Водонагрівачі

 Газ або електрика.

 обігрівачіДля газифікованих ділянок питання вирішується просто: звичайно, газ. Незалежно від типу газових бойлерів нагрів води обходиться в два- три рази дешевше, ніж у випадку використання електроенергії. Сучасні газові нагрівачі не небезпечніші за газові плити. Газові «проточники» з електричним розпалом включаються просто: досить повернути кран, щоб автоматика відкрила газовий клапан і запалила газ.обігрівачі2 Якщо вогонь потухне, система відключить подачу газу. Такі системи розвивають високу теплову потужність (до 30кВт) без прокладки додаткових комунікацій, тоді, як для установки електричного бака такої потужності доведеться провести силовий кабель і влаштувати заземлення. Газові нагрівачі звичайно трохи більше електричних, адже в них потрібно розмістити газовий пальник і систему видалення продуктів горіння. А якщо газу немає? У такому випадку вибір, як правило, падає на накопичувальний електронагрівач. Саме таке обладнання може забезпечити гарячою водою приватні будинки, опалювані твердим паливом. Таке рішення приймають і в тому випадку, якщо газ в населеному пункті є, але в будинку не планують жити цілий рік.

 Водонагрівачі. Проточні або накопичувальні.

 обігрівачі2-1Проточний нагрівач гріє воду, коли проходить через нього, і не обладнаний резервуаром. Основні переваги такого агрегату – компактність. А самі компактні – електричні «проточники». Але, щоб встигнути нагріти воду, коли вона знаходиться в нагрівачі, потрібна значна потужність. У разі електронагріву це викликає додаткові проблеми з підключенням пристрою до мережі. Проточні електронагрівачі, на відміну від газових, зазвичай розраховані на одну точку водорозбору.обігрівачі3 Якщо в «проточника» вода починає грітися в момент його включення, то в накопичувальному нагрівачі це відбувається заздалегідь. Такий бойлер споживає значно менше енергії за одиницю часу. Це особливо важливо для електричних пристроїв: порівняно невелика потужність дозволяє без побоювання підключати їх до мережі. Ще одна перевага накопичувального нагрівача – можливість підключення до кількох точках водорозбору. Недоліки – значна вага і розміри, які створюють складнощі з кріпленням вертикальних настінних апаратів. Тому накопичувальні нагрівачі найчастіше буваю підлогові (горизонтальні).

 Тепловентилятори.

 обігрівачі4Основна перевага тепловентілятора – висока продуктивність, а отже, здатність швидко обігріти приміщення. Проте їх можна використовувати і для нагрівання холодного повітря. До переваг цих систем відносять також компактність і невелика вага. Основне призначення побутових тепловентиляторів – обігрів житлових приміщень. Але потік гарячого повітря можна використовувати і по-іншому: сушити пиломатеріали, лакофарбові покриття, гриби і фрукти. обігрівачі5Для тепловентиляторів використовують нагрівальні елементи двох видів: спіральні і керамічні. При включенні спірального нагрівача пил потрапляє на спіраль і обгорає, виділяючи шкідливі речовини і неприємний запах. До того ж спалюється кисень в приміщенні. Керамічний елемент складається з безлічі дрібних сот, через які продувається гаряче повітря. Завдяки великій площі теплообмінної поверхні керамічний нагрівач не потребує сильному нагріванні. Це запобігає спалювання кисню в приміщенні і підвищує термін служби.

 Масляні радіатори.

 обігрівачі6Масляний радіатор можна назвати аналогом звичайної батареї центрального опалення. Однак замість води всередині нього знаходиться спеціальне масло. Серед побутових нагрівальних приладів масляні радіатори вважаються найнадійнішими і зручними в експлуатації (особливо моделі, обладнані керуючим термостатом і таймером). Цьому сприяє пристосованість їх конструкції до тривалої роботи: масляний радіатор може добами підтримувати в приміщенні задану температуру. Крім того, такий нагрівальний прилад можна залишити без нагляду, адже він пожежобезпечний. Ефективність масляних радіаторів залежить не тільки від потужності нагрівальних елементів, але і від особливостей конструкцій – передусім від розміру поверхні, випромінюючої тепло. Єдиний недолік масляного радіатора – відносно повільний обігрів приміщення.

 Інфрачервоні обігрівачі.

обігрівачі7 Інфрачервоне випромінювання – природний вид обігріву. Такими променями нас гріє сонце. Тепловий потік від інфрачервоного обігрівача, як і звичайне світло, не поглинається повітрям. Промені безперешкодно проходять крізь нього, перетворюючись в тепло лише при зустрічі з поверхнею. Завдяки цьому близько 90% теплової енергії поширюється в зоні перебування людини та оточуючих його предметів. Цей принцип економить близько 60% електроенергії. Температуру біля поверхні підлоги при використанні ІЧ-обладнання вище, ніж під стелею. В таких умовах температуру на висоті 1,5м можна знизити на 2-3 ° С без шкоди для комфорту. Здатність ІЧ-обігрівачів нагрівати предмети, а не повітря дозволяє широко застосовувати їх на відкритих майданчиках – у альтанках, на балконах, верандах і т.д. Інфрачервоні системи призначені для спрямованого, точкового обігріву.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>