Вибір унітазу

 У сучасному світі унітаз займає місце практично в кожному житловому приміщенні і є невід’ємною частиною повсякденного життя людини. Саме тому, замислюючись, який унітаз вибрати, слід звернути увагу на ряд важливих аспектів.

Конструкція зливного бачка.

 унітазНайпоширенішим способом є установка бачка безпосередньо на задню поличку унітаза, так званий «компакт». В такому варіанті бачок кріпитися до унітазу болтами через гумову манжету, що забезпечує герметичність, або ж може бути суцільнолитим.

 Бачок може розташовуватися окремо від унітазу, і з’єднуватися з ним за допомогою патрубка. Роздільний спосіб підключення дає можливість економити місце, так як через відсутність полички на самому унітазі, його можна розташувати ближче до стіни. Сам бачок може бути вмонтований в стіну, кріпитися під стелею або ж бути прихованим в декоративній скринці. Крім економії місця, така система забезпечує краще змивання за рахунок того, що напір води подається з підвісного бачка більше ніж у «компакта».

 унітаз2Управління зливом буває важільним або кнопковим. Багато сучасних моделей оснащені кнопковим механізмом спуску, і як правило мають дві кнопки: одна для економного змивання 2-3 л води, і друга для повного – 6-8 л. Підвід води до бачка здійснюється збоку або знизу. Нижній підвід має таку перевагу як безшумне наповнення бачка водою, що часто буває важливо.

 Так само бувають безбачкового унітази, в яких змивання проводиться безпосередньо з водопровідної системи, проте вони не отримали поширеного використання через якість вітчизняних водопровідних систем.

  Чаша унітазу.

 На даний момент існує 3 основних види чаш:

 тарілчасті, задня стінка такої чаші виконана у формі уступу у вигляді тарілки. Перевагою такої форми є відсутність так званого «сплеску», недолік – поява неприємного запаху.

унітаз3козирькові, задня стінка розташована з нахилом вперед щодо статі, в результаті чого, так само як і у тарельчатой форми, відсутні неприємні бризки, а так само під час застосування не з’являються запахи. Така форма вимагає більш ретельного змиву, а іноді і необхідності використовувати йоржик.

воронкоподібні, використовуються в основному в імпортних моделях унітазів. Така форма вважається найбільш гігієнічною, однак в них є ймовірність присутності ефекту «сплеску».

 Випуск в каналізацію.

 Існує три варіанти розташування відводів для під’єднання до каналізації:

 горизонтальний;

вертикальний:

косий (30-45 ° щодо підлоги).

унітаз4При виборі цього параметра необхідно знати розташування каналізаційної труби, до якої буде приєднаний унітаз. Якщо труба розташована в підлозі, то найбільш ефективним буде вибір вертикального випуску, це може істотно заощадити місце. Косий випуск використовується головним чином при розташуванні каналізаційної труби на підлозі. Горизонтальний відвід є універсальним, і за допомогою гофрованого патрубка може бути приєднаний до каналізації яка перебуває як в підлозі, так і в стіні.

 Матеріал унітазу.

 унітаз5Як правило, при виготовленні унітазів застосовують два основних матеріали: фарфор і фаянс. Обидва ці матеріали отримують з однакової сировини, відмінність полягає лише в технології випалу. Фаянс володіє досить великим вологопоглинанням (близько 10%), в результаті чого в процесі експлуатації він втрачає первинний вигляд, а так же з’являються тріщини на емалі. Термін служби фаянсу становить 10-15 років. Технологія виробництва порцеляни забезпечує його мінімальне вологовбирання, за рахунок більш щільної структури. Він є більш дорогим матеріалом, проте і термін служби його значно більше (понад 30 років). На фарфорових виробах довше зберігається цілісність глазурі, за рахунок цього вони значно легше миються, і довше зберігають свій первісний вигляд.

 Відрізнити в магазині фарфор від фаянсу практично неможливо, так як він покритий шаром глазурі, тому при виборі залишається покладатися тільки на консультацію продавця.

  Спосіб змиву.

 Прямий змив. Вода з бачка, не змінюючи напрямки свого руху, омиває чашу унітазу. Багато виробників відмовилися від такого способу, так як при змиванні утворюються бризки, і досить сильний шум.

Зворотний змив. Вода по напіввідкритим каналам унітазу змінює напрямок руху на протилежний, тим самим забезпечуючи більш рівномірне омивання раковини. Так же рівень шуму і витрата води при такому способі змиву нижче.

 Способи кріплення унітазу.

 унітаз6Крім традиційного кріплення до підлоги, останнім часом отримали велику популярність підвісні унітази. Перевагами підвісний моделі є економія місця, простота прибирання приміщення, більш естетичний зовнішній вигляд. Кріплення унітаза до стіни здійснюється за допомогою блокової або рамкової інсталяції. Блочну інсталяцію застосовують при кріпленні до несучої стіни, для цього використовують металеві пластини та анкерні болти. Якщо ж підвісний унітаз необхідно закріпити на гіпсокартонної стіні, або іншій неміцній поверхні, то використовується рамкова інсталяція. Вона складається з рами, звареної зі сталевих труб, і кріпитися до підлоги і до стіни, тим самим передаючи основне навантаження на підлогу. Така конструкція може витримувати близько 400 кг.

 Бачок біля підвісного унітазу виконується з міцного пластику і ховається в стіну разом з інсталяцією, на поверхні залишається тільки кнопка спуску води. Механізм бачка виконаний таким чином, що при необхідності його заміни або ремонту, він витягується через отвір для кнопки спуску.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>