до менталітету, усвідомлення прекрасного, привезли звідти сувеніри або речі, властиві індійцям. З плином часу, дивлячись на ці речі, що запам’яталися образи будуть спливати у вашій пам’яті.

 Оцінка розкоші

 Розкіш – це слово, яке позначає прагнення до пишності. Поняття “розкіш” індивідуально для кожної людини. Для когось – це крани із золота, багаті шпалери або великий плазмовий екран, а для когось – можливість спати в зручному ліжку.

 Історичні стилі

 Історичні стилі інтер’єру – це ті стилі оформлення житла, які формувалися впродовж століть.

 Романський стиль

 інтер5Характерні риси: це перший стиль, який з’явився в мистецтві. Романський (лат. Romanus – римський) – стиль західноєвропейського мистецтва в епоху раннього середньовіччя (10-11вв.). Цей стиль почав відродження архітектурних традицій Стародавнього Риму і в результаті отримав свою назву від слів “Рома” (лат. – Рим). Основними рисами романського стилю, крім масивних кам’яних стін, стали напівциркульні арки, циліндричні або хрестові склепіння, масивні колони, даконічність і простота.

 Переважаючі кольори: червоний, білий, коричневий, зелений.

 Лінії: напівциркульні, вертикальні, горизонтальні, прямі.

 Форма: циліндрична і прямокутна.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: зали з відкритими стельовими балками і опорами по центру; плавні форми арок; велично-спокійний декор.

 Конструкції: кам’яні, товстелезні, масивні; дерев’яні, оштукатурені з видимою основою.

 Підлога: мармурова плитка з малюнком.

 Стіни: венеціанська штукатурка.

 Вікна: маленькі, прямокутні, в кам’яних будинках – арочні.

 Двері: прямокутної форми з масивними петлями, замком і засувом, дощаті.

 Готичний стиль

 інтер6Характерні риси: міська вишуканість, лицарство. У готичному стилі важливі поєднання матеріалів, кольорів і єдність стилю в обстановці будинку, гармонія старовинних предметів з сучасними, подолання відчуття громіздкості каменю.

 Переважаючі кольори: червоний, жовтий, синій, коричневий. Також дуже поширені відтінки золотого, срібного, пурпурного, синювато-чорного, зеленого і рубіна.

 Лінії: ребристо-повторювані, стрілчасті; утворюють склепіння з двох пересічних дуг.

 Форма: стрілчасті арки, що переходять у стовпи; стрункі колони; складні форми склепінь; в плані будівлі переважають прямокутні форми.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: кесонна стеля (оброблений дерев’яними плитками) і дерев’яні панелі стін або віяловий звід; плиточна мозаїка; багата фурнітура; високі зали, вузькі і довгі або широкі, з опорами по центру; складний ажурний орнамент; картини в чудових окладах, дзеркала в позолочених рамах, гобелени та килими, затягнуті тканинами стіни, красиві драпіровки гардин.

 Конструкції: каркасні, кам’яні, ажурні; стрілчасті арки. Підкреслюється основа конструкцій.

 Вікна: величезні, витягнуті вгору, часто з барвистими кольоровими вітражами, по верху будівлі вікна іноді мають круглу форму; вікна у формі троянди; вікна в свинцевому обрамленні, з опуклого скла, без завіс.

 Двері: дубові фільончасті. Дверні прорізи мають форму ребристих стрілчастих арок.

 Стелі: як правило, дерев’яні, балкової конструкції або з відкритими оформленими кроквами; зустрічається декоративний розпис на стелі.

 Ренесанс

 інтер7Характерні риси: великі приміщення з округленими арками, обробка різьбленим деревом, цілісність і відносна незалежність кожної окремої деталі. Він приніс у мистецтво і культуру середньовіччя Європи новий дух свободи і віри в безмежні можливості людини.

 Переважаючі кольори: пурпурний, жовтий, коричневий і синій.

 Лінії: напівциркульні, геометричний малюнок квадрат, коло, хрест, восьмикутник. Поширена переважно горизонтальне членування інтер’єру.

