Вітальня

 вітальняВітальня – центральна кімната будинку. Важливість цього приміщення повинна відчуватися з першого погляду. Тут індивідуальність сім’ї – її стиль життя і пріоритети – знаходить своє максимальне вираження в обстановці і дизайні. Але є й загальні правила, які слід враховувати.

Уже на стадії розробки проекту будинку слід обміркувати, як використовуватиметься вітальня. Це дозволить визначити її величину і зв’язки з іншими приміщеннями, намітити необхідний набір і зони установки меблів та обладнання, продумати особливості оздоблення та освітлення. Необхідність зручного і оперативного зв’язку з іншими приміщеннями будинку – передпокоєм, їдальнею, кухнею і терасою – призводить до того, що в будинках з сучасним плануванням вітальня втрачає свої кордони, а іноді навіть включає в себе всі ці приміщення. вітальня2Вона перетворюється на відкриту громадську зону першого поверху, збільшується вшир і висоту. В цьому випадку навіть простір невеликої вітальні стає виразним центром інтер’єру і дозволяє ефектно обіграти архітектурні і конструктивні особливості будинку. Виходячи із представницького характеру вітальні при її обробці використовують якісні матеріали і розміщують в ній найдорожчі меблі. При цьому важливо гармонійно поєднувати різноманітні складові інтер’єру, а також уникнути дисонансу з іншими, більш скромними приміщеннями будинку. Важливо також знайти родзинку вітальні – акцент, який об’єднає простір і зробить його особливим.

Архітектурні прийоми.

 вітальня3Достатня площа вітальні 25-35 м2, в залежності від величини будинку і кількості членів сім’ї. Щоб підкреслити значимість вітальні, розкривають простір в інші приміщення і в сад, збільшуючи її висоту, розташовують у вітальні сходи, колони, камін. Щоб перекрити простір великої площі, застосовують нетрадиційні для приватного будинку конструкції – балки, ригелі, колони. Їх виділення підкреслить ексклюзивність і величину кімнати, створить додаткові можливості для незвичайних дизайнерських рішень при її обробці. Якщо частину вітальні зробити двосвітною, можна вивести в неї галерею другого поверху. Щоб висвітлити двосвітну вітальню, потрібні високі вікна. Вони будуть виглядати ефектніше в поєднанні з конструктивними елементами, що підкреслюють висоту приміщення. При цьому для створення враження буде досить одного незвичайного вікна. Галерея дозволить створити не тільки вражаючий простір, а також безпосередньо зв’яже вітальню з другим поверхом будинку. Родзинкою можуть стати широкі вікна, завдяки яким тераса і навіть ділянка стануть візуально частиною кімнати. Ефект простору буде особливо помітний при вікнах до підлоги, які можна відчинити або розсунути влітку. Вітальня, розкрита в інші приміщення першого поверху, може бути менше за площею, але при цьому буде виглядати більше. При цьому вона стає справжнім центром будинку, об’єднуючи всіх членів сім’ї.

 Функціональні зони.

вітальня4Різноманіття функцій вимагає виділення у вітальні декількох зон, що залежать від способу життя сім’ї. Кожна з них вимагає свого типу меблів, обладнання та освітлення. При організації зон враховують їх взаємозв’язок і залишають вільними шляхи пересування по будинку. Вітальня – саме відповідне місце для музичного інструменту. Розміщуючи в залі фортепіано, слід подбати про правильне освітлення інструменту і влаштувати зручне місце для глядачів. Розсувні перегородки дозволяють в потрібний момент приєднати до вітальні кухню, ігрову, кабінет або їдальню. Якщо в будинку немає окремої їдальні, у вітальні розташовують обідній стіл і залишають навколо нього вільний простір. М’який куточок розташовують біля каміна на безпечній відстані і так, щоб можна було спостерігати за вогнем. В одному з куточків можна облаштувати місце для улюблених занять господарів, щоб вони проводили час у колі сім’ї. Щоб у вітальні можна було спокійно відпочити, м’які меблі краще розташовувати далеко від маршрутів руху по дому.

 Меблі та обладнання.

вітальня5Меблі у вітальні розташовують так, щоб підкреслити окремі зони і забезпечити зручність їх використання. Стандартний набір – дивани, крісла та обідній стіл зі стільцями – доповнюють відкритими і закритими системами зберігання, аудіо – і відеоцентр. Вибираючи дивани та крісла, насамперед, враховують їх співмірність приміщенню. Тримісний диван або два двомісних, а також кілька крісел – самий затребуваний гарнітур м’якої групи. Телевізор та іншу електронну техніку можна розташувати на спеціальній панелі і зробити акцентом дизайну вітальні. У вітальні знадобляться відкриті полиці і стелажі, на яких можна зберігати сувеніри та інші прикраси будинку.

Оздоблення і дизайн.

вітальня6Оздоблювальні матеріали в вітальні повинні поєднуватися за стилем і ставитися до однієї цінової категорії. Щоб підкреслити зонування, особливо якщо вітальня велика чи об’єднана з іншими приміщеннями, використовують різні матеріали, кольори і фактури, розставляють акценти. У вітальні доречні незвичайні рішення. Стійкими сучасними фарбами можна малювати на стінах. Не тільки в класичних, але і в сучасних вітальнях стіни прикрашають ліпними молдінгами, карнізами і розетками. Якщо хочеться бачити на стінах малюнок, використовують шпалери – матеріал з нескінченною різноманітністю можливостей. Застосовуючи шпалери з однієї колекції, можна варіювати малюнок, зберігаючи стильову єдність інтер’єру. На враження вітальні впливає якість і стан підлоги. Кращим матеріалом вважається дерево, яке красиве, має різноманітні кольори і фактури, а також поєднується з будь-якими матеріалами.

 Колір і світло.

вітальня7Вітальню будь-якої площі краще обробляти в світлих тонах і бажано однієї гами. Контрастні поєднання і темні відтінки можуть виглядати оригінально, але підібрати їх важче. В системі штучного освітлення використовують загальне світло і локальне – для обробки зон. В багатофункціональної вітальні яскраве локальне світло передбачають над обіднім столом і в робочому куточку. На кухні висвітлюють робочі поверхні в декількох місцях. У зоні відпочинку використовують розсіяне світло. Вітальня, оформлена в єдиній гаммі, виглядає просторіше, ніж є насправді. При цьому ретельно підбирають відтінки, інтенсивність кольорів і навіть акценти роблять менш яскравими. Якщо оббивка меблів не контрастує зі стінами, це візуально збільшує приміщення. На такому тлі в просторі легко виділяти акценти. Їх можна міняти, надаючи вітальні різний настрій. Вітальня виглядає ефектніше, коли в ній достатньо природного світла, для цього в ній роблять великі вікна. У зоні гарного природного освітлення слід розташовувати обідній стіл, а м’який куточок необов’язково розміщувати біля вікна. При контрастному оформленні вітальні важливо витримати співвідношення фону і контрастних елементів, інакше виникне враження хаосу. Яскраві кольори повинні займати меншу площу, ніж приглушені відтінки фону. Якщо інтер’єр вітальні оформлений в темних тонах, в ній необхідний контраст, а значить, обов’язкові світлі фрагменти. Світлим повинен бути стеля, а крім того, бажано і підлога.

 

2 Responses to Вітальня

  1. Олег коментує:

    Дуже змістовна і гарно оформленна стаття про меблі у вітальню, дякую

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>