Типи будинків

 Будівництво будинку – відповідальний крок і перш ніж до нього приступити потрібно визначитись з типом будинку, який ви хотіли. Будинки є різних типів кожен з яких має свої плюси і мінуси. Щоб хоч трохи в них розбиратись пропонуємо перелік основних типів з коротким описом основних характеристик.

дерево1. Дерев’яний будинок привертає увагу екологічністю, відносно невисокою вартістю будівництва і високими теплозахисними якостями. Два основних типи дерев’яних будинків – зруби, з рельєфними стінами і брусові будинки з рівними стінами. Для більш щільного з’єднання конструкцій їх профілюют. Розрізняють такі матеріали для будівництва: а) оциліндрована колода (іноді з профілюванням), б) цілісний брус (у півтора рази тепліше колоди, а стіни з нього менше продуваються), в) клеєна деревина (стіни виходять тепліші, ніж з цілої деревини, усадка практично відсутня, а тріщині не з’являються. 

 

каркас2.Каркасний будинок – це невисока вартість і швидкість будівництва (в залежності від технології від 3 тижнів до декількох місяців, а термін служби складає 30-100 років). Несучу конструкцію каркасного будинку утворють стійки стін, балки перекриття, а також розкоси, що додають системі жорсткість. Зазвичай їх роблять з дерев’яного бруса (деколи з металу). Стіну між стійками каркаса заповнюють жорстким мінераловатним утеплювачем (на основі базальту або скловолокна) і з обох сторін обшивають щільним матеріалом (дошкою, фанерою, ОСБ, ДСП, з середини-гіпсокартоном). Товщина стіни – 180-220 мм. Для зовнішнього облицювання використовують сайдінг, вагонку, штукатурку або лицьову цеглу.

 

термо3.Термодім – ця технологія відноситься до монолітного будівництва. Стіни зводяться з незнімної опалубки з пеностірольних блоків. Несучу конструкцію роблять з монолітного бетону. Його заливають всередину незнімної опалубки, яку попередньо армують. Діаметр арматури і крок армування розраховують виходячи з поверховості будинку, а периметр прорізів додатково армують. Для  міжповерхових перекриттів обмежень немає. З цією метою використовуються різні конструкції, наприклад дерев’яні балки, монолітний і збірний залізобетон, часторебристі збірні перекриття та ін. Стіна термодому має високі теплозберігаючі та шумозахисні властивості при товщині всього 25 см (15 см бетону і 10 см пенополістеролу), фундамент для неї може бути в два рази тонше, ніж для цегляної, а коштує вона в два рази менше. Щільність термоблока 35кг / м3 забезпечує достатню міцність стіни при будь якій обробці. Зсередини стіни покриваю гіпсокартоном або штукатурять по склосітці, а потім виконують фінішну обробку. Фасади оздоблюють безпосередньо по блокам.

 

цегла4.Цегляний будинок відрізняється довговічністю і презентабельністю, а також високими екологічними та гігієнічними властивостями. Зовнішні і внутрішні стіни зводять з будівельної та ефективної (з великою кількістю пустот) цегли. Лицьову та клінкерну цеглу використовують тільки для облицювання. Щоб одношарові цегляні стіни відповідали нормативам теплозахисту, їх необхідно утеплювати. Утеплювач розташовують зовні або в середені конструкції. В якості нього можна використовувати блочні, жорсткі, м’які та насипні матеріали. Щоб забезпечити несучу здатність стіни, достатньо товщини 250-380мм.

 

 газо 5.Дім з газобетону. Автоклавний газобетон – штучний камінь на основі силікатів. Матеріал абсолютно нетоксичний, в ньому немає органічних і токсичних добавок, а його теплопровідність в кілька разів менше, ніж у цегли. Чим він легше, тим краще його теплоізоляційні властивості, але і менше міцність. Використання газобетону зменшує трудомісткість і час будівництва, а також дозволяє зводити в умовах України одношарові теплі стіни товщиною 300-400мм. Стіна виходить в 2-3 рази легше цегельної. 

 

кераміка6.Дім з керамоблоків – продукт нових технологій цегельного виробництва. При високій міцності теплопровідність у керамоблоков в два – три рази нижче, ніж у традиційної цегли. Матеріал відрізняють чудові шумозахисні властивості, висока паропроникність, морозостійкість, екологічність і пожежостійкість. Один шар керамоблока товщиною 40 – 50 см відповідає теплотехнічним вимогам, цегляної і кладеться в 4 рази швидше. 

Важливо

 1.Форма будинку. Для економних і енергоефективних будинків рекомендують просту форму плану. Важливо також отримати мінімальне співвідношення зовнішніх площин і кубатури обігрівається частини будівлі.

 2.Надійність даху. Вона залежить не тільки від якості покрівельного покриття, але і від форми. Дах складної форми з великою кількістю стиків – ребер, зламів і особливо ендів – з часом може протікати і обійдеться дорожче. Чим простіше план, тим легше спростити дах.

3.Енергоеффектівность. Її забезпечить комплексне застосування якісних планувальних і теплоізоляційних рішень. Наприклад, житлові кімнати відокремлюють від північних стін господарськими приміщеннями, що не вимагають інтенсивного обігріву. Житлові кімнати з великими вікнами розміщують з південного боку. Корисно також влаштувати зимовий сад, який виступить в ролі термобуфера.

4.Екологічність. Екологічний будинок не засмічує навколишнє середовище і створює сприятливий мікроклімат. До екоскладових будівлі відносять продуману архітектурну концепцію і інноваційний дизайн. Важливі прийоми проектування – максимальне використання природного освітлення і автономні системи життєзабезпечення.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>