Тепла підлога

 При опаленні системою «тепла підлога» повітря рухається тільки в одному напрямку – знизу вгору. Велика площа «обігрівача» забезпечує рівномірний обігрів приміщення.

 Циркуляція тепла від радіатора.

 Т.п.До того ж саме тепле повітря завжди знаходиться внизу, виключаючи протяги. При системі підлогового обігріву витрата енергії скорочується приблизно на 20%. А ще система «тепла підлога» абсолютно невидима (тому не впливає на дизайн приміщення) і має великий гарантійний термін, який вказує на її якість і довговічність.

 Розподіл тепла від теплої підлоги.

 Т.п.2На сьогоднішній день існує два види теплих підлог: водяні та електричні. Незалежно від виду система включає в себе нагрівальні кабелі (контур), терморегулятор з датчиком, теплоізоляцію і кріплення. Монтуються вони теж однаково – в стяжку підлоги. Але є й відмінності.

 Т.п.3Електричні теплі підлоги легко монтуються, не вимагають додаткового устаткування і профілактичних робіт в період експлуатації. Але використання електричних систем менш вигідно з точки зору економії. Тому їх зазвичай встановлюють в окремих приміщеннях: передпокою, ванної, кухні.

 Водяні теплі підлоги вимагають котла більшої потужності. Крім того, на надійність водяних теплих підлог впливає якість води, а значить, можливі додаткові витрати на систему фільтрації, що, втім, актуально для всього будинку. Т.п.4Але якщо врахувати, що вони більш економічні у використанні, остаточна сума прирівнюється до вартості електричних моделей. У заміському будівництві водяні системи мають безперечну перевагу, адже проблема енергоефективності набуває актуальності саме на великих площах. А в літній час вони ще допомагають охолоджувати приміщення за допомогою холодної води. На відміну від електричної теплої підлоги, температура водяної не рівномірна. Найчастіше труби укладають зигзагом (рис 1.) або «равликом» (рис 2.). В обох випадках петлі проектують так, щоб потік води з більш високою температурою був направлений до найхолодніших зон. «Равлик» вважається оптимальним контуром, що забезпечує оптимальний розподіл тепла: різниця температур подачі та зворотньої труби незначна.

 Рис 1 Т.п.5 Рис 2.Т.п.6

 Порівняльна характеристика теплих підлог різного виду.

 Електрична тепла підлога.

 Переваги: Швидкий і легкий монтаж. Збереження корисної площі приміщення (товщина підлоги збільшується несуттєво – 1-2см). Відсутність необхідності в додатковому обладнанні і тривалих випробуваннях системи. Недоліки: Високі експлуатаційні витрати на електроенергію. Необхідність заміни старої проводки (в деяких випадках). Виникнення несприятливих магнітних полів (в деяких випадках). Вартість – 30-50 у.о. / м².

 Водяна тепла підлога.

 Переваги: Можливість обігріву великих площ малими засобами. Відсутність електромагнітних випромінювань. Одноразові витрати при установці і відсутність витрат на подальше обслуговування. Недоліки: Конструктивні складності при монтажі. Необхідність водяного насоса. Складність управління температурою підлоги. Вартість – 50-70 у.о. / м².

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>