Укладання ламіната

1Укладання ламінованих панелей проводиться без склеювання або зчеплення з основою підлоги, з’єднуються тільки торці панелей. Таким чином, ламінат – це “плаваюча” підлога. Для з’єднання паза і гребеня – залежно від виду ламінату – застосовуються особливі клеї або використовується безклейовий спосіб. Щоб стики між панелями були менш помітні, панелі рекомендується укладати по напряму денного світла. Уздовж всіх стін необхідно залишити зазори не менше 10 мм. Перший ряд панелей укладається пазом до стіни, останню панель слід обрізати, залишивши зазор у стіни. Довжина обрізаної секції не повинна бути менше 30 см. Другий ряд починається від обрізаної частини панелі першого ряду. При склеюванні панелей клей наносять на всю поверхню торця паза. Після з’єднання елементів надлишки клею слід видалити за допомогою вологої губки, а потім місце стику потрібно витерти насухо. При укладанні останньої секції кожного ряду і всіх секції останнього ряду рекомендується використовувати опорну п’яту. Після укладання ламінату по підлозі можна ходити принаймні 24 години – до повного висихання клею. Укладка ламінату повинна виконуватися відповідно до інструкції виробника, що додається при покупці пластин. За технологією укладання ламінат ділиться на – клейовий і безклейовий “замковий”.

2Зберігати ламінат потрібно в сухому приміщенні, що опалюється,  без протягів, на відстані не менше 1 м від стін. Ламінат, особливо в холодну пору року, краще привезти за пару днів до укладання – він повинен “відстоятися”, акліматизуватися, звикнути до температури і вологості в приміщенні. Зберігати його протягом цього часу краще в закритій упаковці. Як правило, до необхідної кількості додають 5-10% на можливі обрізки.

 Варіанти укладання

 Укладати ламінат можна вздовж вікон, поперек і по діагоналі. Планки кладуться по напрямку світла, що падає з вікна, – при такому розташуванні менш помітні стики між панелями. У довгих вузьких коридорах їх зазвичай рекомендують монтувати перпендикулярно довжині приміщення, незалежно від напрямку світла, для візуального розширення простору.

 Укладання ламінату на клею

 1. Основа під ламінатне покриття повинна бути рівною, твердою і сухою. Вимоги виробника можуть відрізнятися від вказаних. Рівність покриття оцінюється величиною просвіту між 2-метровою рейкою і поверхнею підлоги. Нерівну підлогу слід вирівняти. Покриття підлоги з полівінілхлориду, лінолеуму та інших твердих покриттів можна залишити на місці. На неорганічні підлоги слід укладати пароізоляцію з поліетиленової плівки товщиною не менше 0,2 мм з мінімальним нахлестом смуг 20 см так, щоб вона не піднімалася на стіни, а її кінці були по всій довжині заклеєні самоклеючою стрічкою. Укладання ламінату на наявні покриття органічного походження пароізоляція кладеться безпосередньо на цю основу. Поверх плівки розстеляється звукоізоляційний шар (підкладка або звукопоглинаючий шар для кращої звукоізоляції приміщення і згладжування нерівностей).

 2. Всі елементи ламінованої підлоги склеюються між собою за допомогою конструкції шпунт – паз. Перші два ряди панелей укладаємо всуху без клею, перевіряючи при цьому ще раз їх якість. Клей нанесіть по всій довжині верхнього торця паза. З’єднання двох пазів таке, щоб не було щілин. При нанесенні відповідної кількості клею, з’єднання повинно відбуватися легко – без непотрібного добивання, яке псує торці пазів. Залишки клею необхідно відразу видалити за допомогою вологої, а потім сухою губки.

3 3. Укладання ламінату починається, як правило, уздовж стіни у напрямку світла. Уздовж всіх стін і близько конструкцій необхідно залишати не менше 10 мм зазору за допомогою розпірних клинів. Для укладання можна застосовувати обрізки пластин довжиною не менше 40 см.

