Укладання килимового покриття

1Можна покласти килимове покриття, не закріплюючи його і сподіваючись, що вага меблів не дасть йому зрушуватися. Однак добре натягнутий і закріплений килим виглядає набагато акуратніше, а якщо ви укладаєте його в кімнаті простої форми, то це не надто складне завдання.

Існують різні способи надійного кріплення килимового покриття, які залежать від типу килима.

 Килимові кнопки

Можна з кожного боку килима загнути вниз смужку шириною 50 мм і вздовж неї прибити килим через кожні 200 мм спеціальними кнопками для кріплення килима. Звичайно є можливість приховати головки кнопок за допомогою самого ворсу. При такому кріпленні підстилка повинна закінчуватися за 50 мм до краю покриття або плінтуса, щоб кромка килима залишалася рівною.

 Двостороння клейка стрічка

2Двосторонню клейку стрічку (скотч) використовуйте для кріплення тільки килимових покриттів з гумовою основою. Наклейте скотч шириною 50 мм по периметру кімнати. Захисний папір відклеюється з стрічки після того, як будете готові до укладання килима.

 Прихопні планки

У цих дерев’яних або металевих планок є дрібні зубці, які прихоплюють і утримують ткану підкладку килима. Вони погано підходять для покриттів з гумовою основою. Прибийте планки до підлоги на відстані 6 мм від плінтуса зубцями в сторону стіни. Обріжте планки за розміром для установки в нішах і дверних пройомах. У разі бетонної підлоги наклеюйте на нього планки. Підстилку обріжте встик з кожною рейкою.

 Укладання килима стандартної ширини

Якщо ви кладете окрему підстилку, то закріпіть сусідні секції короткими відрізками килимового скотча або декількома килимовими кнопками, щоб попередити їх зміщення.

Розкачайте килим, так щоб один його край уперся в стіну, і прикріпіть цей край до підлоги. Візерунок повинен розташовуватися в напрямку головної осі кімнати.

3Натягніть килим у бік протилежної стіни і тимчасово закріпіть його килимовими кнопками або прихватними планками. Поки покриття не обрізайте. Працюйте від середини до країв, натягуючи і фіксуючи килим. В кожному куті зробіть трикутний надріз, щоб килим лягав без складок. Коли все покриття буде лежати рівно, закріпіть його остаточно. При використанні прихватної планки або двостороннього скотча втискайте килим в кут між плінтусом і підлогою за допомогою зубила для околки каменю, після чого його можна обрізати ножем, тримаючи його під кутом 45° до плінтуса. Зубилом заштовхайте кромку в кут за планкою.

 Різка за розміром

Підганяйте і укладайте килимове покриття в дверних отворах і навколо перешкод так само, як листовий вініл (лінолеум). У дверному отворі з’єднуйте покриття за допомогою одинарної або подвійної порогової планки.

4 З’єднання килимового покриття

Прямі шви клейте латексним клеєм або (у випадку гумовою осноою клейкою стрічкою, як листовий вініл. Дорогі килими з тканинним ворсом треба професійно зшивати.

 Укладання килима на сходах

При можливості використовуйте на сходах вузький килим стандартної ширини. Довжину візьміть на 450 мм більше, щоб згодом зрушити покриття для маскування зношених місць. Цей припуск загинається на останній сходинці.

Килимове покриття можна покласти на всю ширину сходин або залишити декоративні кромки деревини. В останньому варіанті можна використовувати традиційні прути, щоб фіксувати килим на підсходинках, а для кріплення самих прутів з боку сходів прикрутіть кріпильні скоби.

Інший спосіб полягає в закріпленні покриття килимовими кнопками вздовж підсходинках через кожні 75 мм. Щільно притисніть килим в кут між підсходинкою і сходинкою за допомогою зубила для околки каменю, коли будете забивати кнопку по центру, а потім переміщайтеся до країв.

 Укладання підстилки

Розріжте підстилку на секції для кожної сходинки. Кожну секцію закріпіть кнопками або прихватною планкою поруч з підсходинкою і кнопками під звисом сходини.

5 Прямий проліт

Ворс килима повинен бути спрямований у бік спуску. Проведіть по ньому долонею в обидві сторони – килим здається більш гладким при русі долоні в напрямку ворсу.

Починаючи знизу, покладіть килим на першу сходинку обличчям вниз. Закріпіть задню кромку килимовими кнопками або прибийте поверх неї планку. Натягніть килим навколо звиса сходини і закріпіть його внизу підсходинки, прибивши через пряму прихватну планку. Укладіть покриття вгору по сходах, щільно натягуючи його на кожну прихватну планку за допомогою зубила для околки каменю. Кінець килима прибийте до підсходинки останньої сходинки, а килим сходової площадки напустіть на верхню сходинку.

 6Гвинтові сходи

Якщо ви кладете безперервне килимове покриття, то «надлишок» складайте і кріпіть до підсходинки сходовим прутом для кріплення килима. В іншому варіанті складки можна прибити кнопками через три товщини килима. При укладанні по всій ширині сходів, виріжте секції для кожного ступеня і укладайте їх індивідуально.

 Визначення кількості покриття

Виміряйте підлогу і від руки зробіть ескіз плану кімнати, включаючи розташування дверей, вікна, ніш і т.д., плюс повну ширину дверної коробки. Помітьте на ескізі розміри і майте його з собою при покупці килима, де вам підкажуть найбільш економічний спосіб покриття підлоги. Ідеальним варіантом є безшовний настил від стіни до стіни, але часто це неможливо або через відсутність необхідної ширини, або через такої форми кімнати, що при використанні одного шматка буде занадто багато обрізків. У таких випадках доводиться стикувати дві ширини килимового або листового покриття – але не робіть шов в місцях основного руху по ньому. Необхідно також взяти до уваги підбір малюнка на двох половинах покриття і напрямок на них ворсу в одну сторону, інакше половини будуть виглядати по-різному. В усі сторони зробіть припуск по 75 мм для підгонки за місцем та укладання.

7 Стандартна ширина

Багато виробників виробляють килимові або вінілові покриття стандартної ширини. Деякі покриття можна обрізати за формою кімнати, але фактор середньої кількості відходу відіб’ється на вартості. Не всі килимові покриття доступні у всьому діапазоні стандартних ширин, і можуть бути проблеми при підборі кольору зразків різної ширини – уточніть це у продавця.

 Килимові плити

Килимові плити – не плутати з килимовою плиткою – це прямокутні шматки килимових покриттів, що вільно укладаються. Просто замовте Необхідний вам розмір відповідно до пропорції кімнати. Такі килими треба час від часу перевертати, щоб знос був рівномірним.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>