 Форма: круглі ребристі куполи, еркери, кругла або пологий дах з баштовими надбудовами, аркові галереї, високі і просторі зали.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: античні скульптури, кесонна стеля, розпис стін і стелі, листяний орнамент.

 Вікна: напівциркульні і прямокутні в поєднанні з круглими; іноді напівциркульні аркові, спарені.

 Двері: прямокутний і напівциркульний арочний вхід; пристрій порталів з важким карнізом, фризом і колонами.

 Бароко

 інтер8Характерні риси: симетрія в стилі, простір. У дизайні інтер’єру бароко прагне до пишності, величі і просторового розмаху. На зміну спокійним класичним формам кіл і овалів приходять звивисті спіралі й складні поверхні площин. Цей стиль вперше в історії поєднав у собі два поняття – стилю і способу життя. Він відбив віяння своєї епохи.

 Переважаючі кольори: приглушені пастельні. Найпопулярнішими квітами в інтер’єрі стають білий і золотий та різноманітні їх поєднання.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: рясно декоровані колони, витончена обробка багаторівневих стель. Стіни багатих палаців затягували дорогими тканинами, прикрашали ліпниною або різьбленим деревам. Дуже модні були квіткові орнаменти, скульптурні групи, вази і т.п. Особисті покої прийнято було прикрашати настінними шикарними гобеленами.

 Стелі: багаторівневі, розписувалися майстерними живописцями. Художники використовували ефект «перетікання» простору в «захмарну далечінь» – це надавало інтер’єру підкреслену театральність.

 Рококо

 інтер8Характерні риси: Панування граціозного, примхливого орнаментального ритму, асиметрія композиції. Для стилю рококо характерне тяжіння до химерності, багатого декору і великої кількості дзеркал; до інтер’єрів витонченим, декоративним і легким; до відсутності прямих ліній і кутів. Мистецтво рококо належить до кращих досягнень XVIII століття по красі асиметричних композицій, вишуканості, духу інтимності, комфорту і особистій зручності.

 Переважаючі кольори: приглушені пастельні тони: рожевий білий, блакитний. Улюблені сполучення – білий із золотим, білий з блакитним, білий зі світло-зеленим або рожевим кольором.

 Лінії: вигадливий опукло-увігнутий асиметричний малюнок; вертикальні лінії колон; яскраво виражене горизонтальне членування.

 Форма: прямокутна, склепінчаста і куполоподібна; вежі, балкони, еркери.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: масивні парадні сходи; колони, скульптури, розписи, ліпнина і різьблений орнамент.

 Конструкції: по фасаду вигадливі, але разом з тим стійкі і масивні; динамічні, контрастні і напружені.

 Меблі: виконувалася з порід рожевого або фіалкового дерева й оздобою примхливими вигинами бронзових стебел рослин, квітів та листя. З часом бронзові орнаменти перемінили ніжні світлі тони, легке золочення і білий лак. Меблі стали прикрашати вставками із порцеляни, живописом на склі і мініатюрами.

 Вікна: По периметру з рослинним декором, прямокутної або напівциркульної форми.

 Двері: аркові прорізи з колонами, рослинний декор.

 Класицизм

 інтер9Характерні риси: стиль, який звернувся до античної спадщини як до норми і ідеального зразка. Класицизму властиві ясні геометричні форми, сувора відповідність, монументальність і величність, гармонійність всіх складових, дорогі якісні матеріали (камінь, натуральне дерево, шовк і ін.) і стриманий декор. Архітектори тієї епохи гармонійно зв’язували античні форми з м’якістю природи і одночасно з досягненнями світової культури.

 Переважаючі кольори: насичені: зелений, пурпурний із золотим акцентом, рожевий, небесно-блакитний.

 Лінії: строгі, повторювані горизонтальні і вертикальні; плавний узагальнений малюнок; симетрія.