 4. Укладається і вирівнюється перший ряд пазом до стіни. Другий ряд слід починати від обрізаної частини першого ряду. Три перших ряди ламінату необхідно перевірити за допомогою лінійки і шнура, настилаючи їх спочатку всуху без клею. Потім, користуючись спеціальним набором інструментів для укладання ламінату і перевіряючи щоб з’єднання були точні і прямі, проводиться склейка перших трьох рядів ламінату. Від правильності укладання цих рядів залежить якість укладання всієї підлоги. Після цього покладена ділянка підлоги залишається мінімум на дві години для висихання клею, після чого можна продовжувати укладання ламінату. Відпилюється елемент потрібної довжини від останнього ряду так, щоб залишався зазор і з’єднується з попереднім поруч, використовуючи спеціальне пристосування. При цьому між стіною і підлогою постійно вставляються розпірні клини.

 5. Потрібно передбачати зазори в дверних отворах, на стиках з іншими видами підлог, а також близько стін. У приміщеннях з довжиною стін більше 6 м і шириною більше 5м сума припусків (разом з тими, які біля стін) повинна бути більше 15 мм. У приміщеннях по довжині більше 10 м і ширше 8 м необхідно робити додаткові зазори. Ці зазори можна закрити спеціальним профілем.

 6. Час висихання клею приблизно 12 годин після укладання ламінату, в цей час можна виймати розпірні клини. До повного навантаження підлога готова через 24 години.

 ”Замкове” укладання ламінату

4 Безклейова або «замкова» технологія укладання ламінату більш проста, ніж клейова, оскільки не вимагає професійних інструментів і навиків. Планки просто замикаються між собою. Таку підлогу можна легко розібрати, замінити зіпсовані ділянки, перестилаючи – якщо передбачена повторна укладка. Однак, при безклейовому укладанні ламінату, вологостійкість може бути нижчою. Тут слід враховувати два фактори: що ламінат може бути вологостійким, незалежно від способу з’єднання. У разі клейового з’єднання може застосовуватися водовідштовхуючий клей.

 Замковий ламінат ділиться, як правило, на 2 типу, залежно від системи замикання. Перший тип – збірно-розбірні замки, або «Click» замки. Другий – замок клямка, або «Lock» замки. Так само «Click» замки часто називають замком під 45 градусів або «подвійний замок». Основна різниця в цих замках – особливість в монтажі покриття. Головними перевагами «Click» замків вважається, по-перше, низька ймовірність пошкодження панелей при укладанні, а по-друге, висока міцність з’єднання. «Lock» замки – це більш економічний варіант. Зазвичай ламінат з таким типом замка коштує трохи дешевше, проте і якість зчеплення панелей так само нижче.

 Ламінована підлога невибаглива. Під час прибирання її досить протерти вологою ганчіркою або почистити пилососом. Для видалення сильних забруднень – слідів від фломастера, воскової крейди, крему для взуття, клею – можна використовувати рідке господарське мило або спеціальні засоби по догляду за ламінатом. Слід уникати використання абразивних, засобів, що містять луги, металевих губок – вони будуть дряпати, і роз’їдати підлогу. Суміші на основі воску і силікону, мастика також небажані – вони не проникнуть вглиб ламінату і на поверхні залишаться непривабливі розводи.

5 Невеликі механічні пошкодження видаляють спеціальною пастою відповідного кольору. А ось зашпаклювати глибоку вм’ятину так, щоб вона стала непомітною, майже неможливо. До того ж вам все одно не вдасться відновити малюнок текстури деревини. Зазвичай в цьому випадку проводять заміну пошкодженої планки – її можна поміняти місцями з тією, що лежить в якому-небудь непримітному кутку

 Ламінат екологічно безпечний адже він складається на 80 відсотків з дерева, тому основу його складає MDF і HDF, а це не що інше, як пресований дерев’яний пил. Ламінат є прекрасним ізолятором, чудово зберігає тепло, легко встановлюється. Велике розмаїття кольорів і текстур задовольнить навіть найвищі вимоги в оформленні.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>