Відеоспостереження

Одне з головних завдань відеоспостереження – організація візуального контролю над усіма подіями, що відбуваються в межах видимості камер відеоспостереження (в тому числі і перед вхідними дверима). Іншими словами можна сказати, що в задачі відеоспостереження входить ефективне забезпечення безпеки майна і людей.відео Важливим можна вважати ще й той факт, що одним із завдань відеоспостереження є створення зручного цифрового архіву, необхідного для підтвердження подій, що вас цікавлять. І, нарешті, останнє – в задачі відеоспостереження входить передача сигналу по різних каналах зв’язку (доступ до інформації захищений багаторівневим захистом) – це дозволяє господареві приміщення спокійно спостерігати за ситуацією, не турбуючись про стороннє втручання.

 Стандартна організація відеоспостереження включає в себе відеокамеру, яка отримує і перетворює зображення у відеосигнал, що передається по проводам до відеореєстратора. Він обробляє отриману інформацію і проводить запис або на вбудовану пам’ять, або на знімний носій, після чого картинка потрапляє на монітор.

 відео2В комплект відеоспостереження входить реєстратор, відеокамери, які до нього підключаються і монітор (його роль може грати як комп’ютер, так і домашній телевізор). Сигнали від камер надходять на входи реєстратора, а від нього, в свою чергу, на екран телевізора (попередньо вибирається канал, на який буде вестися трансляція). Крім усього іншого, в комплект відеоспостереження входить блок живлення для організації безперебійної роботи системи.

 Відеокамера – джерело зображення об’єкта, обраного для спостереження або охорони. Всі камери відеоспостереження можна умовно розділити на стаціонарні і керовані, які, в свою чергу, в залежності від умов експлуатації відносять до відеокамер для приміщень і відеокамер вуличного застосування.

 Стаціонарні відеокамери для приміщень можна розділити на стандартні (без вбудованого об’єктиву); циліндричні і купольні, в яких вже встановлений об’єктив з фіксованою діафрагмою або об’єктив з АРД (автоматичним регулюванням діафрагми).

 відео3Якщо спостерігати за подіями доведеться віддалено, за допомогою мережі Інтернет, слід встановити сучасні цифрові IP- камери. У будь-яких інших умовах аналогових, дешевших, камер може бути цілком достатньо.

 При використанні IP-камер, відеореєстратор може не знадобитися, особливо у випадку невеликих обсягів інформації. Така камера включає в себе вбудований в корпус відеосервер, який в деякому роді виконує функції реєстратора.

 Якщо ж камери відеоспостереження будуть встановлені на вулиці, принциповими позиціями виступлять наявність кожуха, що має функції підігріву, захисту від вологи і пилу, а також володіє високими антивандальними показниками.

 Як при зйомці в приміщенні, так і зовні, головним показником інформативності є світлочутливість і наявність додаткового підсвічування: видимими або інфрачервоними променями. Чим менше параметр чутливості камери, тим краще вона «бачить» у темряві. Функціями, що значно підвищують якість зображення, є компенсація зустрічного засвічення, баланс білого і світлокорекція.

 відео4Для вуличної камери приємним доповненням може стати наявність затвора і автодіафрагми, які контролюють кількість, що потрапляють на матрицю, квантів світла, тим самим регулюючи світловий потік.

 Не залежно від того, де буде використовуватися камера відеоспостереження, високі вимоги пред’являються до її матриці, як до ключового елементу пристрою. Розмір матриці є визначальним при виборі об’єктива. Сама матриця буває двох видів: дорожча КМОП і матриця,що широко використовується, доступна ПЗС (або CCD).

 Для високої деталізації зображення камера повинна володіти відповідною роздільною здатністю. Максимальні її показники можливі тільки при чорно-білій зйомці, в більшості ж випадків достатньо стандартного роздільної здатності в 420 телевізійних ліній (ТВЛ), характерного для кольорового відео.

 Відеореєстратор – невід’ємна частина процесу відеоспостереження. Він являє собою окремий пристрій, сервер, на який надходить сигнал.

 відео5На даний момент випускаються пристрої на 4, 8, 16, а також 24 і 32 каналу. Саме з такої кількості відеокамер може оброблятися сигнал всього одним пристроєм реєстрації.

 Оснащені триплексними мультиплексорами, сучасні відеореєстратори дозволяють одночасно здійснювати відеоспостереження, запис і роботу з архівом. Тривожні входи і виходи відеореєстратора дають можливість інтеграції відеосистеми в охоронний комплекс об’єкта.

 Для роботи з аналоговими і з пристроями, що набули останнім часом широку популярність, цифровими камерами відеоспостереження одночасно використовуються нові, гібридні пристрої реєстрації.

 Безпровідне відеоспостереження найбільш затребуванs на об’єктах, де неможлива або утруднена прокладка кабелю.

  відео6 Бездротові системи бувають двох типів: аналогове безпровідне відеоспостереження і IP-відеоспостереження. Аналогові системи поступово відходять на другий план, через невелику максимальну дистанцію (не більше 50 метрів зі стандартним передавачем). Використання більш потужного передавача призводить до погіршення роботи інших радіосистем: радіотелефонів, роутерів і т.д.

      IP-відеоспостереження засноване на базі технології Wi-Fi і порівняно з аналоговим має вищі характеристики з якості, детальності і масштабованості зображення, захищеності каналу, можливості транслювання відео з декількох камер по одній мережі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>