 Форми: чіткі геометричні; статуї на даху; ротонда [кругла або напівкругла невелика будівля з куполом); для меблів характерні прямі або трохи зігнуті форми.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: круглі і ребристі колони, пілястри, статуї, стриманий античний орнамент, кесонне склепіння.

 Конструкції: монументальні, стійкі, прямокутні, арочні.

 Меблі: чіткий стик елементів, прямі або трохи зігнуті форми. Декор використовується в мінімальних кількостях.

 Вікна: прямокутної форми, витягнуті вгору, скромне оформлення.

 Двері: прямокутні фільончасті; мають масивний двосхилий портал на круглих або ребристих колонах, з левами, сфінксами й різними статуями.

 Ампір

 інтер10Характерні риси: цей стиль звернувся до античної спадщини як до норми і ідеального зразка. Парадний, урочистий, монументальний, військово-тріумфальний стиль, що наслідує шику і розкоші Римської імперії. Насамперед, це наслідування відбилося в меблюванні кімнат на античний лад. Ампіру властивий багатий декор.

 Переважаючі кольори: насичені: пурпурний із золотим відтінком, небесно-блакитний, зелений і рожевий.

 Лінії: строгі, повторювані горизонтальні і вертикальні; узагальненість малюнка; симетрія; барельєф у колі.

 Форми: масивні і спрощені, підкреслена монументальність.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: колони, пілястри, консолі, карнизи і фризи, велика кількість кришталю. Повсюдно використовуються зображення атрибутів влади, багатий військовий декор: бронзові або позолочені накладки; улюблені мотиви – схрещені мечі та списи, щити і шоломи, лаврові вінки. Конструкції: стійкі, монументальні, аркові, масивні, прямокутні.

 Вікна: прямокутні, витягнуті вгору.

 Двері: прямокутні, фільончасті; прикрашені сфінксами, статуями і левами; оформлені двосхилим порталом на круглих і ребристих колонах.

 Еклектика

 інтер11Характерні риси: пластичні форми, велика кількість текстилю, м’якість і зручність меблів, безліч декоративних елементів з різних сторін світу. Еклектика стає стилем в інтер’єрі, який спроектований за принципом поєднання не більше двох-трьох стилістичних типів, об’єднаних кольором, текстурою, архітектурним рішенням, вигідно обігруючи і підкреслюючи їх за рахунок один одного. Цей стиль міцно зайняв своє місце в сучасному житті.

 Модерн

 інтер12Характерні риси: віддається перевага декоративним елементам перед конструктивними. Матеріали використовуються або нові, або по-новому (залізобетон, скло, не поштукатурена цеглу, кераміка, мозаїка, металеві конструкції, що дозволяли перекривати вітражним склом стелі будь якої кривизни). Принцип стилю – динамічна рівновага з обтічними гнучкими формами. Джерело натхнення – образи живої природи (птахи, комахи, квіти, листя, жінки в довгих сукнях з довгим  волоссям). Модерн – це універсальний синтетичний стиль, який найбільш популярний в сучасному дизайні.

 Переважаючі кольори: Улюблені сполучення: попелясто-рожевий і тютюновий, сіро-блакитний і приглушений бузковий.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: багатошарове скло, скло Тіфані, майолікові фігурки та панно. Дуже поширені вітражі із зображенням квітів, метеликів, бабок і т.п. Підлоги: паркетна дошка, покладена ялинкою чи квадратами. Але якщо підлога візерунчаста, то малюнок набірного паркету повторює вигини цього візерунка (переплетення стебел польових квітів, вигини морської хвилі.

 Стелі: як правило, білого кольору. Обрамлюються тонкими балками темного дерева або легкою ліпниною із квітковим мотивом.

 Стіни: верхня частина викрашується або затягувалася шовком з малюнками квітів маку, ірису або зображенням павиного пір’я. У нижній частині обшиті дубовими або керамічними панелями.

 Меблі: прості, витончені, без зайвих прикрас, функціональні. Лінії меблів плавні, схожі на квіткові стебла. Характерна відкрита фактура, матове скління і витончена фурнітура.

