Віконний профіль

Віконний профіль, Але який?

1 На ринку представлені вікна з деревини, деревини та алюмінію, алюмінію, ПВХ, а також з композитних матеріалів. Віконні профілі також можуть відрізнятися за хімічним складом матеріалу, мати неоднакову товщину стінок і різний спосіб їх посилення, або інша кількість камер (за винятком дерев’яних). Але в кожному разі запорукою якості вікна є сумлінність виробника профілю. А матеріал – справа смаку і фінансових можливостей замовника. Щоб вибір був правильним, важливо сформулювати індивідуальні вимоги, виходячи з необхідної площі скління, ступеня безпеки, міркувань з тепло-і звукоізоляції вікон. Не менш важливо доручити установку вікон професіоналам.

 Дерев’яні профілі.

2 Віконні коробки і стулки, як правило, виробляють з клеєної деревини, рідше з масиву деревини сосни, дуба, модрини, вільхи та екзотичних порід, таких як меранті. На міцність і естетику в значній мірі впливає обробка поверхонь, які покривають біозахисними засобами, фарбою (в два, три і навіть чотири шари), безбарвними або колорізуючими лаками. Переваги:  жорсткіші порівняно з пластиковими профілями;  характеризуються хорошими ізоляційними властивостями;  не бояться сонця. Недоліки:  рами необхідно оновлювати (перефарбовувати або покривати лаком);  схильні до деформацій і тріщин;  менш стійкі до впливу атмосферних факторів у порівнянні з профілями з інших матеріалів.

 Дерев’яно-алюмінієві профілі.

 3Віконна коробка і стулки, виконані з дерева, зовні покриті алюмінієвими накладками. Алюміній покритий порошковою фарбою. Переваги:  алюміній добре захищає деревину від атмосферних впливів. Недоліки:  дерев’яні частини з часом доведеться реставрувати.

 Алюмінієві профілі.

 4Вони легкі і разом з тим жорсткі, що важливо для великих засклених поверхонь. Являють собою двох – або трьохкамерну конструкцію з термовкладишами, що запобігає промерзанню. Можуть бути покриті порошковою фарбою або ламіновані кольоровою плівкою. Алюмінієві профілі стійкі до високих і низьких температур. Вимагають хорошої вентиляції приміщень, оскільки на вікнах з алюмінієвих профілів швидше, ніж при використанні інших профілів, з’являється конденсат. Переваги:  довговічні і стійкі до атмосферних впливів;  їх мала вага і жорсткість дозволяють виконувати скління великих поверхонь;  стійкі до злому;  не вимагають реставрації. Недоліки:  відносно низькі теплоізоляційні властивості;  висока ціна.

 Профілі з ПВХ.

5 Профільні ПВХ-системи складаються з 3-8 камер. Велика кількість камер забезпечує найкращі теплоізоляційні характеристики профілю. Однак це пов’язано зі зменшенням жорсткості, оскільки додавання камер відбувається за рахунок звуження армуючого металевого вкладиша. У свою чергу жорсткість можна підвищити, збільшивши ширину профілю, але при цьому зменшується площа скління, і отже, рівень інсоляції. Слід врахувати, що при склінні великих площ для кращої стабільності необхідно застосовувати вікна з профілів із збільшеною жорсткістю. ПВХ-профілі зазвичай мають білий колір, але вони можуть бути пофарбовані в масі або покриті плівками. Пофарбований у масі профіль найчастіше має коричневий колір, завдяки чому при покритті плівкою під дерево подряпини не так помітні. Переваги:  стійкі до атмосферних факторів;  стійкі до грибка і корозії;  випускаються в широкій колірній гамі;  не вимагають реставрації. Недоліки:  досить масивні;  можуть деформуватися під впливом високої температури;  легко забруднюються і притягують пил.

 Профіль зі склопластику.

6 Склопластик – міцний конструкційний композитний матеріал на основі поліефірних смол, армованих скловолокном, активно застосовується в авіації, авто- і кораблебудуванні. Профілі зі склопластику не вимагають установки в них підсилюючих сталевих елементів; вони створюють враження витонченості. Рама збирається за допомогою самонарізів і герметика. Переваги:  стійкі до атмосферних впливів;  температурний діапазон – від -70 ° С до + 170 ° С;  не вимагає реставрації. Недоліки:  не гнуться, тому не підходять для виготовлення арочних вікон;  висока ціна.

 Чи схожі між собою шибки?

 Стандартні склопакети мають два або три скла, що розділені між собою дистанційною рамкою. У просторі між асклами штучно створений вакуум або він заповнений інертним газом (аргоном, ксеноном, криптоном).

7У недорогих моделях між склами закачане просте повітря. Склопакети можуть мати підвищену стійкість і довговічністю, якщо скла мають різноманітні покриття, які, однак, збільшують вартість вікна. При склінні великих поверхонь – особливо з південної та західної сторін – варто вибирати вікна зі склами, що захищають від перегріву. Є два види такого скла: рефлекторні (тобто ті, що відображають сонячні промені) з найтоншим металевим напиленням, і ті, що поглинають випромінювання (пофарбовані в масі в різні кольори). Додаткові властивості збільшують вартість вікна приблизно на 20%. У будинках на вулицях з інтенсивним рухом, поблизу аеродрому або залізниці найкраще використовувати звукопоглинаючі склопакети, які обмежують проникнення шуму. Цю функцію найкраще виконує склопакет з двох або трьома склами, з’єднаних тонкими шарами плівки або смоли. Це збільшує вартість вікна майже на 15%. Вікна з безпечними склами застосовують, наприклад, для скління великих поверхонь – від удару вони розсипаються на дрібні негострі осколки. Це збільшує вартість вікна на 30%. Вікна з противзломними склопакетами здатні частково захистити від злодіїв. Вони виконуються з багатошарового ударостійкого скла (тобто складається з склеєного прозорою смолою скла із спеціальними властивостями, наприклад загартованих або ламінованих) – у склопакеті його розташовують зовні. Це збільшує вартість вікна на 50%.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>