Зволожувач повітря

зволоженняЗволожувачі повітря.

Сучасні умови життя зовсім не сприяють хорошому самопочуттю. Лікарі-гігієністи давно визначили норми вологості, необхідні для робочого приміщення: 55% сухе повітря, 56% помірно сухої, 58-71% помірно вологий і більше 85% вологий. Дуже часто ці вимоги не дотримуються. А перепади тиску, різкі зміни температурного режиму, перешкоджають комфорту. Наслідками низької вологості є підвищена сприйнятливість до різних респіраторних захворювань, а ще часто в «сухих приміщеннях» шкіра рук та обличчя стає грубою, втрачає тургор, починає лущитися. Від нестачі вологи в’януть квіти, зокрема тропічні види квітів, розсихаються двері і меблі, тріскається паркет … Також багато виробництв не переносять сухе або пересушене повітря, наприклад текстильна або деревообробна промисловість.

 Що таке зволожувач повітря?

 Найпростішим виходом з цієї ситуації є придбання спеціального приладу – зволожувача повітря.

  Зволожувачі повітря – являє собою побутовий пристрій, який створює комфортний оптимальний рівень вологості повітря в приміщенні при цьому не вимагає значних витрат електроенергії. Робота зволожувача повітря заснована на принципі “холодного” або “гарячого” ​​випаровування вологи. Якщо Ви побажаєте, зволожувач повітря може бути оснащений функцією ароматизованості повітря, зволожувачі повітря не вимагають монтажу і забезпечені шумознизуючим пристроєм.Можуть цілодобово працювати в закритому приміщенні,для роботи зволожувача повітря потрібно тільки залити в бачок воду і включити його в розетку, все інше прилад зробить сам . Також зволожувачі повітря здатні усувати електростатичний заряд.

  Які бувають зволожувачі повітря?

   На сьогодні розроблені і широко використовуються кілька типів зволожувачів повітря:

 - Традиційні зволожувачі повітря або зволожувачі холодної пари;

- Парові зволожувачі повітря;

 - Ультразвукові зволожувачі повітря;

 - Зволожувачі- очищувачі повітря (кліматичні комплекси і “мийки повітря”)

   Холодні (традиційні) зволожувачі повітря

 Конструкція холодних зволожувачів повітря найпростіша і універсальна серед усіх типів зволожувачів.

  зволоження2Даний тип зволожувача повітря працює за наступним принципоманим типом, повітря всмоктується за допомогою вентилятора, який і проганяє його через вологі фільтри (зволожуючий картридж), в результаті чого, повітря трохи остигає, так як при випаровуванні вода поглинає тепло, очищається і зволожується. Швидкість процесу випаровування вологи обернено пропорційна вологості повітря, тобто вологість буде оптимальною і не перевищить при кімнатній температурі – 45-60%. Потрібно пам’ятати про те, що даний тип зволожувача передбачає використання тільки демінералізованої (дистильованої) води, інакше зволожуючий картридж буде швидко засмічуватись, і його доведеться часто міняти або ж монтувати додатковий картридж.

 Переваги холодного зволожувача повітря:

 - Якісна очистка повітря;

 - Можливість ароматерапії.

 - Низький рівень шуму;

 - Економічність (енергоспоживання 10-65 Вт) плюс невисока вартість (від $ 150 до $ 400)

 До недоліків даного виду зволожувача відносяться часта заміна катриджів, низька продуктивність в межах 150-300 г / ч, деякі моделі великих розмірів.

 Парові зволожувачі повітря

 зволоження 3Парові зволожувачі – це зволожувачі гарячої пари в основі роботи використовуються принцип “гарячого” ​​випаровування. Вода за допомогою двох електродів нагрівається, досягаючи максимальної температури, і перетвориться в пар. Тому в конструкції такого зволожувача включається гигростат – датчик, що відключає зволожувач при досягненні заданої вологості, інакше вміст вологи в повітрі може істотно перевищити оптимальне. Також такий тип зволожувача може бути забезпечений інгаляторнимі насадкою. Слід пам’ятати, що такі зволожувачі необхідно необхідно періодично очищати від накипу і берегти предмети інтер’єру від перегреванія.Головним недоліком парового зволожувача є відсутність можливості точно підтримувати вологість в приміщенні, висока споживана потужність близько 300-500 Вт, прилади досить шумні, також пар на виході з зволожувача має температуру близько 50-60. ° С.

  Перевагами таких парових конструкцій є:

 - Низька вартість: $ 50-90

 - Повітря можна використовувати будь-яку воду: чим більше мінералів міститься у воді, тим більше сила струму і вище потужність випаровування

 - При відсутності води (вона замикає електричний ланцюг) зволожувач повітря просто відключиться, тобто безпечний зволожувач

 - Висока продуктивність: 400-700 г / ч;

 - Невеликі розміри зволожувача.

 Ультразвукові зволожувачі повітря.

  зволоження4Ультразвукові зволожувачі – це найдосконаліший тип зволожувача, де використовуються дуже ефективна технологія зволоження повітря. Принцип роботи полягає в перетворенні води за допомогою п’єзоелектричного елемента в «водяну хмару» за допомогою високочастотних коливань. Процес зволоження відбувається наступним чином: сухе повітря всмоктується вентилятором з приміщення, пропускається через «хмару», яка складається з мікроскопічних частинок води і повітря і, нарешті, подається у вигляді мікроскопічних бризок. У конструкцію вбудований фільтр-картридж, для видалення домішок. До недоліків ультразвукових зволожувачів повітря слід віднести дороговизну змінних картриджів.

 До переваг ультразвукових картриджів відносять:

 - Автоматична підтримка вологості повітря на високому рівні (як правило до 80%)

 - Вбудований таймер і гіростат

 - Низький рівень шуму

 - Безпечні в експлуатації -не можна обпектися

 - Не утворює плями на меблях, на відміну від інших зволожувачів

 - Широкий діапазон вологості і обертовий розпилювач, направляючий пар в будь-яку сторону

 - Невисокий рівень цін ($ 120-200)

 Комбіновані прилади (зволожувачі + очищувачі повітря)

 зволоження5Повітря в своїй більшості мають велику кількість різних газів: сірчастий ангідрид, окис вуглецю, також з’єднання важких металів, пил, сигаретний дим. І не завжди з завданням очистки такого повітря справляються кондиціонери. Тому пропонуються кліматичні комплекси. Такі зволожувачі здатні одночасно очищувати і зволожувати повітря, або працювати в будь-якому з режимів за вибором. Зазвичай комбіновані прилади мають гигростат (датчик рівня вологості) і світлову індикацію ступеня забрудненості фільтра.

 Принцип роботи комбінованих зволожувачів повітря складається з наступних етапів: спочатку забирається сухе повітря з приміщення, потім воно проходить через систему спеціальних фільтрів і воду, що робить повітря зволоженим, чистим і придатним для дихання. Для очищення повітря використовуються наступні фільтри:

 - Попередній фільтр – затримує великі частки, бруд, пил, шерсть тварин.

 - Електростатичний фільтр – захищає від пилу, різних алергенів та інших мікрочастинок.

 - Вугільний фільтр – позбавляє від сигаретного диму, шкідливих газів і неприємних запахів.

    Зволоження відбувається до рівня 50-60%.

  Однією з модифікацій даного типу зволожувача повітря є система пластикових дисків, які пропускають повітря через воду. Вода в резервуарі знезаражується вбудованим срібним стрижнем. Перевагою такого зволожувача є відсутність потреби використання фільтруючих елементів, тобто є можливість заощадити. Недолік – неможливість боротися із сторонніми запахами, сигаретним димом.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>