 Арт-деко

інтер13 Характерні риси: округлені кути, строгі вертикальні лінії, Декоративні елементи (зображення зигзагів, кіл, сонця). Цей стиль поєднує в собі екзотику модерну і технічну естетику двадцятих років, легкість і витонченість декору. Арт Деко намагається сприйняти швидкість і натиск наступаючого століття машин. Звичайні матеріали включають в себе екзотичні сорти деревини, пластиковий ламінат, хром і нержавіючу сталь.

 Регіональні стилі

 Регіональні стилі в інтер’єрі – це стилі, які сформувалися в різних країнах і частинах світу.

 Англійський стиль

інтер14 Характерні риси: продуманість деталей, лаконічність форм, почуття міри, урочистість і дотримання принципу пропорційності. Англійський стиль виражається в наш час як у прямому копіюванні його історичних різновидів (Шератон, вікторіанський стиль), так і в еклектичному рішенні, яке органічно включає в себе дух і риси різних епох. Найкраще цей стиль підходить для просторих квартир з високими стінами. Загальний вигляд житла, оформленого в англійському стилі, створює відчуття спокою, комфорту і затишку.

 Переважаючі кольори: яскрава кольорова гама стін. Вони можуть бути пофарбовані в червоний, сліпуче-жовтий або м’який кремовий кольори. Поєднання різних за фактурою тканин здається трохи хаотичним, але при цьому англійці змогли поєднати романтичний кольоровий візерунок і строгу клітку. Портьєрні тканини характеризуються добротністю і традиційним малюнком.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: переважання античних мотивів. Стіни, покриті дубовими різьбленими панелями, оригінальні каміни і сходи прикрашені скульптурою. Улюблений декоративний елемент англійського стилю – вертикальна смужка. Вона використовується, як правило, і в оббивці меблів, і в оформленні стін. Неодмінний атрибут англійського будинку – м’який вовняний плед з картатим візерунком у вітальні і лавочка для ніг. Дерев’яні підлоги покриті товстими і затишними вовняними килимами.

 Меблі: архітектурні. Вони збираються з масиву дорогих порід дерева. Для того щоб показати текстуру деревини, масив піддається поверхневій обробці: лакується або натирається воском.

 Африканський стиль

інтер15 Характерні риси: ефектність, екзотика і самобутність. Найбільший ефект дизайну надають шкіри тварин савани – тигрів і зебр. Самобутність передають і виготовлені вручну традиційні вироби художніх ремесел: екзотичні скульптури, маски, стилізовані ліхтарики, дерев’яні блюда для фруктів.

Переважаючі кольори: яскраві теплі, часом навіть жаркі, нагадують африканські пустелі і савани: відтінки червоного, жовтого, помаранчевого, цегляного, а також всі відтінки коричневого. Чорний колір використовується лише для декору або фрагментарного наповнення інтер’єру. Часто інтер’єр будується на грі контрастів. Наприклад, для обробки приміщення можна вибрати теплі, м’які, приглушені тони: охра, пряжене молоко або кора дерева, а в оформленні предметів декору, штор і драпіровок застосувати насичені відтінки: апельсинові світильники, строкаті килими з характерними орнаментами, багряні тканини. Для африканських інтер’єрів характерні блискучі тканини з бавовни, льону і віскози, що відтворюють фарби заморських прянощів і екзотичних фруктів. Мабуть, єдине обмеження: не слід використовувати явно синтетичні, флуоресцентні тони.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: полотняні наволочки з вишитими фігурками жирафів і тигрів, дерев’яні вази, ритуальні шаманські маски, чорні глянсові статуетки, етнічні музичні інструменти, декоративні блюда з африканського каменю. Для тих, хто хоче створити у себе в будинку атмосферу Африки, підійдуть лампи, посуд, меблі, подушки, ковдри з малюнком, що імітує шкури диких тварин, наприклад тигра або зебри. На підлозі вовняний килим з традиційним африканським малюнком.

