Утеплювачі

Утеплювачі.

 Одним з важливих моментів при будівництві будинку на сьогоднішній день є вирішення питань енергозбереження та охорони навколишнього середовища.

утеплювач В даний час при будівництві приватних будинків намагаються застосовувати найбільш ефективні утеплювачі. З традиційних теплоізоляційних матеріалів до них можна віднести мінеральне волокно і твердий пінопласт. При виборі утеплювача забудовники враховують місце його використання, вартість, витрати праці і спосіб утеплення. Важливими характеристиками таких матеріалів є довговічність, негорючість і міцність у поєднанні з легкістю і стійкістю до деформації.

 Кам’яна вата і скловата

 утеплювач2Кам’яної, або мінеральною ватою називають утеплювач, створений на основі волокон, які отримують з технічних мінералів, гірських порід і обпаленої шлаку. Скловата – це теплоізоляційний матеріал, що складається з волокон, основою виробництва яких є відходи скла. Товщина волокон у скловати менше людського волоса і менше, ніж у мінеральних волокон, тому їх кількість в умовному обсязі більше. Отже, в скловаті більше повітряних зазорів, а значить, теплопровідність цього матеріалу менше, хоча обидва утеплювача мають схожі експлуатаційні характеристики.

 Область застосування. Застосовують для утеплення фасадів, підлог і перекриття, внутрішнього утеплення покрівлі, а також для утеплення систем вентильованого фасаду.

 Переваги. Екологічність і негорючість. Вироби з кам’яної вати не поширюють вогню і захищають від нього ізольовану поверхню. Матеріал відрізняється високою технологічністю, довговічністю, хімічною нейтральністю, а також стійкістю до перепадів температур. Завдяки біологічної стійкості мінераловатні плити не гниють, в них не заводяться комахи і їх не пошкоджують гризуни. Хороша паропроникність цього утеплювача дозволяє стінам будинку «дихати», зберігаючи теплової та акустичний комфорт усередині приміщень.

 Недоліки. Основним недоліком волокнистих утеплювачів є втрата ізоляційних властивостей при неправильній експлуатації матеріалу. Тривала дія вологи на мінераловатні плити призводить до їх усадки і втрати міцності. Тому, застосовуючи як утеплювач волокнисті теплоізоляційні матеріали, слід захищати їх від потрапляння великої кількості вологи гідроізоляційними плівками.

 Пінополістирол

 утеплювач3Ячеїсті утеплювачі, до яких відноситься пінополістирол, являють собою плити з газо пластмас. Випускають їх у вигляді плит щільністю 15, 25, 35 і 50 кг / м3.

 Область застосування. Пінополістирол використовують для утеплення стін зовні, а також в якості середнього шару огороджувальних конструкцій будинку.

 Переваги. Хороші теплоізоляційні характеристики при невисокій ціні. Пінополістирол легко ріжеться ножем, має достатню пружність і витривалість на стиск або розрив.

 Недоліки. Термін експлуатації даного матеріалу не перевищує 15 років. Він руйнується під впливом ультрафіолетових променів, вуглеводневих рідин – ацетону, уайт-спіриту, бензину тощо. Навіть звичайна вода, яку пінопласт активно вбирає, призводить до його швидкого руйнування при замерзанні. Також цей матеріал часто псують гризуни. Крім того, пінополістирол небезпечний: він горить, розбризкуючи в усі сторони палаючі фрагменти матеріалу і виділяючи при цьому отруйні речовини.

 Екструдований пінополістирол.

 утеплюва4Екструдований пінополістирол має гомогенну структуру, яка відрізняється відсутністю гранул і міжзернових пустот. Його отримують методом екструзії звичайного пінополістиролу. Комірчаста структура забезпечує матеріалу низьке водопоглинання. Крім того, цей утеплювач має достатньо високою теплопровідністю, міцністю і паропроникністю.

 Область застосування. Застосовують для ізоляції фасадів, підлог і міжповерхових перекриттів.

Переваги. Екструдований пінополістирол довговічний, не деформується і не втрачає з часом своїх властивостей, хімічно інертний. При його використанні слід врахувати, що гранична робоча температура  + 80 °С.

 Недоліки. Якщо матеріал тривалий час експлуатується при температурах, близьких до максимально допустимої позначки, це може привести до зміни його початкових геометричних розмірів.

 Утеплювачі на основі пінополіетилену.

 утеплювач5Поряд з двома попередніми видами утеплювачів в приватному будівництві застосовують теплоізоляційний матеріал на основі пінополіетилену. У поєднанні з алюмінієвою фольгою, що входить до його складу, такий утеплювач дає хороший ефект при досить малій товщині утеплювального шару. Крім того, при його використанні вам не доведеться виробляти паро-та гідроізоляцію, так як в цьому випадку вона не потрібна.

 Область застосування. Утеплювач на основі пінополіетилену підходить для утеплення скатних дахів та підлоги.

Переваги. Простота застосування, відсутність необхідності проводити паро-та гідроізоляцію, хімічна інертність, мале водопоглинання.

 Недоліки. Обмежена сфера застосування. Не можна використовувати як зовнішньої ізоляції.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>