Утеплюємо будинок

Утеплюємо будинок.

 утеплення будБудинок пропускає тепло крізь всі огороджувальні конструкції. Тому в ньому слід утеплювати все – від  даху до підвалу, цоколь, стіни підвалу, зовнішні стіни, підлоги, перекриття і труби комунікацій. При цьому утеплення повинно мати замкнутий контур.

 Чим утеплювати стіни.

 Згідно з вимогами нормативних документів опір теплопередачі зовнішніх стін повинен бути не менше 2-2,8м2 × ° С в залежності від кліматичної зони України. Більшість стін (наприклад, з цегли і стінових блоків) вимагає утеплення. Краще робити це зовні – так можна вивести точку роси в зону утеплювача і уникнути утворення конденсату на поверхні стін. З утеплювачів найчастіше використовують мінеральну та скловату, а також твердий пінополістирол (пінопласт), які забезпечують високу якість теплоізоляції, адже в їх складі багато повітря – до 98%.

 Як утеплювати стіни.

 утеплення буд2До нижньої частини стіни кріплять дюбелями цокольний металевий профіль, на який буде спиратися нижній шар утеплювача. На стіну наносять полімерцементний клей і, придавлюючи, прикладають до неї утеплювач. Укладати його слід знизу вгору і справа наліво. Додатково утеплювач кріплять пластиковими тарілчастими дюбелями. На нього наносять армуючий склад, поверх  армуючу сітку. На сітку наносять ще один шар армуючого складу і ретельно розгладжують його шпателем. Стіну покривають грунтовкою, а в якості фінішного покриття використовують зовнішню декоративну штукатурку. Таке облицювання стіни з утеплювачем дозволяє скоротити витрати на опалення в два рази. Альтернативні оздоблювальні матеріали для фасаду – клінкерна цегла, сайдинг, теплоізоляційні штукатурки та пластикові лицювальні панелі. Зверніть увагу на зони, в яких перекриття «зав’язані» на несучу стіну (ці місця треба ретельно ущільнити), а також сполучення зовнішніх стін з вікнами, підвіконнями, дверима і дахом.

 Як утеплювати покрівлю.

 Через покрівлю будинок втрачає до 30% тепла. І якщо в підпокрівельному просторі влаштована мансарда, покрівлю треба утеплити. Це значно зменшить витрати на обігрів будівлі і зробить мансарду затишною. Покрівельний пиріг, який перебуває під фінішним покриттям даху, складається з шарів, які забезпечують нормальне функціонування покрівлі. Шари покрівельного пирога слід розташувати знизу вгору в порядку збільшення їх паропропускной здібності: 1.пароізоляція. 2.утеплювач. 3. Дві повітряні прошарки (кожна товщиною 30-50мм) .4.гідроізоляційна  мембрана. До складу покрівельного пирога повинна входити і контробрешітка. Однак без неї можна обійтися, якщо замінити звичайну гідроізоляцію супердіффузійнной мембраною, адже її можна класти прямо на утеплювач, без вентиляційного зазору. Це дозволить заощадити обсяг підпокрівельного простору і використовувати утеплювач більшої товщени.

 Як і навіщо утеплювати перекриття.

 Утепленню в будинку підлягають горищні, міжповерхові і підвальні перекриття. Горищні утеплюють, якщо горище не експлуатується. Утеплювач кладуть на накат з дощок, влаштований між балками перекриття по черепних брусках, а зверху закривають гідроізоляцією. Поверх неї роблять суцільний ходоийї настил з дошки товщиною 30-40 мм. З боку внутрішніх приміщень утеплювач захищають паронепроникним матеріалом. Матеріали для теплоізоляції підлог підаються підвищенному навантаженню, тому повинні відрізнятися підвищеною міцністю і малою деформацією при стисканні. Найкраще такі навантаження витримують жорсткі мінераловатні плити для підлог і екструдований пінополістирол. Перекриття над підвалами та цокольним поверхами утеплюють, попередньо забезпечивши сухість підпілля. У ньому влаштовують вентиляційні отвори для притоку і відтоку повітря, а грунт утрамбовують і засипають шаром піску 15-50см. В міжповерхових дерев’яних перекриттях балки одночасно служать несучими елементами стелі і лагами для підлоги. Щоб отримати надійну підлогу, треба поверх балок укласти з кроком 600-800мм лаги, зробити по ним чорнову, а потім і чистову підлогу, між балками розташувати теплоізоляційні матеріали і з боку нижнього поверху захистити конструкцію пароізоляцією. Перекриття із залізобетонних плит незалежно від того, якими вони є – горищними або підвальними, утеплюють.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>