 Матеріали: екологічно чисті: палісандр, ебенове і червоне дерево, бамбук, ротанг і глина. Для прикраси будинку використовуються такі матеріали, як слонова кістка, панцирі черепах, зміїна і крокодиляча шкіра, пір’я екзотичних птахів. Покриття підлоги: паркет. Причому не ідеально гладкий, а звичайний дощатий, по якому вам буде приємно ходити босоніж, заряджаючись від дерева природною енергією. Забарвлення необов’язкове, але якщо загальний інтер’єр цього вимагає, можна додати паркету потрібний відтінок.

 Меблі: дерев’яні, прикрашені різьбленням, ковані з заліза або плетені з ротанга. У стилізованих інтер’єрах застосовуються меблі з малюнком, що імітує хутро диких тварин.

 Східний стиль

 інтер16Характерні риси: царство спокою, мудрі геометричні фігури, безліч м’яких подушок і, звичайно, багаті тканини: розкішні парча і оксамит, блискучий шовк і муари, повітряна органза, які, переливаючись чарівним сяйвом, нагадують палаци магараджів і чарівні казки Шахерезади. Східний стиль повинен увібрати в себе всю таємничість Сходу.

 Переважаючі кольори: яскраві соковиті – рожевий, блакитний, жовтий на тлі чорного або білого, які можуть бути пом’якшені теплим коричневим. Широко використовується теплий червоний колір і різні відтінки синього в поєднанні з простими геометричними орнаментами і прозорими драпіровками. Дуже часто використовується поєднання насичених і малонасичених квітів, наприклад глибокий синій з прохолодним блакитним.

 Елементи і аксесуари інтер’єру: мудрі форми ваз, плошки і статуетки, сувеніри з міді та латуні, різна кераміка, скриньки, біжутерія, вироби з бісеру, шарфи і хустки. Велика кількість золотих прикрас, бахроми, бісеру, стразів. Можна встановити кальян.

 Меблі: низькі, випиляні вручну. Виготовляються вони з дуже міцного дерева і бамбука. Стільчики і столи часто «міняються ролями».

 Скандинавський стиль

 інтер17Характерні риси: натуральність, простота і природність, тонкі витончені і легкі деталі конструкцій з багатошарового дерева, в основному з бука та дуба. Ще одна відмінна риса північних інтер’єрів – досить багато зелені: живі рослини в горщиках на підлозі, на столах, підвішені на стінах. Декоративність тут майже відсутня, але при цьому краса і лаконічність форм, застосування природних матеріалів, комфорт і функціональність – ось основні складові скандинавського інтер’єру. Скандинавські дизайнери поєднують інтерес до національних традицій з пошуком нових функціональних рішень. Традиційна любов до природних матеріалів поєднується з прагненням використовувати нові технології та нові матеріали: хромований метал, скло, декоративні тканини, обробка плетеними деталями.

 Переважаючі кольори: світлі. Для скандинавського інтер’єру характерні дощаті підлоги зі світлого дерева, світлі стіни, прості дерев’яні меблі, світлі або яскраві чохли з тканини, контрастні подушки, світлі пухнасті килими на підлозі. Фарби підлоги, стін і меблів підбираються в світлих натуральних тонах: молочно-білі, жовтуваті, світлої теракоти, сіруваті, блакитні, зеленуваті. На відкритій поверхні однотонних стін поміщені мальовничі роботи або фотографії в тонких рамках.

 Меблі: світлі, невисокі, прості за формою і функціональні. Як правило, в просторих кімнатах її небагато. Елементи меблів становлять модульну систему і прості в збірці.

 Освітлення: особлива увага, оскільки природного світла на півночі мало. Штори в будинку, як правило, легкі і напівпрозорі: денне світло повинно безперешкодно проникати в будинок. Настільні лампи, торшери, стельові світильники різних форм і розмірів – всі ці речі можуть бути виконані в найрізноманітніших стилях. Головна їхня функція – наповнити будинок світлом і красою.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>