Види фундаментів

Важливий етап будівництва будинку – закладка фундаменту. Вона вимагає знання конструкції, типу ґрунту і рівня залягання ґрунтових вод. Але будинок – це не тільки фундамент. Це також стіни і перекриття, надійність яких залежить від їх конструкції і матеріалу.

1Фундамент – це основа будь-якої будови. Він допомагає рівномірно розподілити навантаження будинку на підставу, тобто на ґрунт. Конструкція фундаменту залежить від ваги будівлі, типу ґрунту, на який його закладають, а також від глибини промерзання і залягання ґрунтових вод. Якість ґрунтів визначаю за допомогою інженерно – геологічних досліджень, які слід проводити перед початком будівництва.

   За типом конструкцій фундаменти ділять на стрічкові, стовпчасті, пальові і плитові, а за матеріалом на бутові, бутобетоні, бетонні і залізобетонні. Найчастіше влаштовують стрічкові бетонні і залізобетонні фундаменти. Вони підходять для будинків, стіни яких зроблені з цегли, каменю, бетону і дерева, а також в тих випадках, коли під будинком влаштовують підвал. Фундамент підводять під несучі стіни, а також під печі і каміни. За технологією зведення стрічкові фундаменти бувають монолітні і збірні. Перші роблять з бетону та залізобетону, другі – з бетонних блоків.

Щоб створити монолітний фундамент для будинку без підвалу, треба викопати траншею розрахункової ширини і глибини, укласти на дно великі камені або фракції щебеню, утрамбувати їх, а потім залити шаром бетону, простеживши, щоб розподілився рівномірно, не залишивши пустот. Цю операцію повторюють, поки фундамент не придбає повний обсяг. Твердіючу бетонну суміш треба накрити мішковиною або матами з соломи і 2 – 3 тижні поливати водою, щоб бетон не висихав. А схоплювався.

      2Збірний фундамент вимагає менших затрат праці і прискорює монтаж стрічкового фундаменту. Для нього використовуються фундаментні блоки стін заводського виробництва. Збірний фундамент неглибокого закладення влаштовують за допомогою крана, укладаючи в траншею на підготовлену основу готові бетонні блоки. Один на одного їх кладуть з перев’язкою швів. Вона необхідна також у місцях примикання зовнішніх і внутрішніх стін.

Важливо! Причина нестійкості і деформації фундаменту – спучування деяких видів ґрунтів в період зимового промерзання, глибина яких залежить від географічного положення місцевості. При певній вологості грунт промерзає і збільшується в об’ємі – спучується, видавлюючи фундамент, якщо чинні на нього навантаження (вага будівлі) НЕ врівноважує сили спучування. Деформації ґрунту відбуваються нерівномірно, що викликає нерівномірний підйом Фундаменту і розтріскування стіни.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>