Види керамічної плитки

Керамічна плитка – це давно відомий будівельний матеріал. Діапазон застосування її досить широкий.

1Це міцне і довговічне покриття використовують в будь-яких видах приміщень і для різних цілей: облицювання стін і підлоги, камінів і басейнів, надійний захист фасадів і цоколів, влаштування фальшпідлог. У будинках використовують плитку з змішання глини різних сортів, з додаванням різних інгредієнтів. Компоненти, який додаються, спочатку пресуються під тиском 500 кг / см2. Після цього їх обпалюють в печах при температурі від 1000 до 1300 градусів за Цельсієм. Температура залежить від типу керамплитки.

Вироби з кераміки, до яких ми відносимо керамічну плитку, відрізняє міцність, вогнестійкість, гігієнічність.

Розглянемо види керамічної плитки і способи їх виробництва:

   Монокоттура (Monocottura). Таку емальовану плитку використовують для облицювання стін і укладання підлог в інтер’єрі. Причому існує морозостійкий і стійкий до мінливих кліматичних умови тип такої керамічної плитки. Її можна укладати зовні.

Процес виготовлення: обпалюють плитку за один цикл. Підготовлена суміш з певних сортів глини і натуральних компонентів змішується і зволожується в спеціальних барабанах. Потім йде просушування і перемол у великих вертикальних силосах до стану суспензії. Через дозатор отримане дозованими порціями подають по транспортній стрічці в прес-форму. Там суміш рівномірно розподіляється по всій формі штампа. Спочатку отримана пресована плитка має більший розмір на відміну від тієї, яку ми купуємо в універмазі на 8-10%. Причиною цього є волога. Після остаточної сушки і пропалювання плитка приймає свій стандартний розмір.

2 Після пресування керамічна плитка відправляється в спеціальну камеру на заключний етап підсушування. Наступною ділянкою, куди потрапляє плитка, виявляється приміщення, де на необпалену плитку наноситься емаль, яка захищає плитку і несе свій задуманий дизайнером вигляд. Емаль нанесена. Плитка відправляється в довгу піч (100 метрів). Там керамічна плитка нагрівається до 1200 градусів за Цельсієм. Після цього плитка, остигаючи, проходить ординарний випал. У підсумку плитка і емаль стають одним міцним цілим.

 Кожна фаза випалу завжди перебуває під суворим контролем комп’ютерів. Пройшовши етап випалу плитка проходить ділянку, на якій йде дефектоскопічна перевірка. Проводиться вона таким чином: кожна плитка своїми краями їде по рейках, а по центру валик впливає на неї з певною силою. Якщо плитка з браком, то вона, як правило, ламається. Дефекти емалі перевіряють візуально, оглядаючи також і тональність плитки. після перевірки її сортують, пакують партіями. І керамічна плитка потрапляє на склад.

 Бикоттура (Bicoturra). Призначення цього виду емальованому керамічної плитки облицювання стін усередині внутрішніх приміщень. Бикоттура проходить два випали: один – створення форми, другий – закріплення емалі.

Обпалюється цей вид, який складає із себе вологу червону глину, при температурі 1040 градусів за Цельсієм. Плитка виходить пористою (водопоглинання до 10%). Це тип плитки найтонший і тому його застосування обмежене. Цикл створення: плитка проходить перший етап, в якому ведеться суворий контроль. Плитка повинна підходити під конкретні параметри, інакше вона бракується і йде на переробку. Другий етап – нанесення емалі.

Емаль плитки, що пройшла подвійний випал, може бути як глянсовою, так і матовою. Поверхня спокійно ставиться до миючих та гігієнічних засобів. А ось використання її на підлозі не допустиме – вона досить швидко вийде з ладу.

Бикоттура має невелику товщину, червоно-коричневу основу і легка вага. Виготовляється вона колекціями, які пофарбовані в різний колір. Базовим кольором є світлий, додатково присутній темний колір і зазвичай є безліч декорованих елементів. Вони створюються таким чином (2 варіанти):

 1. робиться третій випал, на плитку наноситься ще шар емалі.

2. У заміс додають гіпс (він еластичний), після цього робиться покриття емаллю і випал, плитці надається потрібна форма і малюнок. Це більш дорогий і трудомісткий процес.

  3 Монопороза (monoporosa). Цей вид керамічної плитки проходить через один випал і одночасно нанесення глазурі (у цьому схожість з монокоттурою). Але інший склад суміші робить монопороза схожою на бікоттури. У суміші використовується глина з великим вмістом карбонатів. При випалюванні утворюється високопориста біла маса з водопоглинанням близько 15%. Треба сказати, що міцність цієї керамічної плитки менше, ніж міцність монокоттури. Отже основа має товщину до 12 мм. І монопороза застосовують тільки всередині приміщень.

 Технологія одного випалу дозволяє робити плити великого розміру з ідеальними параметрами, які після ректифікації (обробки граней плитки) можна класти зі швами мінімального розміру.

При виробництві бікоттури доводиться накладати товстий шар емалі, адже основа робиться з червоної глини, а у монопорози біла основи і можна сміливо накладати тонкий шар емалі світлих відтінків. Тому найчастіше кольори монопорози зазвичай імітують мармур. Виготовлення декору відбувається двома способами:

 1. Нанесення малюнка на плитку;

2. За допомогою різання водою, яка подається під великим тиском спецобладнанням. Так можна отримати гарний збірний декор. Можна використовувати шматочки натурального каменю.

Щоб правильно укладати монопорозу через її білу пористу основу і найтонший шар емалі, потрібно дотримуватись наступних правил – використовувати клей білого кольору, затирати шви потрібно акуратно, щоб не пошкодити емаль. Поверхня для кладки для плитки великого формату повинна бути дуже рівною.

Згадаймо про ректифіковану керамічну плитку. Використовуючи її можна отримати ідеальну поверхню без видимих швів. Неначе поверхня облицьована каменем натурального походження.

- Котто і Клінкер – це неемальовані керамічні плитки. Виготовляються за допомогою екструзійної технології.

5Клінкерні плитки обпалюють при дуже високій температурі, і вони мають високу міцність, стійкість до впливів зовнішнього середовища і різних хімічних речовин. Використовуються котто і клінкер для облицювання підлоги в місцях, де завжди багато відвідувачів і для вимощення тротуарів біля будівель. Клінкер і котто використовуються і для облицювання стін зовні. Така плитка має самі різні розміри і профілі. Їй дуже зручно облицьовувати цоколі і сходи.

Ми розглянули з вами кілька видів керамічної плитки. Коротке резюме: де можна використовувати той чи інший вид плитки.

4Монокоттура – керамічна плитка, що застосовується в облицюванні поверхні будь-якого інтер’єру, також стійкий варіант такої плитки можна використовувати як підлогове покриття, але тільки в місцях, де немає інтенсивного потоку людей (так як плитка все одно буде зношуватися). Морозостійкий варіант застосовують і для зовнішніх робіт.

Бикоттура – плитка, що застосовується для облицювання стін, як підлогове покриття (знову ж плитка повинна бути пристосована до цього), але в таких приміщеннях, де не буде піску і пилу.

Монопороза – використовується строго для облицювання стін всередині будівлі.

Котто і клінкер – має широкий спектр використання. Цікаві тим, що дуже міцні і підходять для зовнішнього використання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>