Вибір майстра

Як правильно вибрати майстра?

Напевно, найважче в досягненні мрії про якісно збудованований будинок або зроблений ремонт – це вибір майстрів. Проект розроблять архітектори та проектувальники, дизайн і планування в руках у дизайнера (при бажанні ви можете зробити його самі), а майстра, який втілить все це в життя, доведеться шукати вам.

     Home-ImprovementНасправді – це не так просто. Справа в тому, що на сьогоднішній день ринок заповнений так званими псевдомайстрами, досвід роботи, у яких невеликий і заснований в основному на принципі десь, щось чули, бачили ось так і працюють. Кількість цих «фахівців» залежить від кількості клієнтів, які прагнучи економно витратити гроші створюють умови для їх розмноження, причому ці «майстри» часто навіть не знають правильної технології виконання тієї роботи яку вони роблять.

Дивно, але народну мудрість, скупий платить двічі, люди згадують тільки тоді коли доводиться платити вдруге. Виправляти помилки і переробляти неякісно зроблену роботу найчастіше дорожче і важче ніж зробити її з нуля, а витрачені нерви і усвідомлення того, що ти заплатив за брак і зовсім компенсувати не можливо. Ось тому напевно і варто ставитися до ремонту або будівництву дуже серйозно, бо радість від зекономлених грошей триває менше ніж розчарування від неякісно виконаної роботи.

Якщо у вас немає часу займатися ремонтом, вам треба найняти фахівця який буде вести ваше будівництво або ремонт. Він повинен бути професійно підготовлений і обов’язково не мати ніякого відношення до тієї бригади будівельників, які будуть у вас працювати. Послуги його коштують грошей, але витрачені вони буду з користю, ви будете точно знати, як ідуть у вас справи на будівництві і що ваші гроші витрачають раціонально.

 Для того щоб ремонт або будівництво пішло спокійно, гроші були витрачені з користю і щоб ця подія залишила у вас менше негативних спогадів потрібно дотримуватися основних правил:

 1. «Знання – сила» Перш ніж наймати майстрів для ремонту квартири або будівництва будинку поцікавтесь технологією виконання тих робіт, для яких ви збираєтеся найняти майстрів (статті в інтернеті, журнали і т.д.)

 2. «Скупий платить двічі» Ніколи не починайте розмову з будівельниками про роботу з питань: скільки це коштує, а можна дешевше, чому так дорого і т.д. Кожна робота має свою ціну, неможливо купити Мерседес за ціною Жигулів. Висока ціна дає вам можливість вимагати від робочих виконання високої якості робіт, низька – це лотерея і в більшості випадків програшна, всі дефекти рано чи пізно вилазять назовні (тріщини, відшарування, лущення, цвіль і ін.).

3. «Сім разів відміряй, один раз відріж» Перед тим як найняти будівельників на роботу дізнайтеся у них про ті об’єкти, які вони зробили, подивіться фотографії, якщо є така можливість поспілкуйтесь з тими людьми, яким вони вже зробили ремонт. Самореклама з боку будівельників, що у них великий досвід роботи за кордоном не завжди аргумент на їх користь, бо слова це просто слова і не факт, що рівень їх підготовки відповідає вашим вимогам.

4. «По одягу зустрічай» Будь-якого майстра можна визначити за кількістю та якістю того інструменту з яким він прийшов до вас на роботу. Якщо інструмент якісний і дорогий – значить, цей фахівець займається своєю роботою серйозно і професійно, а якщо інструмент дешевий або зовсім відсутній, то про якість можна тільки здогадуватися.

5. «Довіряй, але перевіряй» Не соромтесь задавати майстрам питання по тій роботі яку вони роблять, справжній фахівець завжди дасть вам вичерпну відповідь з тієї теми яка вас цікавить, щось порадить, пояснить всі плюси і мінуси тієї чи іншої технології, допоможе правильно вибрати матеріали і т. д.

6. Якщо ви знайшли тих людей, які відповідають усім вашим вимогам і критеріям, то ставтесь до них з повагою і турботою це буде для них додатковим стимулом більш якісно відноситься до тієї роботи, яку вони роблять (у хороших людей працювати завжди приємно).

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>